Larsen Larsen komentáře u knih

Zelená míle Zelená míle Stephen King

"Ježíšku, něžnej a dobrej, modli se za mě, za sirotka. Buď mou silou, buď mým přítelem, buď se mnou až do samýho konce. Amen."

21.12.2016 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Pokud by mne nějaký cizinec požádal o knihu, která nejlépe vystihuje naší zem, naše myšlení, náš naturel, tak Nesnesitelná lehkost bytí je jasná volba. Je tam část historie, zoufalství i radosti obyčejných lidí malého národa, který se mele jak zrnko písku mezi obřími mocnostmi.

15.09.2015 5 z 5

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

No, nedá se nic dělat, Vlk Larsen má moje sympatie. Hump je jen vyšperkovaná postavička, která by tu smečku na lodi nikdy nezvládla.

17.01.2014 5 z 5

...a přišla bída do země Kemet. Skvěle napsaný román, Waltariho popis rozbořeného Vesetu po náboženském boji, jímž prochází zraněný, vzpomínající Sinuhet, mě fakt dostal...a Vaše zlato je jen prachem u mých nohou...

05.12.2013 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Autentičnost postav bych neřešil, příběh je sestaven skvěle a závěrečný hon je opravdu strhující. Kniha pana Goldinga, rozhodně stojí za přečtení.

15.09.2015 5 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Nebudu asi tolik chválit jako ostatní, ale prokousat se první polovinou knihy, hlavně kvůli obšírnému popisu čehokoliv jen proto aby byla kniha delší, chce velkou dávku sebezapření. Druhá půlka už má trochu švih, jenže rozvleklého obsahu myšlenkových pochodů jednotlivý postav stejně ušetřeni nebudete a tak po přečtení této křesťanské agitky zbývá jen konstatovat , že reálie Neronova Říma je zachycena skvěle, zbytek je jen průměr.

30.06.2014 3 z 5

Je tam několik povídek, které se dají označit jako perly, třeba ta o ruském vojákovi, jenž přišel o ženu v Angole, nebo vyprávění o "imaginárním" dědečkovi. Kvůli tomu, to stojí za přečtení.

07.04.2014 5 z 5

Tak tohle je opravdu pohodovka, Alan, který se svou bezelstnou upřímností pomáhá utvářet dějiny světa je vlastně impozantní postava, je totálně apolitický a má rád pálenku. Klidně by mohl pocházet z našich končin, ale je ze Švédska (škoda), navíc mám dojem, že nám u babičky taky začala chodit liška na slepice...

05.02.2014 5 z 5

Jste introvert? : jak prosperovat ve světě extravertů Jste introvert? : jak prosperovat ve světě extravertů Marti Olsen Laney

Nuda, nuda a zase nuda. Spisovatelka obratně "vykradla" několik autorů a výsledek? Nic nového pod sluncem. Snad jen, máte-li ve svém okolí nějakého vyloženého extroverta nebo introverta, tak ho bez prodlení pošlete k Chocholouškovi, ušetříte sobě i jemu spoustu energie.

06.11.2014 1 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Nechci se někoho dotknout, ale toto je kniha pro náctileté (což neznamená špatná), pár rádoby svobodomyslných myšlenek lorda Henryho z této knihy filosofické dílo neudělá, mimochodem, zajímal by mne jeho další osud, když tak šikovně tahal za nitky života Doriana Graye. Čekal jsem od knihy trochu víc, když kvůli ní stanul Wilde ve své době před soudem.

20.02.2014 4 z 5

Tibet, Tibet (Historie ztracené země) Tibet, Tibet (Historie ztracené země) Patrick French

Kniha je psána z pohledu literatury faktu, jedná se o reálný popis části historie a současnosti Tibetu, názory a možnosti domorodých obyvatel. Autor pobýval v Tibetu, dobrá volba.

17.01.2014 5 z 5