Lenka2533 Lenka2533 komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Hodně povedená knížka. Docela jsem se u ní nasmála. Jsem ráda, že jsem dala šanci českému autorovi :)

07.01.2022 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Tohle bylo boží! Všechny postavy byly naprosto skvělý, ti její bratři byli zkrátka úžasní. Kluk odvedle byla moje 4. knížka od Kasie West a musím říct, že autorku mám zatím velmi ráda. Už se těším až si přečtu další knihy :) A této dávám rozhodně 5 hvězd!

Selekce Selekce Kiera Cass

Byla jsem asi poslední člověk co to ještě nečetl, takže jsem to musela napravit :D A bylo to úžasný!!! Četla jsem samý kladný recenze, ale i tak jsem nečekala takhle skvělou knihu. Hrozně mě bavila! Jsem ráda, že jsem jí ještě sehnala :) Za mě třetí nejlepší kniha roku 2021!

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Tohle byla moje první knížka od Kasie West a byla jsem velmi spokojená. Knížka se mi strašně líbila, takže rozhodně doporučuji.

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

Tahle kniha mě docela rozsekala. Byla krásná, to samozřejmě, ale ten konec... Byl smutný, ale knihu miluju. Doporučuju :)

01.01.2022 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tak tahle knížka byla naprosto dokonalá! Kita i Daniela jsem si strašně zamilovala. Příběh byl opravdu krásný, velmi čtivý. Jedna z nejlepších knih tohohle roku, ne-li nejlepší. Rozhodně doporučuju!

31.12.2021 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Jedno z nejzábavnějších děl k maturitě. Příběh je velmi krátký a přečtete ho opravdu za chvíli. Navíc je jednoduchý, zábavný a poučný. Havlíček měl zkrátka talent.

02.07.2023 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Hřejivé pocity, slzy na krajíčku, srdce zlomený... Nejlepší knížka co jsem kdy četla? Jedna z nich to určitě je!

Přemýšlela jsem, jestli to shrnout jen do těchto pár vět, nebo se rozepsat. Rozhodla jsem se pro druhou možnost, protože tahle knížka si tu pochvalu rozhodně zaslouží.
Styl psaní byl úžasný, od první věty mě to bavilo, nejsou tam nijak složité věty, takže se to čte nesmírně jednoduše a taky hodně rychle. Do děje vás to vtáhne okamžitě.
Stellu i Willa jsem si oblíbila, přirostli mi k srdci. Stejně tak Poe, byl to skvělý kamarád. Strašně mě bavila jejich romantická linka, ta byla boží. Oni se k sobě zkrátka hodí :D
Naštěstí jsem neslyšela žádné spoilery k ději, takže jsem vůbec netušila, co pro mě autoři připravili. Celou knihou mě provázelo napětí a strach z toho, která postava zemře. Tato kniha ve mně vyvovala nespočet pocitů a emocí. Společně s knihami od Brigid Kemmerer je to snad jediná kniha, která mě tak dostala a zasáhla. Opravdu, při čtení některých částí se mi svíral hrudník a bylo mi úzko. Asi čtyřikrát jsem zadržovala slzy. Bylo to dojemné, smutné, bolestivé, nádherné... Neskutečný, silný příběh. Prožívala jsem každou větu, každé slovo.
Na tuhle knihu nikdy nezapomenu a teď ji budu nějakou dobu vstřebávat. Toto číst je nezapomenutelný zážitek.

28.03.2023 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Selekci jsem četla asi rok a půl zpátky, takže některé detaily už jsem si vůbec nepamatovala. Ale i přesto jsem si to moc užila.
Některé povídky mě neuvěřitelně bavily! Spíše většina. Nejlepší jsou za mě Princ, Miláček a Druhé výročí. Také se mi moc líbila povídka Královna. Ostatní byly také fajn, ale některé ke konci knihy mě už tolik nebavily a občas jsem se i nudila.
Jsem ráda, že jsem se ale mohla do světa vrátit :) Pokud Selekci milujete, tak toto je povinnost :D

08.03.2023 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Na knihu jsem se těšila a dala mi přesně to, co jsem od ní očekávala.
Bylo to krásné čtení. Ke konci už to bylo i smutné a to jsem nečekala. U mě také vede Selekce, ale i tak se mi to moc líbilo a čtení jsem si užila. Jako romantiku s fantasy prvky určitě doporučuji :)
4,5 ⭐

03.10.2022 4 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Vůbec jsem Otku neplánovala číst, ale dost lidí na instagramu ji doporučovalo, tak jsem si ji půjčila z knihovny. A jsem velmi ráda, protože to byla příjemná oddechovka. Typický romantický příběh - přesně ty mám ráda. Bavilo mě to a dobře jsem si u toho odpočinula. Čte se to skvěle a velmi rychle.
Na oddech doporučuji.

16.09.2022 4 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Tohle byla opět jízda! Nevím proč, ale ani jsem nečekala, že tento díl bude tak skvělej. Bylo to samozřejmě opět nabité a také místy dojemné a smutné. Grover byl v tomto díle opravdový hrdina! A Tysona jsem si oblíbila ještě víc než v předchozích dílech. Jen mě mrzelo, že Percy s Annabeth spolu nebyli to co dřív. Ale věřím, že se to změní ️ Co k tomu dodat, Rick Riordan prostě umí psát! Já tomuto dílu dávám 5 ⭐

29.05.2022 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Na tuhle knížku jsem se chystala už dost dlouho a konečně jsem se k ní dostala! A rozhodně nelituji! Knížka mě neskutečně bavila, četla se rychle a styl psaní mi sedl. Za mě rozhodně 5 hvězd. Hned se pouštím do dalšího dílu :)

06.05.2022 5 z 5

Léto v Paříži Léto v Paříži Sarah Morgan

Mně se to moc líbilo :) Stránky mi ubíhaly pod rukama a příběh mě bavil. Postavy mi byly sympatické. A některé věty mi zůstaly v hlavě. Za mě 4 hvězdy.

09.04.2022 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tohle bylo úžasné! Strašně mě to bavilo, celou dobu jsem si to moc užívala! Já prostě miluju gay knihy, takže tuhle jsem potřebovala :D Kluci byli skvělé postavy, moc jsem si je oblíbila. Opravdu skvělé čtení. Naprosto doporučuji!

12.02.2022 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Hodně se mi líbila. Velmi povedené dílo. Tuhle si k maturitě rozhodně vyberte :)

07.01.2022 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Naprosto skvělá oddechovka. Hodně rychle jsem se do ní začetla a opravdu rychle jsem jí měla přečtenou. Velmi mě bavila :)

01.01.2022 4 z 5

První První Kiera Cass

Úžasné zakončení série. Neskutečně mě tato série bavila a rozhodně se k ní někdy vrátím. Krásné knihy :)

01.01.2022

Elita Elita Kiera Cass

Absolutně skvělé pokračování! Tahle série mě fakt chytla. Svět selekce je úžasný, postavy jsou opravdu fajn a čte se to velmi rychle. Miluju!

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

Roztomilé, vtipné a krásně zpracované.

09.10.2023 4 z 5