-Lenicka- -Lenicka- komentáře u knih

Princezna Džarmína Princezna Džarmína Norman Johnson

Abych řekla pravdu, čekala jsem trošku jiný příběh. Knížka se jmenuje "Princezna Džarmína", ale můj názor je, že toto téma a ten jejich vztah zabere poslední část této knihy, jinak je to vesměs o něčem jiném, což mne tedy moc nebavilo ..

13.07.2011 3 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Tak bohužel musím říct, že tato kniha mne moc nezaujala. Kdybych si nepřečetla anotaci, nevěděla bych o čem to je. Zřejmě mi nebylo přáno, abych nějak více pochopila tuhle knihu .. jinak věřím, že nápad dobrý .. takže také dávám jednu hvězdičku za myšlenku knihy .. musela jsem se nutit, abych jí vůbec dočetla.. film jsem neviděla ..

13.07.2011 1 z 5

Pláč v poušti Pláč v poušti Warda Saillo

Velmi smutná knížka plná chudoby, bití a ponižování. Čte se jedním dechem a vždycky si už přejete, aby jim to všechno trápení skončilo, ale ono vždy přijde něco jiného, dalšího - mnohdy i horšího. Musel to být hrozný život .. knížku doporučuji všem přečíst, na můj vkus bych ale trochu zkrátila ty pasáže z koránu ..

09.07.2011 4 z 5

Po hlavě Po hlavě Nick Hornby

Má první kniha od Hornbyho - celkem zajímavé téma, ale moc se mi nelíbilo, že se v té knize vesměs prolíná názor - máš dítě v šestnácti a máš skoro zničený život, apod. To se mi opravdu moc nelíbilo! Čtyři hvězdičky za to, že některé věty jsou opravdu vtipně napsané, knížku jsem četla cestou ve vlaku a neustále jsem se musela některým slovním spojením opravdu smát :-)

Příběh Bílé Masajky Příběh Bílé Masajky Corinne Hofmann

Četla jsem postupně tři díly a ze začátku mne opravdu "velmi překvapilo", jak se někdo může tak narychlo zamilovat do nějakého Masaje, když je se svým snoubencem na dovolené a jak lehce a jednoduše to autorka popisuje - jsem na dovolené, líbí se mi tam masajský válečník, svému snoubenci řeknu ahoj a jemu řeknu, že se vrátím, všechno ve Švýcarsku nechám, protože on je přeci můj život - to poznám na první pohled, máme si toho spolu hodně říct (ironie), oba víme, co chceme a postupně .. Každopádně ji obdivuju za to, jak to všechno zvládla a ustála, já už bych dávno odešla, lépe řečeno bych tam ani nikdy žít nechtěla a už vůbec ne u Masajů .. tak aspoň, že se poučila, jinak věřím, že zkušenost do života to musela být velká ... druhý díl pojednává o návratu do Švýcarska a o tom, jak při ní stálo štěstí a vše jí vyšlo, ve třetím díle se opět vrací do Keni .. dle mne je to opravdu zajímavý životní příběh, který stojí za přečtení ...

06.07.2011 5 z 5

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Zajímavé pokračování ... určitě to musel být silný životní zážitek se tam po takové době opět vrátit a vidět své příbuzné .. na můj vkus ale až moc podrobné = děj se trochu vlekl, zúžila bych knihu ještě na polovinu, jinak pěkné ..

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Celkem zajímavé pokračování ... musela mít ohromné štěstí, když ji všechno takhle dobře vyšlo ... jen se mi zdálo, že zaplnit polovinu knihy povídáním o tom, jak vystupovala na Kilimandžáro, bylo už trošku zbytečné ..

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Znám lepší Sparksovy romány, tento mne zrovna moc nezaujal, je mi líto ..

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Určitě zajímavá knížka, ale troufám si říci, že ne každého zaujme!

30.06.2011 4 z 5

Teror a lži: 11. září 2001 Teror a lži: 11. září 2001 Andreas von Rétyi

Dost zajímavá kniha .. teorie, možnosti .. dnes už jsou názory jiné a různé ..

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Ze začátku mne opravdu "velmi překvapilo", jak se někdo může tak narychlo zamilovat do nějakého Masaje, když je se svým snoubencem na dovolené a jak lehce a jednoduše to autorka popisuje - jsem na dovolené, líbí se mi tam masajský válečník, svému snoubenci řeknu ahoj a jemu řekne, že se vrátím, všechno ve Švýcrasku nechám, protože on je přeci můj život - to poznám na první pohled, máme si toho spolu hodně říct (ironie), oba víme, co chceme a postupně .. Každopádně ji obdicuju za to, jak to všechno zvládla a ustála, já už bych dávno odešla, lépe řečeno bych tam ani nikdy žít nechtěla a už vůbec ne u Masajů .. tak aspoň, že se poučila, jinak věřím, že zkušenost do života to musela být velká ... BTW - Ten styl psaní byl chvilkami opravdu hrozný, pravda ..

30.06.2011 5 z 5

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Celkem hezká knížka, ale celkově mne moc neoslovila, podruhé bych asi nečetla :-/

Vždy s láskou, Petra Vždy s láskou, Petra Petra Němcová

Zajímavý příběh, ale podruhé bych asi knížku nečetla .. ten konec smutný, i pár slz mi ukáplo :-/

30.06.2011 4 z 5

Neviditelné ženy Neviditelné ženy Jacky Trevane

Velmi zajímavá a velmi čtivá kniha s otřesnými příběhy, nad kterými leckdy zůstává rozum stát. Občas jsem si říkala, jak je tohle v dnešním světě ještě vůbec možné, ale jak vidím, je to opravdu tak a jsem vyloženě ráda, že si "můžu spokojeně žít v ČR"! :-) Příběh "Plachá dívka" mne naprosto dostal, ještě hodně dlouho jsem o tom musela přemýšlet - jak vás islám, apod. mohou úplně změnit .. hrůza ..

28.06.2011 5 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Musím říct, že příběh se mi chvilkami líbil, chvilkami zase nelíbil! Nějak mi tam prostě neseděl ten její postižený syn a to, jak se skoro 40-letý chlap nemůže neustále s něčím srovnat .. příběh to byl ale pěkný, za 4 hvězdičky ...

26.06.2011 4 z 5

Dům Dům Danielle Steel

Zajímavý a čtivý příběh, u kterého je tak trochu jasné, jak všechno dopadne, ale tak dá se to číst ..

25.06.2011 4 z 5

Karima Karima Soheir Khashoggi

Na můj vkus zde byla až velmi podrobně popisována politika, která skoro zastínila hlavní děj - námět to byl sice dobrý, ale kniha mne bohužel moc nenadchla :-/ i když se dobře četla, čekala jsem trošku něco jiného ..

24.06.2011 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Film jsem viděla a ten je naprosto úžasný! Na knihu jsem se opravdu těšila, bohužel mne celkem zklamala, vůbec mne neoslovila! A špatně se mi četla - ten "idijotskej" styl, kterým to bylo schválně napsané, mi vůbec nešel číst .. film jednoznačně lepší, kniha mne zklamala, bohužel!

22.06.2011 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Rozhodovala jsem se, zda číst i knížku, když jsem už předtím viděla film a v podstatě věděla, jak to všechno dopadne. Knížka mne ovšem mile překvapila, opravdu se četla jedním dechem, je to skvěle napsané a pro milovníky romantiky jako dělané - dávám pět hvězdiček!

20.06.2011 5 z 5

Z lásky k dítěti Z lásky k dítěti Betty Mahmoody

Ano, jak píše Alix, spíše dokumentární pohled na manželství lidí z odlišných kultur .. různé příběhy, které jsou zde popisovány se mi opravdu líbily - nejvíc mne zaujal příběh z Pakistánu a potom příběh, kdy se otec snaží dostat své dvě děti od matky z Německa, která se o ně nestará.. opravdu smutné.. :-/ Dále jsou zde střípky z natáčení filmu, z psaní předchozí knihy a dětství Mahtob .. Jsem ráda, že jsem na tuto knihu narazila a že jsem si ji mohla přečíst, zase jsem se dozvěděla spoustu důležitých věcí ..

17.06.2011 5 z 5