lenka.g lenka.g komentáře u knih

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Stejně skvělá jako první díl a už se těším na další, které nám třeba poodhalí Poeovo soukromí.

01.11.2020 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak jako.. mohlo by to být tak o třetinu kratší, to si řekněme otevřeně. Ale čtení rozhodně nelituju. Pachatele jsem jako obvykle u případů Cormorana Strika neuhádla a baví mne i vztah Robin a Cormorana.

19.09.2022 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Parádní detektivka! Knížka se mi líbila ještě víc, než první díl a už se těším na další. Sayer řeší zamotané případy, ale o smrti jejího snoubence ani o zákulistních bojích v pozadí FBI stále nevíme nic...

10.10.2020 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Fíííha... neměla jsem žádná očekávání, autorku vůbec neznám.. ale přišlo mi to dobrý!

06.03.2023 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Napsané tak, že tu zimu cítíte. A jak obvykle dvě dějové linie nevyhledávám, tady se mi ta vedlejší líbila moc, knížce to dodalo další rozměr.

10.02.2018 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Za mne jedna z nejlepších knížek od autora, neotřelý námět u mne přebil i jistou rozvláčnost (zeštíhlení o čtvrtinu by knize slušelo), líbilo se mi, jak jsou dávkovány informace, ačkoli hlavní záporák vysvítal už tak v půlce knihy, nebyl jasný motiv a celá skládačka se vyloupla až na konci. Mně se Střípky rozhodně líbily!

02.08.2021 5 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Ocenila jsem přehled postav v úvodu knihy, i když mne to trochu vyděsilo, jak je ten seznam obsáhlý. Na knížku jsem se těšila, ale prvních asi sto stran mi dalo zabrat, přišlo mi to příliš popisné, vůbec to nemělo spád a bála jsem se dalšího příběhu ala Biafra. Pak se to ale zlomilo a začla jízda! Některé pasáže jsem musela číst dvakrát, protože autor je odborník a z textu je to vidět, není to knížka, kterou lze zhltnout za pár hodin a současně všechno pochopit. Ale úžasné. Napínavé, zajímavé, a i když fiktivní, Boží pěst umožňuje poodhalit spoustu tajemství a procesů. Hodnotím maximálním počtem hvězdiček a jsem moc ráda, že mám knížku doma.

14.04.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Překvapuje mne relativně nízké hodnocení knihy (v tuto chvíli 78%), protože já bych knížce dala devět bodů z deseti. Zajímavý námět, napínavý příběh, krátké kapitoly, solidně napsané... člověk by neřekl, že je to kniha německých autorů. Bod bych strhla jedině za závěr, ale podle mne tahle knížka stojí za přečtení.

05.03.2018 5 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

Četla jsem knížku s tím, že svět incelů je strašidelná představa a přemýšlela, kde to téma autorka vzala. A v polovině knížky jsem se na internetu náhodou dočetla, že incelové skutečně existují... no tak to je děsivý! Knížka skvělá.

08.04.2023 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Nemám české autory moc ráda. Od téhle knížky jsem nic nečekala, navíc jsem si myslela, že je to knížka pro děti. A nakonec jsem nadšená a dost možná kouknu po dalších dílech autorky:)

05.01.2022 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Úplně jiná knížka, než čtu obvykle, ale rozhodně za plný počet hvězdiček. Zejména první půlku jsem hltala a nemohla se odtrhnout.

04.11.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Já tedy nechápu, že tahle knížka nemá přes 90%! Okamžitě se vrhám na druhý díl a doufám, že autor bude psát dál.
Kromě zajímavého a dobře vystupňovaného příběhu oceňuji krátké kapitoly. Ačkoli ty jsou vlastně prokletím, protože člověk si řekne, že teda ještě jednu a pak už knihu odloží.. a ono to nejde:)

01.11.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Velmi podmanivý příběh z okupované Francie, příběh sester Vianne a Isabelle, příběh o válce a lásce, o lidských osudech a volbě, o odvaze a strachu...
Napínavá, ale i dojímavá kniha, která rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení.

01.05.2017 5 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Dlouho se mi do ní nechtělo, ale protože jsem četla Čajovou dívku z Kolibříkové ulice, která se mi líbila, ač je to zcela mimo můj obvyklý žánr, nakonec jsem se donutila se knížku vzít do ruky. Začetla jsem se okamžitě a líbila se mi ještě víc, než Čajová dívka. Takže jdu shánět Tajemství hedvábného vějíře a knížku určitě doporučuju. Na pozadí příběhu Jong-suk se dočtete o velmi statečných a málo známých potápěčkách i o historii ostrova Čedžu a Koreje.

17.07.2021 5 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Ačkoli zápletku jsem pochopila ještě před půlkou knihy, vůbec to nevadilo, čtení mne bavilo, příběh je dobře napsaný, krásně odsýpal. Určitě si nenechám ujít pokračování.

08.01.2021 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Příjemné překvapení!
Občas, když si nejsem jistá, že obálka neslibuje nemožné, dám přečíst knihu nejprve někomu jinému a čeká na jeho hodnocení. Tahle knížka byla ten případ, protože němečtí autoři ve mně mnoho důvěry nebudí. Ale kniha příjemně překvapila, vtáhne čtenáře napětím hned od úvodu a i když má slabší místa, rozhodně ji doporučím ke čtení.

22.04.2019 5 z 5

Dokonalý zabiják Dokonalý zabiják Ward Larsen

Za mne super thriller, který rozhodně snese srovnání s knihami Daniela Silvy, Roberta Ludluma, Lee Childa, Raymonda Khouryho, Vince Flynna, Davida Baldacciho... Takže jsem velmi mile překvapená a rovnou se vrhám na další díl.

25.07.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

První kniha se mi líbila dost, tahle bohužel té první nesahá ani po kotníky. Mám přesně stejný dojem, jako polovina čtenářů pode mnou: předvídatelné, zbytečně natahované, hlavní hrdinka ne moc sympatická hysterka...
Na druhou stranu rozumím poměrně vysokému hodnocení: knížka se snadno čte, jestli přeskočíte dvě stránky si ani nevšimnete, není potřeba se nad čtením nějak zamýšlet.
Takže konečný verdikt: jako nenáročná oddychovka k vodě V pasti lží obstojí.

08.06.2018 3 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Tak mne tedy nenadchlo. Pachatel mi přišel zřejmý nejpozději od půlky knížky, zejména díky tomu, jak byly napsané pasáže o něm. Že toho pachatel spáchal víc než jen únos Anny, bylo taky jasné hned, takže mně celý příběh připadal zbytečně protahovaný, málo překvapivý, nepříliš uvěřitelný (mám na mysli zejména okolnosti zmizení, ale nechci spoilerovat) a hlavně plný nepříjemných emocí. (Což i chápu, chyba bude ve mně, protože momentálně jsem přesycená knihami, kde je fůra hysterek ;) - například Osudné rozhodnutí nebo Mrtvá)

24.03.2018 3 z 5

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Romain Puértolas

Stručně:
- srovnání se Stoletým staříkem Fakír nesnese ani omylem
- vcelku chápu, proč autor nemohl prorazit. Teď se mu to povedlo jen proto, že nakladatel se domníval, že se sveze na vlně nadšení rozpoutané Jonasem Jonassonem
- slibovaný humor není přítomen, pokud jsem si to nespletla s pocity trapnosti, které jsem měla pokaždé, když v knížce došlo na vyslovování jmen
- sečteno podtrženo: nečíst, ztráta času.

28.10.2014 1 z 5