Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Tajný deník Blanky z Valois Tajný deník Blanky z Valois Melita Denková

Miluji českou historii a proto jsem si tuto knihu vybrala. Čekala jsem proto něco jiného, tahle kniha je taková oddychovka, ale historických událostí tam moc není.

31.12.2018 3 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Volné pokračování Lovců stínů a opět mě naplno vytáhlo do příběhu. Tenhle svět mě tak baví a jsem zvědavá jestli se nakonec najde nějaká způsob jak by Emma a Julián mohli být spolu, nebo jestli nakonec bude s Markem.

19.12.2018 5 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Lehký vánoční příběh postavený na kostře Vánoční koledy od Dickense, ale zasažena do současné doby. Dobře se to četlo, děj má spád a je zajímavé sledovat jak se hlavní hrdinka vyvíjí. V poslední třetině se rýsovali dva možné konce a autorka je dokonce pak i oba nastíní, ale kniha má třetí překvapivý konec.

11.12.2018 4 z 5

Dcera Sherlocka Holmese Dcera Sherlocka Holmese Leonard S. Goldberg

Velmi příjemně plynoucí detektivka ve stylu jakým byly psány i knihy o Sherlocku Holmsovi.

09.12.2018 4 z 5

Ztracený řád Ztracený řád Steve Berry

Miluji spojení napětí a historie, kde si říkáte "Co, když to tak bylo?" Nebo "Co, když to opravdu existuje? " a Berry v tomto ohledu opět nezklamal. Honba za obrovským zlatým pokladem, který byl nashromážděn v období občanské války. Neméně zajímavé jsou i historické události, které kdyby byly dotažena do konce, tak Spojené státy vypadají určitě úplně jinak než jak je známe, tedy pokud by vůbec existovali.

18.11.2018 5 z 5

Akademie vyvolených Akademie vyvolených K. C. Archer

Příběh mě upoutal už na začátku a s každou další kapitolou jsem potřebovala vědět jak to s Teddy a partou Zmetků bude dál. Bylo to jak na houpačce vždy to vypadalo, že teď už se to zklidní a ona bude moci dál rozvíjet své schopnosti a pak se zase událo něco, co ji vrátilo pomalu na startovní čáru. Moc se těším na další díl.

18.10.2018 5 z 5

Zápas o osud lidstva Zápas o osud lidstva Christy Raedeke

Námět knihy je zajímavý a již před několika lety jsem slyšela, že generace naší hrdinky se nazývá též Indigové děti a ti nás mají převést do další éry. Na knize je ovšem vidět, že jde o prvotinu. Začátek je velmi nesmělý a zdlouhavý a i když má kniha slušný rytmus, tak by některé pasáže by mohly mít větší spád. Doufám, že další díl bude lepší.

29.09.2018 4 z 5

Hadí spirála Hadí spirála Christy Raedeke

Hezký i když velmi utopický příběh. Představa světa po 21.12.2012 me chvílemi připomínal dokonalý socialismus s vyspělou technologií. Je to taková oddechovka.

28.09.2018 4 z 5

Nahlížení: Podivný začátek Nahlížení: Podivný začátek Dana Zahoříková

Lehká nenáročná fantasy, která zvedne náladu a pobaví. Kdo čeká propracovaný příběh bude zklamaný. Na druhou stranu postavy jsou velmi sympatické a Meg, Clerence a inspektora Bluemana jsem si okamžitě zamilovala. Také se mi hodně libil autorčin styl a neotřelé popisy.

01.09.2018 4 z 5