LadyAlis LadyAlis komentáře u knih

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Kniha, která mě dostala. Opravdu krásný a zároveň smutný příběh. Ale je fakt, že realita je prostě takhle krutá a my si to neuvědomujeme...

18.05.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Prostě super :)

09.05.2018 5 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Bohužel jsem knihu nedočetla ani do poloviny. Tohle není hold můj šálek kávy.

24.03.2018 odpad!

Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Super kniha! Rozhodně bych to zařadila do povinné četby, aby si lidi uvědomili, že tady v Evropě, se opravdu zas tak špatně nemáme a že někde jinde, lidé žijí v horších podmínkách bez pořádné lékařské léčby. Rozhodně mi to otevřelo oči. Ihned po dočtení jsem se pustila do Africké zimy.
Na 100% doporučuju.

12.12.2017 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Super, akce hned od začátku až do konce. Jen z toho konce jsem nějaká na vážkách :-o to jsem opravdu nečekala a dost mě to zaskočilo :-o

13.10.2017 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Jako že COŽE?? Ten konec? Jako vážně?? Prostě opět skvěle napsané a tedy doufám, že na další díl nebudeme moc dlouho čekat :)

08.10.2017 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Boží pokračování. Jen teda ten milostný trojúhelník mě dost zarazil, ale chápu proč to tak Leigh udělala

01.10.2017 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Chci ihned další díl!!! :) tohle byla bomba :) a ten konec mě teda opravdu dostal :-o

27.09.2017 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Až na ten konec super závěr série :)

21.09.2017 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Opět super díl :)

21.09.2017 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nejdříve jsem váhala, ale jakmile jsem se ke čtení dostala, nemohla jsem se odtrhnout. Knihu jsem přečetla během jednoho dne a stala se pro mě nejlepší série :) dokonce i přítel, který nečte, si ji přečetl :)

21.09.2017 5 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Knihu jsem si pořídila jelikož jsem fanouškem Geralta a jeho světa :) Jak knižní podoby, tak i herní a musím uznat, že kniha se mi strašně líbí, i když je fakt, že bych uvítala více příšer jak z knih tak i z hry :) ale pro fanouška Zaklínače je hřích tuhle knihu nevlastnit :)

12.09.2017

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Moc pěkný příběh :)

05.09.2017 5 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

První díl o seznámení s postavami, ale druhý díl je prostě o akci (válka). Rozhodně skvělý příběh a moc mě mrzí, že už musel skončit. Autorka si umí velice pěkně pohrát se slovy a tak dodat příběhu to pravé kouzlo :)

05.09.2017 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Nesmrtelná klasika

20.08.2017 4 z 5

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Krásné citáty doplněné známými ilustracemi z Malého prince, které chytnou za srdce každého milovníka prince :)

15.08.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Úžasná kniha :) už jsem ji přečetla dvakrát a pokaždé mi dá tenhle příběh něco nového :)

15.08.2017 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Opět skvělé počtení a hlavně i napínavé :)

Eldest Eldest Christopher Paolini

Velmi pěkné a hlavně čtivé :)

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nejlepší fantasy série, kde se vyskytují draci, elfové... Kniha mě tak přivedla k takovému podobnému téma.
První díl se mi moc líbil, hlavně seznámení Eragona se Safirou :)