Lalina3 Lalina3 komentáře u knih

Co to bude? Co to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Po Přítelkyních už jsem do autorčiných knih tak nadšená nebyla. Ovšem Co to bude? mě přesvědčilo, že nejnovější kniha byla jen výjimečně nezáživná. Tato kniha mě velice bavila, byla jsem překvapená, smutná, šťastná, vše jsem prožívala s dobře vykreslenými hrdiny, tak jako vždycky u knih této autorky. Doporučuji, autorku vždy zvolím, když si budu chtít přečíst něco opravdu...krásného a ze života. :)

26.11.2017 5 z 5

Smaragdové objetí Smaragdové objetí Shannon Drake (p)

Moje druhá kniha od autorky, ta první byla z období, které mi nesedlo, u této knihy je to ale úplný opak. Prostředí, ve kterém se kniha odehrávala, se mi náramně líbilo!
Prostředí strašidelného hradu bylo naprosto úžasně vykresleno, i všechny situace, u kterých se mi krátil dech. Autorka umí prostě krásně popsat situaci, aby si člověk připadal, že se v ní ocitnul.
Všichni hrdinové mi byli hned od začátku sympatičtí (kromě těch na první pohled záporných), oblíbila jsem si je a na konci...jsem bez dechu četla a odkrývala společně s nimi nečekaná tajemství. Záporáka jsem ke konci už odhadla, některé věci mě ale opravdu překvapily!
Pána Creeghanu jsem v jednu chvíli (společně s hlavní hrdinkou) zbožňovala a pak jsem ho měla chuť praštit. Ale vcelku byl poměrně...boží. :D
Kniha byla opravdu hodně čtivá, čtení jsem si užívala naplno, tahle kniha se řadí mezi ty, které si určitě ještě jednou přečtu.
Opravdu doporučuji!

27.08.2017 5 z 5

Princezna pomsty Princezna pomsty Shannon Drake (p)

Tady výjimečně nevím, jak hodnotit.
Uděluji 4*, ale jsou zde pasáže, které by si nezasloužily ani 1*.
Začala bych přednostmi.
Kniha byla opravdu čtivá. Bavily mě i takové pasáže, které v jiných knihách pro mě byly nuda. Takže jsem si celkově knihu užila.
Ale.
Celou dobu jsem měla chuť praštit Olafa dřevákem po hlavě, v některých situacích mně z něj bylo až fyzicky zle. Pak samozřejmě můj mozek předhodil myšlenku, že je to přece 9.století a on je Viking. Ale omlouvá ho to?
Asi někde za půlkou už mě naštval tak, že jsem byla odhodlaná knihu odložit. Ale pak jsem ji dočetla, překousala jsem se tím, i když mně při každé zmínce o jeho mrazivém pohledu vstávaly vlasy na hlavě.
Konec mě úplně...nenadchnul, ani nevím proč. Asi mě Olaf štval tak, že jsem si to nedokázala užít.
A doběla mě rozzuřila poznámka o slabosti žen. K tomu se snad ani nebudu vyjadřovat. Jedině tak, aby si zkusil, to co v tu chvíli Erin. A hned by mu sklaplo.
Další knihy si od autorky přečtu, píše krásně. Ale už ne z tohoto období, jinak mě asi už opravdu z těch vikinských chlapů klepne.
Ale i tak mě velice láká další díl, protože Erika jsem si oblíbila. :D

Za mě tedy 4*.

21.08.2017 4 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

První jsem opravdu přemýšlela, jaké hodnocení dát. Vypadalo to na 4*, mám ke knize pár výhrad, které zmíním níže. Nakonec se to ale rozjelo tak zajímavě, že jsem se nemohla odtrhnout a 5* si kniha zaslouží.
Teď ty výhrady.
Název porodní bába a celkově styl vyprávění by mi spíš seděl někde do 18.-19.století. Jenže pak se tu ukáže informace, že je rok 2014. Jsou zde určité vymoženosti, takže to by sedělo, to nepopírám. Ale celkově, z mého pohledu tu jdou jakoby dvě doby proti sobě. Tento příběh mi do 21.století vůbec nesedí.
Také zápletka mi přišla taková...nevím, otec mi přišel jasný, pak to i hlavní hrdinka potvrdila, tak to mě dosti odradilo, jenže pak! To nebylo, jak se původně zdálo.
A příběh Elizabeth...wow.
Celkově popis porodů bylo hezké zpestření mých informací, bylo velmi zajímavé to číst.
Mám určité výhrady k některým situacím, u kterých se očekávalo, že je čtenář pochopí, protože hrdinka to nechápala a pak najednou ,aha!', ale já pořád nic...u mě to ,aha!' nějak nepřišlo.
Byla to velice čtivá knížka, přeskakování postav mi vůbec nevadilo, naopak, udrželo to moji pozornost.
Je škoda, že je kniha poměrně neznámá, dostala jsem se k ní v Levných knihách. A to je veliká škoda, protože tahle kniha je opravdu super!
Moc doporučuji!

17.08.2017 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Tahle kniha je úchvatná.
Asi do půlky knihy jsem absolutně nechápala chování Layany. Připadala mi jako mrcha (a to pořádná), když se tak vyžívala v maření vztahu. A celkově mi nebyla moc sympatická. Ale od půlky knihy? To se snad ani nedá popsat. U každé stránky zapadl malý kousíček, který byl předtím záhadou. Mým pokojem se neustále ozývalo překvapené ,,Aha!''a na konci... Asi jsem jediná, ale loučení s nejmenovanou osobou (nechci říkat spoilery, tušíte koho myslím) jsem pořádně obrečela. Přišlo mi to takové...smutné. :D A úplný konec byl prostě třešnička na dortu. Úžasná třešnička na dortu.
Za mě to je kniha, kde bylo neskutečné množství zvratů a překvapení. Ať už vás trápilo cokoli nevyjasněného, určitě se to v příběhu čtení objasnilo. A to je naprosto super!
Doporučuji jak jen můžu, celkově to je velmi čtivé a je to kniha typu ,,nepustí, dokud nedočteš''.
Škoda, že knih od autorky není přeloženo víc... Ale Dívku z 6E si určitě přečtu, snad bude stejně úžasná jako tato kniha! :)

08.08.2017 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tahle kniha byla úžasná!
Povídky byly naprosto perfektně napsané, krásně doplnily informace o sérii.
Nemůžu říct, jaká povídka se mi líbila nejvíc, všechny byly dokonalé.
Podle mě je povinnost si tuto knihu přečíst, pokud daný člověk četl sérii! :)

Na konci jsem brečela, protože jsem byla...prostě dojatá. :D

11.01.2017 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Úžasná kniha! Ze začátku jsem nechápala, proč na to jde Jax tak rychle. Při prvním pohledu ji pozve na rande.... :D
A pak jsem pochopila.
Bylo tam hodně romantiky, ale i akce! Jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo. :)
Chvilkama jsem byla opravdu dojatá. :)
Moc doporučuji!
Možné spoilery:
Přišlo mi naprosto pitomé, že ji prakticky donutili, aby se ožrala. Protože v 21 letech, to už musel přece každý, ne? To mi přišlo od Jaxe blbé.

04.09.2016 5 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Kniha se mi strašně moc líbila. Moc jsem oceňovala, že kniha byla z pohledu hrdinky v přítomném čase, to znamená, že jsem se do Davy opravdu hodně vžila a celý děj jsem s ní velmi prožívala. Když jsem knihu dočetla, obrátila jsem se na autorku s dotazem, zda plánuje další díl. Odpověď zněla, že ne. Je to sice škoda, ale na druhou stranu jsem ráda, protože kniha končí happyendem a kdyby byl další díl, tak tam by se muselo něco pokazit, a to Davy nepřeju :D
Vztah Davy a Cadena mě pak zpětně strašně dojal...
Konec ale mohl být o něco podrobnější.. Taky jsem si všimla, že jsme se vlastně nakonec vůbec nedozvěděli co se stalo s jejími rodiči :-/

03.05.2016 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Celá série byla naprosto luxusní. Obdivuju, že něco takové autor dokázal napsat...
Moc doporučuji. Tento příběh ve vás zůstane navždy :-)

První První Kiera Cass

Opět úžasné čtení :-)

Elita Elita Kiera Cass

Jako první díl - úžasná knížka :-)

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Mně se kniha extrémně líbila, přečetla jsem ji za den. Ale u mě je to asi tím, že baletni prostředí celkem znám, umím si představit, že pro člověka nepolíbeného touto tématikou kniha nema ten správný význam.

15.05.2024 5 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Poppy je prostě bez nejmenší chybičky.
Pardon, ale mně to nějak přestalo bavit už. S Maasovou srovnávat fakt není na místě.

10.02.2024 3 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Já si knihu moc užila. Četla se krásně. :)

23.11.2023 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Páni, tak to jsem si moc užila! Napínavé jak gatě, jen otáčíte stranu za stranou a když uslyšíte nějaký zvuk, hned nadskočíte :D
Doporučuji!

26.04.2023 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Ono se tu vlastně nic moc nestalo, žádné velké odhalení a přesto to bylo tak čtivé! Čtení jsem si užila.

20.04.2023 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Páni, mám husí kůži. Pecka kniha, nepustí vás.

10.04.2023 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Tak si to shrneme. Kniha je čtivá, až to moje oči bolelo, přečetla jsem ji dost rychle.
Má potenciál úžasného psychologického románu...
A pak se z toho stane slátanina. Poslední strany jsem přeskákala už... Achjo. To, že v knize není ani jediná sympatická postava, je za mě ok. Ale že se změní celé vyznění knihy za jednu stranu... To fakt ne.

04.04.2023 2 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Upřímně jsem nečekala až takovou pecku. Ale jsem vážně nadšená! Silná témata pojatá z pohledu dětí... Smutná, přitom ale oplývající nadějí :)
Moc a moc doporučuji.

07.03.2023 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Kniha je opravdu hodně překombinovaná, ke konci jsem se v tom neskutečně ztrácela. Pár otázek a narážek úplně vyšumělo a nevyřešilo se, což mě mrzí. Za tohle, za poslední dvě kapitoly, které byly rychlé a naprosto mimo mísu a za hlavního hrdinu v roli superhrdiny strhávám dvě hvězdy, bohužel. Kdyby tahle kniha skončila špatně, nezlobila bych se - je to thriller, ne romantická kniha. Na to ale autor ke konci úplně zapomněl.
Musím ale pochválit čtivost. Kniha chytla a nepustila, byla jsem strašně zvědavá a tak jsem četla a četla.

25.04.2019 3 z 5