Leído Leído komentáře u knih

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Při čtení jsem byla rozpolcená. Chvíli jsem to viděla na dvě hvězdičky, chvíli na tři a chvíli na čtyři. A ani po přečtení jsem nevěděla, jestli se mi to líbilo nebo ne. Je to asi proto, že mi tam dost věcí vadilo:

1. ten nespisovný jazyk tam byl přehnaně a na sílu, nebylo to přirozené
2. první setkání mě zklamalo, mohlo být osudovější, nebo alespoň s větším dialogem, ale fascinace jen na základě pohledu do očí, to mi přišlo málo
3. člověk takto posedlý pořádkem by nikdy neplatlal čokoládu po kuchyni. Mě nechává nepořádek často chladnou (zvlášť když mám rozečtenou dobrou knížku) ale i mně vstávaly vlasy na hlavě když chodil po bytě mokrý po koupeli.
4. pořád si neumím představit, jak vypadá, když ji neustále vodí za krk
5. některé dialogy byly až trapné, hlavně ty postelové
6. i to "uctívání" si osobně představuji jinak

Přesto všechno jsem tu knihu zhltla docela rychle a zvědavost mě hnala dopředu. Když jsem zjistila, že druhý díl se nedá sehnat ani jako e-kniha, ani tištěná ani v bazaru, brala jsem to jako osud, že tahle kniha stačila. Pak mi to ale nedalo a o dva dny později jsem si koupila e-knihu ve slovenštině, což asi znamená, že čtyři hvězdy jsou zasloužené. Dostala mě :)

31.07.2022 4 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

V tomto případě nadšení nesdílím. Mně se kniha nelíbila. Postavy si moje sympatie nezískaly, jejich chování mi přišlo rozporuplné. Téma bylo bezesporu silné, ale podle mě mohlo být zpracované lépe. Necítila jsem chemii, nesvíral se mi žaludek ani mi neukápla slza. Něco mi tam chybělo. Do dočtení jsem se nutila.

21.07.2022 2 z 5

Odmítnutá Odmítnutá Jodi Ellen Malpas

(SPOILER) Četla jsem v recenzích dva protichůdné názory. Buď že je druhý a třetí díl ještě lepší než první a nebo že je to po odhalení hlavního tajemství v prvním díle nuda. Já se kloním k tomu druhému názoru. Bylo to táhlé, linky nedokončené, protože ať začali cokoli, vždy to bylo přerušené sexem. Drama bylo neustále ve vzduchu: údajní nepřátelé, bývalé klientky, stalker, ale nic z toho nebylo rozvinuto v akci. Když jí dal z těžkým srdcem kopačky aby ji ochránil, těšila jsem se, že se konečně bude dít něco jiného než neustálé vyznávání nekonečné lásky, ale tři stránky na to se dali dohromady a zas to bylo ve starých kolejích. Čekala jsem skutečnou zápletku, ale nedočkala jsem se. Třetí díl si nechám ujít.

06.08.2022 2 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Zaujala mě anotace, ale tím to bohužel skončilo. Zpracování podprůměrné. Ona vážně nepoznala, koho má v posteli? Kdyby mlčel, dobře, ale on na ni celou dobu mluvil. Jeden Ital, druhý Angličan. To jde zaměnit? Tady jsem poprvé protočila panenky. A pak znovu a znovu... Ten námět měl rozhodně potenciál, ale při čtení velké zklamání.

06.07.2022 1 z 5

Top secret Top secret Sensuela Perez

Knihu jsem si pořídila tak trochu omylem. Byla zařazená v erotických románech a krátká anotace mi přišla zajímavá. Když jsem zjistila, že v žánrech je esoterika a okultismus a přečetla si zdejší dlouhý popis, přešla mě na čtení chuť, protože to opravdu není můj šálek kávy. A tak trvalo nějaký čas, než jsem jí dala šanci. A mile mě překvapila. Možná to bylo jen mým negativním naladěním. Kdybych se těšila na jiskrný erotický román, mohla bych být zase zklamaná. Kniha rozhodně vybočuje. Oné esoteriky tam není zas tak moc, aby mi to zásadně vadilo. Většinou jsem naopak v knize cítila velmi racionální úvahy o vztazích. Situace, ve kterých se občas poznáme všichni, zvlášť introvertové. Příběh byl čtivý, kniha není nijak dlouhá, takže jsem jí zhltla najednou. Erotický nádech mě taky velmi bavil, nutil mě překročit mou komfortní zónu a to mě na knihách baví mnohem víc, než když je posté opsán stejný vzorec sexuálního chování. Kniha byla nenásilně doplněná i o odborné výklady ze sexuologie, abychom se dozvěděli něco víc tom, co se děje v příběhu. Takže něco zajímavého jsem se dozvěděla, k tomu dostala čtivý příběh s erotickým nábojem a zamyšlení nad partnerskými vztahy. Ve výsledku jsem spokojená. Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale rozhodla jsem se pro čtyři, taky proto, že jsem první hodnotící a nechci knihu pro ostatní podhodnocovat jen proto, že je částečně mimo můj žánr. S klidným svědomím doporučuji k přečtení.

11.09.2022 4 z 5