Le Chat Le Chat komentáře u knih

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Geniální Hercule Poirot se opět vyznamenal, jeho zásah na poslední chvíli neměl chybu! Výborná detektivka, líbilo se mi prostředí prestižní anglické školy a nakonec mi ani nevadilo, že se jedinečný belgický detektiv objevil až v poslední třetině knihy. Uděluji maximální možný počet hvězdiček a rozhodně doporučuji všem milovníkům klasických detektivek. :-)

04.09.2022 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Výborná detektivka se slečnou Marplovou, která mi opravdu zpříjemnila poslední červnový víkend. Za mne jasných 5 hvězdiček.

26.06.2022 5 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Výborná detektivka, paní Agatha ani slečna Marplová opět nezklamaly. :-)

01.06.2022 5 z 5

Naprosto nezbytná Hana Zagorová Naprosto nezbytná Hana Zagorová Petr Macek

Čím jsem starší, tím mám písně Hany Zagorové raději. Proto jsem ráda, že tato opravdu povedená kniha vyšla. Rozhodně doporučuji a jdu si poslechnout Nešlap, nelámej…

25.05.2022 5 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Hercule Poirot nikdy nezklame, jasných 5 hvězdiček. Znám i filmovou verzi, kterou minulý týden opakovala Česká televize, ale kniha je jako obvykle ještě lepší.

16.05.2022 5 z 5

Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Tomáš Padevět

Jedinečná kniha o jedinečné zpěvačce. Za mne jasných 5 hvězdiček a jdu si poslechnout Vanu plnou fialek…

17.02.2022 5 z 5

Druhé království Druhé království Rebecca Gablé

Rebecca Gablé prostě umí. Další opravdu povedený historický román, stejně jako Hlava světa a Cizí královna.

09.04.2021 5 z 5

Zelňačka Zelňačka René Fallet

Ke knize jsem se dostala díky filmovému zpracování a rozhodně nelituji. Kniha doslova voní dobrou zelňačkou a pohladí po duši. Určitě jsem ji nečetla naposledy.

22.09.2019 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Moje třetí kniha od Julie Caplinové - a zatím NEJLEPŠÍ! Určitě se k ní v budoucnu ráda vrátím. Uděluji 5 hvězdiček a už se těším na příští výlet. :-)

12.10.2023 5 z 5

Katův odkaz Katův odkaz Vlastimil Vondruška

Je pravda, že historické detektivky Vlastimila Vondrušky čtu opravdu ráda. Přesto si myslím, že se Katův odkaz skutečně povedl a 5 hvězdiček si zaslouží. Knihu jsem si užila a zařadila bych ji mezi ty úplně nejlepší díly Letopisů.

06.09.2023 5 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Intimní zpověď, jejíhož přečtení rozhodně nelituji. A uděluji 5 hvězdiček.

27.06.2023 5 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Historické detektivky Vlastimila Vondrušky mám opravdu ráda a tato mne rozhodně nezklamala. Odpočinula jsem si a uděluji 5 hvězdiček.

30.03.2023 5 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Příjemná detektivka, která si podle mne 4 hvězdičky rozhodně zaslouží.

02.01.2023 4 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Výborná detektivka, slečna Marplová nikdy nezklame. :-)

18.06.2022 5 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Ano, pro případy Oldřicha z Chlumu, panoše Oty a velitele Diviše mám slabost. Podle mne se tato novinka autorovi opravdu povedla, detektivku jsem si skutečně užila. :-) Uděluji 5 hvězdiček a těším se na jubilejní třicátý díl.

13.03.2022 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Naprosto chápu, proč má tato kniha zde na Databázi tak vysoké hodnocení. Za mne jasných 5 hvězdiček, dala bych i víc, kdyby to bylo možné. Alicinu síť rozhodně DOPORUČUJI a budu doporučovat dál.

10.03.2022 5 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Rozhodně si nemyslím, že by se tato detektivka autorce nepovedla, právě naopak. Knihu jsem si užila, takže za mne jasných 5 hvězdiček.

31.12.2021 5 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Příjemné oddechové čtení, kterému nechybí ani humor. Čtyři hvězdičky si určitě zaslouží. Myslím, že by tuto detektivku stálo za to zfilmovat. ;-)

11.12.2021 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Knihu bych charakterizovala jediným slovem: MILÁ. Jsem ráda, že jsem si tuto "klasiku" přečetla.

15.08.2021 4 z 5

Eva tropí hlouposti Eva tropí hlouposti Fan Vavřincová (p)

Ke knize jsem se dostala díky filmu a dobře jsem udělala. Tuto velmi příjemnou oddechovku jsem si opravdu užila. Eva, Michal, teta Pa - všichni mi byli sympatičtí a u jejich příběhu jsem se dobře bavila.

20.05.2021 5 z 5