_ld91 _ld91 komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Geniální knížka, dočetla jsem ji teď a pár dní ve mně ještě bude doznívat... Co se týče 2. sv. války, upřednostňuji literaturu faktu, ale tenhle román je napsaný naprosto exkluzivně. Oceňuji tu práci, kterou si autorka s knihou dala, aby byl její obsah co nejvíce uvěřitelný. Výsledkem je dokonalý příběh. Doporučuji.

30.12.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Tohle je taková milá, lehoučká jednohubka. Krásné ilustrace, psáno s nadhledem, po dlouhé době jsem četla opravdu oddechovou knížku a vlastně to vůbec nebylo špatné.

14.03.2020 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Skvělá knížka. Lovce králíků s Lazarem považuju za nejlepší knihy z celé série. Tak honem, chci další díl. :-)

13.03.2020 5 z 5

Skoro celou knihu jsem měla v plánu dát 5* a pak přišel konec, kde jsem, bohužel, cítila z odpovědí Šlachty ublíženost a zhrzenost. Za to hvězda dolů, nicméně celkově velice zajímavá publikace. Rozhodně však nijak nezpochybňuji profesionalitu, pracovní zapálení a velikost tohoto policisty.

03.06.2020 4 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Málokdy se mi stane, že knihu musím odkládat a "rozdýchávat"... Tady se mi to stalo několikrát. Něco otřesného...

20.01.2017 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Byla jsem vůči této knize celkem skeptická a ve finále jsem byla nadšená:)

20.01.2017 5 z 5

Na tuto knížku jsem se velice těšila, jelikož jsem na ni slyšela a četla spoustu kladných ohlasů... Ve finále zklamání, jedna z velice mála knih, kterou jsem nedočetla. Mám doma i Analfabetku a po Staříkovi se mi do ní ani nechce pouštět. Možná jednou přijde čas, kdy se k ní vrátím, možná jsem ji jen nečetla ve správném rozpoložení...

24.11.2016 1 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Prvních sto stran des, chtěla jsem se na tu knížku vykašlat. Překlad nářečí Jima a Roddyho úplně sileny, strasne se mi to nelíbilo a nebavilo mě to číst. Pak už se z toho stala velice příjemná oddechovka, kterou jsem docetla v podstatě na jeden zátah. :)

05.07.2021 4 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

(SPOILER) Ach bože, tohle byla brutální emocionální nálož. Adam mi značnou část knihy lezl na nervy, chvílemi jsem měla pocit, že je děj zbytečně natažený, ale... Pořád jsem doufala a doufala. V dobrý konec. A on nepřišel. Neuvěřitelně silná kniha a strašná představa, že se takové věci opravdu v životě dějí.

05.06.2020 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Miluju Jodi, miluju její styl psaní, miluju to, jak jde do každého tématu, o kterém píše, naplno. Miluju uvěřitelné knížky a uvěřitelnost stoupá s popisem zdánlivých drobností, které v celkovém kontextu vůbec drobnostmi nejsou. Vlastně by se dalo říct, že jsou to takové velké maličkosti :-)

25.04.2020 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tohle byla pecka od první do poslední stránky. :-)

05.03.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Skvěle napsaná kniha, ale nechcete ji číst, když vedle sebe máte půlroční dítě. To jsem měla číst ještě jako bezdětná. Pobrečela jsem si.

28.02.2020 5 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Kniha je napsaná moc pěkně, nicméně mi přišlo, že jen opisuje to, co autor píše na svých webových stránkách. Takže já, dlouholetý čtenář jeho webu, jsem v podstatě vše četla po druhé... :-)

24.11.2016 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Epilog 1*, to mě naprosto dostalo.

17.05.2020 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Já mám Jodi fakt ráda a kniha se mi ve finále líbila hodně, ale strašně dlouho jsem se nemohla začíst. Konec mě úplně uchvátil, začátek pro mě byl hrozně dlouhý. Jako celek však velice kvalitně zpracované náročné téma, jak je u této autorky zvykem.
SPOILER - ač chápu, že kapitoly psané z pohledu Turka měly za cíl přiblížit, proč je vlastně tak zarytým rasistou, tak mě prostě šíleně nebavilo popisování té minulosti.

12.04.2020 4 z 5

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Miloš Bondy

Zdrcující a mrazivá výpověď z doby 2. světové války. Tohle téma mě nikdy nepřestane zajímat a “Co odvál dým” je v této kategorii jednou z nejlepších knih. Napsala bych, že by to měla být povinná četba, ale já ji na základní škole nenáviděla už jen proto, že byla povinná, ač jinak čtu celý život. Tak jen doufejme, že se tato kniha dostane k co nejvíce lidem... a ne z povinnosti. :)

25.12.2017 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Nemohla jsem se odtrhnout, ačkoli můj žaludek dělal během čtení několikrát kotrmelce... Velice autentické. Výborná záležitost.

11.02.2017 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Dočetla jsem ji, protože má málo stran, ale vůbec mě nebavila.

11.06.2020 1 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Kniha přečtená za 2 hodiny... :) Hezky napsaná, oproti jiným na toto téma zdaleka ne tak detailní a hrůzná, nicméně to je pochopitelné vzhledem k tomu, že v té době bylo autorce 10 let... Dá se krásně přečíst na jeden zátah, reálné fotky jsou vždy plus a zde nechyběly. Jinak mám na téma koncentračních táborů načteno už dost publikací a tahle se řadí mezi ty nejmírnější z nich, ač i tak je samozřejmě to, co se stalo, naprosto příšerné, o to víc, když se jedná o malé děti. Tak jen nezapomeňme.

25.12.2017 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Skvělá knížka s nečekaným hlubším myšlenkovým přesahem...

"Člověk se zamiluje a nemůže jíst, spát, pracovat, zůstat klidný. Mnoho lidí to vyděsí, protože vášeň boří všechno staré, co jí stojí v cestě. Nikomu se nelíbí, když jeho svět ztrácí řád. Proto si hodně lidí tohle nebezpečí hlídá a často dokáže udržovat při životě domov nebo vztah, který je už úplně shnilý. Jsou to konstruktéři zaniklých věcí."

06.12.2016 5 z 5