Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

"Milujujte celým svým srdcem, dokud máte příležitost, protože život je příliš cenný, aby se vyplýtval na nějaké pochyby." Nádherná pravda z této velmi milé knihy. Příběh Jemmy a Braxtona mě chytil za srdíčko. Když Jemma po autonehodě ztratí paměť a nepoznává nikoho a nic ze své minulosti, začne jí Brax psát dopisy, ve kterých jí připomíná (nejen) své důležité okamžiky jejich společného života. Musím se přiznat, že jsem se v tomto příběhu stejně jako Jemma těšila na každý dopis, který dostala. Vřele doporučuji všem, kdo mají náladu na příběh plný lásky.

08.02.2020 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Moje první "Kingovka" a musím říct, že se mi fakt líbila. I když jsem si zpočátku musela zvyknout na styl vyprávění, nechala jsem se velmi rychle vtáhnout do příběhu a s napětím jsem očekávala co přijde na další stránce. Záchrana Radar, a to co se dělo poté bylo prostě....
Nemůžu tu napsat víc, protože bych pak moc prozradila, raději si to přečtěte sami :-)

04.07.2023 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Byť je téměř od samého počátku jasné, která z dvojčat je ta "hodná", tak mě příběh bavil. Měla jsem rada jak Fern tak Wallyho.

11.01.2023 4 z 5

Stoletý stařík byl dobrý, Analfabetka naprosto skvělá, ale ostatní knihy včetně této už pokulhávají. Nemůžu říct, že bych se nebavila, ale .... prostě už to není ono.

29.07.2022 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Je spousta lidí, kteří tuto milují a tak jsem nemohla si jí nepřečíst. Nemůžu říct, že by se mi nelibila, ba dokonce jsem se i bavila, ale asi jsem od knihy čekala něco jiného.

19.06.2022 4 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

I tento díl byl dobrý. To, že se Amélie opět ocitne u vyšetřování vraždy už ani nepřekvapí, ale tentokrát jí šlo opravdu o život. U každého dílu si říkám, že kdyby to zfilmovali, tak se na to nebudu moci dívat, protože bych pak po tmě nedošla ani na záchod, ale u tohoto dílu to platí x-násobně, ten byl opravdu temný.

25.07.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Moc jsem se těšila na pokračování téhle série s Jude. Po tom co hlavní hrdinka prožila není divu, že je "divná" a neví jak se vrátit do života. Navic opět řeší případ sériových vražd, kde počet obětí narůstá fibonacciho posloupností. Opět jsem nebyla schopná se od knihy odtrhnout a můžu jí jen doporučit.

07.12.2019 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tak tohle bylo něco. Moc mě bavilo sledovat jaká porvora je budoucí tchýně a čeho všeho je schopná, aby zabránila vztahu mezi svým synem Adamem a hlavní postavou a vypravěčkou celého příběhu Emily. S napětím jsem sledovala, kdy a jak to na ní praskne a Adamovi se otevřou oči, ale konec byl pro mě naprosto šokující. Tohle jsem fakt nečekala.

31.10.2019 5 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm James Rollins (p)

Náš svět se mílovými kroky přibližuje ke dni, kdy bude vytvořena umělá inteligence, ale nidko netuší jaké to pro nás bude mít následky. I v této knize autor opět mistrně využívá fakta a fikci a předkládá nám příběh, ve kterém mladá nadaná vědkyně Mara vytvoří UI s cílem, aby pomáhala lidstvu, jenže se vše zvrtne a její práci ukradnou ti zlí. V tu chvili začíná závod s časem na záchranu celé planety.
V knize jsem našla i nádhernou hlubokou myšlenku, o kterou se s vámi musim podělit: Žádné dítě se jako hotový člověk nerodí. Stává se jiím. Stejně jako Mara vychovala a přivedla Evu k největšímu rozvoji, musí to udělat každý rodič. Lekcemi života, láskou, vzděláním - a ano, dokonce i bolestí a utrpením.
Já jen doufám, že ten komu se opravdu podaří vytvořit první UI bude stát na té správné straně.

29.09.2019 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Po zmateném začátku, kdy se vlastně seznamujete s jednotlivými postavami jsem se nechala vtáhnout do příběhu, který mě už nepustil. jsem ráda, že už je sága kompletně vydaná a nemusím čekat na další díl. S tím jak končí tento, by mě to ničilo :-)

31.07.2019 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Honba za šíleným masovým vrahem nás zavede nejen téměř po celém Německu, ale i do Vídně. V knize se objevují dvě časové linky. První je v reálném čase a sleduje práci vyšetřovatelů, kteří se snaží přijít na důvody bizardních vražd a na spojení mezi jednotlivými oběťmi a tím předejít další vraždě a v druhé se vrátíme asi o 6 měsíců zpět a při terapeutických sezeních zjišťujeme jak velký sociopat vrah vlastně je. Kniha ma spád a četla se mi velmi dobře.

18.04.2019 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherný příběh o tom, co se skrývá pod povrchem a co je opravdu důležité. Mám kamaráda, který má všechna možná vydání Malého prince ve třech jazycích a vždy má u sebe alespoň jeden výtisk. Dlouho jsem nechápala co na tom příběhu vidí, vždyť je to pohádka pro děti. Už mu rozumím :-)

13.12.2018 4 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Fantasy detektivní příběh, kde víly, rusalky a jiné pohádkové žínky nejsou hodná stvoření, ale krvežíznivá stvoření, která žijí s lidmi v jakési komunitě, pod bedlivým dohledem speciálního oddělení. Jenže co když je vše jinak a nejsou to tyto bytosti, kdo baží po krvi. Musím říct, že i když je to místy hodně drsné, tak jsem si příběh užila. Pro me to byl překvapivý námět a potěšilo mě, že to bylo zase trochu něco jiného, než ostatní fantasy knihy.

12.09.2023 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Moje první Carterovka a musím říct, že určitě ne poslední. Poslušně se vrátím na začátek celé série a doufám, že nebudu zklamaná ;-)

10.09.2023 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Tak nevím, jestli je to tím, že jsem četla napřed Vodníka, ale tenhle příběh mi přijde takový neúplný, uspěchaný .... Pravda je, že vás děj okamžitě vtáhne a vy s napětím hltáte každou stránku, ale po dočetení ve vás zůstane prázdno, jako by se příběh vůbec neuzavřel. Prostě tomu něco chybí.

19.08.2023 3 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Příjemná oddychovka u které jsem se bavila. Všechny tyto knihy mají předvídatelný děj, jediným překvapením pro mě byl skutečný důvod rozchodu s Rorym

16.06.2022 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Při čtení této knihy jsem postupně podezíirala snad každého od Clarie, přes Patrika až po někoho neznámého, pak zase Clarii a tak několikrát dokola. Kromě toho, že nám autor samozřejmě odhalí hlavního padoucha, se mi na posledních stránkách knihy konečně poskládá celkový obraz a mě dojde, že spousta událostí se nemuselo vůbec odehrát......., ale to už bych moc spilerovala :-)

14.12.2020 4 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Ještě před pár dny bych s klidným svědomím prohlásila, že špionážní thriller není nic pro mě. Přesto mě jakási reportáž o filmu podle této knihy zlákala a řekla jsem si, že to zkusím a musím říct, že se mi opravdu líbila. Svět tajných služeb, špiónů, nenápadné předávání zpráv poté co jste si jistí, že vás nikdo nesleduje byl pro mě zajímavý, ale příběh Dominiky mě doslova uchvátil. Asi mě nikdy nepřestanou překvapovat zvěrstva, která byly a myslím, že pořád jsou na ruské straně na denním pořádku.

23.11.2020 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Tak tuhle oddychvku jsem si užila. Velmi dobře se čte, měla jsem ji přečtenou během jediného dne. Příběh, i když je díky žánru předem jasné jak to dopadne, je přeci jen trochu jiný. Chápala jsem Seru, proč se bojí pustit si někoho do života a stejně tak mě ohromné bavili její adoptivní tátové.

18.10.2020 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

I další díl byl vynikající. V tuhých mrazech a před sněhovou bouří, se najde v zamrzlém jezeře tělo malého chlapce a rozjede se pátrání, které opět není vůbec jednoduché. Navíc dojde k několika událostem, jež donutí Jude, aby vystrčila hlavu ze své bezpečné ulity.

28.08.2020 5 z 5