Leninkka Leninkka komentáře u knih

Olga Olga Bernhard Schlink

Kniha se čte opravdu velmi dobře a určitě ji doporučuji k přečtení!! Je rozdělena na tři části.
Každá část je zaměřena na jinou časovou osu ze života Olgy a Herberta.
Musím pochválit, že autor nenatahoval děj do nekonečného množství stran, ale i přesto držel čtenáře stále v pozoru a dokázal je i překvapit.
Autor mě velmi mile překvapil a kniha si opravdu zaslouží 5z5 :)

15.03.2019 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Autorka mě velmi mile překvapila. Začala jsem knihou Ohnivý pták a jelikož se mi kniha moc líbila, pořídila jsem si i první díl. A opět mě kniha nezklamala. Je opravdu velmi čtivá a velmi se mi líbí prolínání historie a současnosti. Za mě teda plný počet :)

07.03.2019 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

No nevím, z prvního dílu jsem byla nadšena, ale toto pokračování už byla docela nuda. Některé odstavce jsem už i přeskakovala, už mě to moc nebavilo. Simon se choval jak dospělý chlap, ale Caroline mě pak i štvala. Její chování mi přišlo někdy hodně dětinské.

17.06.2018 2 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Oddechová kniha, kterou jsem přelouskala na jeden zátah. V některých částech příběhu jsem se smála jak puberťák. Závěr je asi všem jasný, ale nic to nemění na tom, že je kniha dobře napsána. Takové letní čtení, nejlépe na lehátku u vody :)

29.05.2018 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Velmi čtivá kniha, ani jsem nečekala že mě příběh o amišských farmářích tak zaujme. Přečetla jsem na jeden zátah a určitě se chystám i na další díly.

20.05.2018 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Já ty severské krimi prostě můžu :) Kniha se četla dobře, zápletka taky dobrá, jen některé nelogické a nepochopitelné jednání hlavního hrdiny mě místy dost vytáčelo. Hlavně co se jeho rodiny týče. SPOILER!! Nějak nechápu, jak může matka odejít od nezletilého syna a otec si ho xy dní "nevšímat".

20.05.2018 4 z 5

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Ze začátku jsem se nemohla do knihy pořádně začíst, nějak mi nasedlo neustálé přeskakování o různých aktérech knihy. Ale tak od půlky jsem se do toho tak dostala, že jsem knihu dočetla na jeden zátah.

04.04.2018 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Už je to nějakou dobu, co jsem naprosto propadla severským detektivkám. Ze začátku jsem porovnávala s Keplerem, ale i tak mě kniha velmi zaujala. Byla napínavá, zajímavá, mělo to spád a hlavní postavy jsem si taky oblíbila. Těším se na další knihy od tohoto autora.

11.03.2018 5 z 5

Skála Skála Peter May

Velmi napínavá kniha. Až do konce jsem netrpělivě čekala kdo teda bude vrah. Obě dějové linky (dětství i současnost) mě moc bavily a dobře se propojovaly. Určitě to nebude moje poslední knížka od tohoto autora :)

13.06.2017 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Já si nemůžu pomoct, ale za mě velké zklamání. Ostatní knihy jsem přečetla hned na jeden zátah a moc mě to bavilo. Ale tuto knihu jsem se musela nutit vůbec dočíst. Ella mi přišla strašně hloupá a nějak mi to celé vůbec nesedělo. Jediné pozitivum na celé knize byla Tess. Přišlo mi, že snad psal knihu úplně jiný autor než předešlé knihy :(

17.05.2023 1 z 5

Vražda v Mallowan Hall Vražda v Mallowan Hall Colleen Cambridge (p)

Skvělá kniha. Hlavní hrdinka velmi sympatická a kniha se čte úplně sama. Přečteno na jeden zátah. K tomu krásná obálka. Za mě velké doporučení.

07.03.2023 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Skvělá oddechová knížka, která se dá přečíst na jeden zátah. Dost jsem se u ní nasmála :)

29.01.2021 4 z 5

Na velikosti záleží Na velikosti záleží Alison Bliss

Skvělá letní oddychovka. Po "těžkých" kusech jsem potřebovala nějaké lehké čtení. Kniha to splnila na 100%. Ikdyž je děj jasný už od začátku, tak se mi kniha velmi líbila a dost jsem se nasmála :)

19.07.2019 5 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Ze začátku jsem se nemohla začíst a knihu několikrát odložila. Nějak jsem se nemohla prokousat spoustu technických a mě neznámých názvů. Nemám ale ráda rozečtené knihy, tak jsem se do knihy po nějaké době zase začetla. Od druhé poloviny byla kniha super, začala mě bavit, měla spád a už jsem ji dočetla až do konce. Kniha mi teda dala zabrat, hlavně její první polovina, ale teď jsem ráda že jsem jí dala šanci. Ostatním doporučuji ten začátek přetrpět a kniha vás pak odmění krásným příběhem.

08.01.2019 3 z 5

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Nějak té knize a zpovědi paní Baarové nevěřím. Četla jsem o jejím životě více knih a tato mi přijde nejméně důvěryhodná. Asi nedokáži pochopit jak mohla být stále tak naivní a nevědět co se kolem ní děje. Také mi přijde, že byla pěkně sobecká, stále utíkala aby zachránila samu sebe a na ostatní nemyslela. Nechci soudit, kdoví jak to tedy celé bylo, ale kniha mi přijde jen jako obhajoba.

11.09.2018 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Elizabeth Maxwell (p)

Byly to muka :( Začátek byl slibný, ale pak už jsem musela prostředek přeskočit. Nedalo se to číst. Za mě jedno velké zklamání. Moje první a taky poslední kniha od této autorky.

24.08.2018 odpad!

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Velmi čtivá kniha. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a stále čekala jak to dopadne. Velmi silný příběh kde se prolíná současnost a minulost. Určitě stojí za přečtení.

29.07.2018 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Opět napínavé čtení, ale první díl byl určitě lepší :)

16.06.2017 3 z 5

Útěky – Lída Baarová Útěky – Lída Baarová Josef Škvorecký

Knihu jsem přečetla jedním dechem asi za dva dny. Velmi dobře napsaná a čtivá, hltala jsem každou stránku. Člověk se dozví detaily ze života a že to holka neměla v životě vůbec jednoduché. Lída byla prostě mladá, zamilovaná a hlavně naivní.

"Zůstala jsem celý život Češka, ačkoliv málokdo měl, myslím, víc příležitostí vyměnit národnost za kariéru. Snad mohu i říct, že svou pošetilost jsem si odpykala hůř než jiní, kteří ani nebyli pošetilí."

25.01.2017 5 z 5

Hitlerův nevěstinec Hitlerův nevěstinec Steve Matthews

I když knihy na toto téma ráda čtu, tuto knihu jsem nedočetla. Přečetla jsem si jen konec, abych věděla jak to dopadne. Vůbec mě nezaujala, nemohla jsem se do knihy pořádně začíst. Za mě zklamání :(

29.02.2024 1 z 5