Lenka2533 Lenka2533 komentáře u knih

Ze života hmyzu Ze života hmyzu Karel Čapek

Moc zajímavý nápad na hru. Ukazovat lidstvo v hmyzím světě je originální. Docela mě to bavilo, možná se k tomu v budoucnu vrátím. Ale pořád mám oblíbenější hry.

18.08.2023 4 z 5

Bílá nemoc (komiks) Bílá nemoc (komiks) Jan Štěpánek

Bílá nemoc je snad moje nejoblíbenější dílo od Karla Čapka, takže jsem tento komiks nutně potřebovala :D Koupě rozhodně nelituji, je to nádherný kousek. Kresby jsem obdivovala na každé stránce, prohlížela jsem si každý detail. Příběh jsem už znala, takže jsem na prohlížení měla prostor :D Je to úžasně zpracované, opravdu klobouk dolů. Příběh se z toho dá jednoduše pochopit.
Přečteno ani ne za jeden den, ráda jsem si příběh zase připomněla.

05.08.2023 5 z 5

Léto na vodě Léto na vodě Petra Martišková

To bylo krásné!
Hned první mě zaujalo prostředí. Loket, Nechranice... Také jsem tam byla, takže jsem si to mohla krásně představit. Vodácký výlet mi navodil boží atmosféru.
S hlavní hrdinkou jsem se docela ztotožnila, přišlo mi, že v dosti věcech je mi podobná.
Bylo to vtipné, místy jsem se smála nahlas. Hlášky kluků mě fakt bavily. Celkově se mi líbilo, jak ta parta fungovala.
Jen konec mi přišel strašně rychlý. Ani jsem nestihla zaregistrovat, jak se to všechno vlastně vyřešilo. Možná to chtělo ještě pár stránek.
Na oddech za mě úplně super. Perfektně se to hodí na léto :)

05.08.2023 4 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Tahle knížka mi perfektně sedla do nálady. Měla jsem ji na dovolené u moře a byla to přesně ta oddechovka, kterou jsem potřebovala.
Už od začátku to bylo velmi čtivé. Stránky mi ubíhaly pod rukama neskutečnou rychlostí. Příběh jsem si užívala a párkrát jsem se i nahlas zasmála. Což se mi u knížek moc často nestává, takže to je velké plus.
Postavy jsem si oblíbila snad všechny, Kinsley a její parta kamarádek mě moc bavila. Ještě k tomu, když byly knihomolky :D Prostředí knihkupectví bylo moc pěkné, to jsem ocenila. A Josh byl úžasný! Jeho chování se mi líbilo a měl super humor.
Navíc je to snad první kniha, z těch co jsem četla, ve které má hlavní hrdinka menstruaci :D Fakt jsem se s tím ještě nesetkala a cením to.
Za mě skvělá odpočinková kniha, u které vůbec nemusíte přemýšlet. Já si ji opravdu užila.

29.07.2023 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Pecka, moc dobře napsaná kniha. Zabývá se opravdu zajímavým a důležitým tématem. Bylo zvláštní se zamyslet nad tím, co bych dělala já, kdyby tato událost nastala v reálném životě. Musím říct, že to bylo krásně zpracované, klobouk dolů. Až jsem z toho pokaždé měla žízeň :D Doporučuji si ke čtení této knihy vzít aspoň sklenici vody.

02.07.2023 5 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Velmi mě to překvapilo. Příběh mě bavil, užila jsem si ho. Je to dobrá kniha na naladění Vánoční nálady. Romantická linka se mi moc líbila. Není to žádná wow kniha, ale mně to úžasně sedlo a nemám tomu co vytknout.
Na předvánoční čas doporučuji :)

06.12.2022 4 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Tahle pohádka mě moc překvapila. Mám strašně ráda Kovyho tvorbu videí, takže jsem byla zvědavá, jak si poradil s pohádkou. A bylo to opravdu povedený. Bylo to vtipné, dobře a rychle se to četlo. Za mě super :)

14.07.2022 5 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Moc pěkná novela. Zhltla jsem jí extrémně rychle, protože to vůbec není náročné a je to velice kraťoučké. Mně, jakožto milovnici Srdcerváčů, se to moc líbilo. Asi vám to nepředá nic moc velkého, ale pohladí to po dušičce :) Jestli máte Srdcerváče rádi, tak si tohle přečte. Je to prostě pěkné a navíc vás to opět vezme do světa Nicka a Charlieho.

13.07.2022 5 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Moc milé překvapení. Knížka se četla moc hezky a docela rychle. Styl psaní mi sedl. Líbilo se mi, že se kniha věnovala i těžším tématům, jako třeba domácí násilí, nebo problém s otěhotněním. Také ukazuje, že život není vždy jednoduchý. Že stále máme nějaké překážky a problémy. Ale i tak to mělo moc pěkný konec a čtení jsem si užila.

04.07.2022 4 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Tak tohle byla naprostá bomba! Třetí díl se mi líbil asi ze všech nejvíc. Konec celé série byl prostě wow. Neuvěřitelně mě to bavilo. Postavy jsem si opravdu oblíbila, takže bylo těžké se s nimi rozloučit. Moc se mi líbily všechny romantické linky. A ta kresba na konci? Ta je naprosto dokonalá!! Fakt skvělá kniha. Zakončení úžasné.

30.06.2022 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Třetí díl se mi také líbil! Bylo to opět plné akce. Líbily se mi nové postavy a další zajímavé prostředí. Děj rychle ubíhal a opravdu mě bavil :) Tomuto dílu dávám 4,5 ⭐

22.05.2022 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jako bylo to fajn, ale četlo se mi to hůř :/

01.04.2022

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Naprosto jsem se do téhle série zamilovala. Je to hrozně roztomilé a přesně to miluju. Rozhodně si to přečtu ještě několikrát, protože na to stačí hoďka :D

01.01.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

I druhý díl byl naprosto skvělý! Strašně mě to bavilo. Kluci jsou úžasní.

01.01.2022 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Bylo to rozhodně slabší než původní trilogie, ale i tak mě to bavilo. Eadlyn mě teda docela štvala, ale dalo se :D Četlo se to rychle, ale na tu trilogii to nemá :) No, i tak jsem ráda, že jsem si to přečetla.

01.01.2022 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Naprosto dokonalá kniha. Hrozně rychle se četla a byla jsem fakt smutná, když jsem to dočetla. Simon je prostě úžasný. Doporučuju!

31.12.2021 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Abych řekla pravdu, byla to zvláštní kniha. Bylo to úplně něco jiného, než jsem předpokládala. Ale ne úplně špatného, jen jsem byla překvapená jaká témata mi tato kniha naservírovala.
Vztah mezi Eleanor a Parkem byl zajímavý, ale hezký. Ze začátku mi to bylo tak nějak jedno, moc mě to nezaujalo, až jsem si říkala, že knihu odložím. Ale nakonec jsem se začetla a postupně jsem si na postavy začala zvykat. Z konce mi bylo smutno. Takový si vůbec nezasloužili.
Za mě tři hvězdičky, bylo to fajn čtení, ale nezaujalo mě to tolik a už se k tomu určitě nikdy nevrátím.

05.08.2023 3 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Dost jsem se na knížku těšila, ale bohužel... Nedopadlo to tak, jak jsem předpokládala. Celkově jsem dost zklamaná. Podle recenzí a ohlasů jsem čekala něco víc a možná i něco trochu jiného.
Styl psaní byl docela zvláštní. Někdy jsem vůbec nechápala, jestli si daný odstavec hlavní hrdina jen myslí, nebo to říká nahlas. Místy to pro mě bylo docela zmatené. Ale na druhou stranu se mi to četlo vcelku rychle.
Některé pasáže byly zvláštní, až divný. Párkrát jsem byla překvapená, jaké věci se tam děly. A z některých jsem byla i mírně znechucená.
Z konce jsem doteď malinko rozladěná a zmatená. Takhle jsem to nečekala, očekávala jsem, že to skončí úplně jinak. Asi bych ocenila i pohled Olivera. Pomohlo by mi to pochopit nějaké věci.
Prostředí ale bylo popisované nádherně, cítila jsem z toho tu pohodu a letní atmosféru.
Jinak to pro mě bylo zvláštní čtení, které nenaplnilo má očekávání. Druhý díl ani číst nehodlám.
Dvě hvězdičky dávám za čtivost a pěknou atmosféru.

28.07.2023 2 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Knížku jsem si objednala v předprodeji a neskutečně jsem se na ni těšila. Možná jsem měla až moc velká očekávání, ale naštěstí můžu s klidným srdcem říct, že mě nezklamala. Naopak.
Celou dobu jsem si čtení užívala. Stránky mi ubíhaly pod rukama a vychutnávala jsem si každou větu. Díky Káje jsem si už dřív téma české literatury 19. století velmi oblíbila a strašně mě to baví. Hrozně se mi líbí ten nápad, napsat vymyšlený příběh o spisovatelích. Boží :D
Děj mě moc bavil, detektivní zápletka byla hezké zpestření. Ani chvilku jsem se nenudila. Postavy mě neskutečně bavily. Občas jsem se i zasmála nahlas. Například u hlášek vyděšeného Tyla :D
Prostředí staré Prahy mě neskutečně vtáhlo, cítila jsem z toho úžasnou tajemnou atmosféru. A upřímně, občas jsem se i trochu bála.
Ještě musím napsat jednu věc: Na to, že to je autorky první fikce, tak je to napsané skvěle a já smekám klobouk. Za mě fakt pecka :D Určitě si to někdy přečtu znovu. Bez váhání 5 hvězdiček. Fakt mám radost, že taková knížka vznikla. A jsem nadšená, že autorka píše druhý díl. Už teď se nemůžu dočkat!

21.07.2023 5 z 5

Tato knížka mi padla do oka na první pohled. Také jsem díky ní začala sledovat autorku na instagramu a více se zajímat o českou klasickou literaturu :)
Obsah knihy mě neskutečně bavil, čtení jsem si moc užívala. Občas jsem se zasmála a občas se mi zatajil dech.
Knížka mi předala hodně informací, ať už nějaké perličky ze životů zmiňovaných autorů, tak i opravdu důležité informace. Také si určitě přečtu některé ze zmiňovaných děl.
Jsem strašně vděčná, že jsem na knihu narazila a měla možnost si ji přečíst. Díky za toto dílo! :) Někdy se k ní určitě vrátím. Opravdu doporučuji.
Už se těším na další autorčinu knihu!

10.03.2023 5 z 5