LadyMichelle LadyMichelle komentáře u knih

Leopold I.: Život a vláda barokního Habsburka Leopold I.: Život a vláda barokního Habsburka Jiří Mikulec

Výborná a velmi čtivě psaná kniha pojednávající o životě jednoho z nejdéle vládnoucích Habsburků na českém trůně. Najdete v ní všechno - od Leopoldova dětství, přes politiku, války až k jeho rodinnému životu. Při čtení jsem se rozhodně nenudila :)

07.05.2020 4 z 5

Agrární strana - Její rozmach a zánik Agrární strana - Její rozmach a zánik Vladimír Dostál

Velmi čtivě psané. Pochopí každý, i když se o politiku nezajímá a navíc získá ucelený obraz o vývoji politické scény během první poloviny 20. století.

13.04.2020 5 z 5

Československá demokracie. Politický systém ČSR 1918 - 1938 Československá demokracie. Politický systém ČSR 1918 - 1938 Eva Broklová

Díky této knize jsem získala obecný přehled o fungování politického systému v ČSR. Doporučuji všem, kteří do této problematiky chtějí proniknout. Je to základ!

02.04.2020 5 z 5

Peníze v moderních českých dějinách Peníze v moderních českých dějinách Roman Vondra

Kniha podává strohý výklad o penězích v moderních českých dějinách. Ačkoliv se mi sem tam zavíraly oči, protože mě autorovo vypisování váhy mincí moc nezajímalo (a už vůbec ne kolik obsahovaly jakých kovů) byla kniha čtivá. Dokonce jsem díky ní pochopila spoustu lidových pořekadel, co se peněz týče. Takže pokud jste numismatikou nepolíbení, určitě můžete začít s touto knihou :-)

22.03.2020 3 z 5

Meč Přísahy Meč Přísahy Brandon Sanderson

Jistě, dalo se čekat, že díl ve kterém bude hlavně převažovat linka Dalinara, bude více o politikaření a podobných věcech, přesto jsem se opět nenudila a hltala každou další stránku!

Ptám se na jediné.... kdy někoho konečně napadne nám tuhle úžasnou sérii převést na naše obrazovky?! :-D

19.02.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Opravdu opět paní spisovatelka Körnerová nezklamala, celá kniha je skvělá a sotva člověk dýchá při jejím čtením. Dokonce jsem si i po dlouhé době při knížce zaplakala. Jednoznačně 100%

20.12.2019 5 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Dokonalost ...

10.09.2019 5 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Jak to jen ten Sanderson dělá, že má ty své světy tak dokonalý? :-D
Opět skvělé počtení, tajil se mi dech při akčních pasážích a byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.
Takže, huraaaa na další díl :-))

01.08.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Úžasná kniha!

31.12.2018 5 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Stále mě Sanderson čím dál víc přesvědčuje, že je ten nejlepší autor fantasy vůbec. Nechápu, že ještě se nenašel nikdo, kdo by jeho úžasné příběhy dostal na filmové plátno. Elantris se čte lehce a děj postupně graduje a ke konci ani nedýcháte a hltáte jeho slova. Děkuji, opět jsem se skvěle bavila a knížku doporučuji všem!

07.12.2018 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Opět nezklamala! Senzační čtení :-)

30.12.2017 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Úžasné! Originální, čtivé, překvapivé, zábavné a hlavně DECHBEROUCÍ!

10.12.2017 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Nemůžu se ubránit pocitu zklamání, čekala jsem od posledního dílu mnohem více... :-(

08.10.2017 3 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Báječná kniha, po které máte nutkání se zamýšlet nad životem a u toho pojídat čokoládové bonbóny :-))

02.10.2017 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Druhý díl ještě lepší jak první! Budu jako na jehlách, do té doby, než vyjde pokračování! :-))))

25.06.2017 5 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Úžasné jako vždy paní Körnerová!!! :-) Těším se na pokračování

02.06.2017 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Uuuu, jsem na sebe pyšná, že jsem to zvládla až do konce!

24.05.2017

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Ta kniha má naprosto všechno - úžasné postavy, napínavý děj a naprosto šílený spád! Určitě doporučuji všem! :-)

10.10.2016 5 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Chválím úžasnou obálku, mapku království, nápad postavit příběh na známé pohádce... ale... Nemohla jsem se nijak začíst. Neustále jsem se musela do čtení nutit a až po půlce knížky mě začalo zajímat, jak to všechno dopadne. Na můj vkus tam autorka vkládala až moc "akce" a ne vždy se ji to podařilo dobře popsat. Mrzí mě také, že si nepohrála více s psychologií postav - nastínila je dost povrchně a těžko uvěřitelně...
Hodnotím tedy jako slabší průměr..škoda, anotace vypadala tak slibně :(

09.08.2016 2 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Ach, jak jen tahle série dopadne? :-) Doufám, že paní spisovatelka bude psát i z pohledů potomků hlavních hrdinek :-)

04.06.2016 5 z 5