Lady.Lucrezia Lady.Lucrezia komentáře u knih

Atlas vesmírných objevů Atlas vesmírných objevů Tim Furniss

Skvělá kniha pro mladé pozorovatele.

22.01.2019 5 z 5

Fenomén stáří Fenomén stáří Helena Haškovcová

Fenomén stáří jsem nikdy nebyla schopna dočíst, i přesto si paní profesorky velice vážím za její přístup. Kniha obsahuje vše potřebné pro studenta k orientaci i úspěšnému složení zkoušek, ale mě osobně nesedí styl jakým je psaná, nezkoncentruji se na text.

22.01.2019 1 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Knihu jsem četla, když už mi nelezlo do hlavy učení na státnice. Nejen že mě zrelaxovala, restartovala, ale zase mi nahodila úsměv od ucha k uchu, který jsem dlouho nezažila. Je jedno zda jste dítě nebo dospělák, Leontýna a Felix Vás dostanou. Na dětskou detektivku jednoduše super, * dolů za ten domotaný konec.

22.01.2019 5 z 5

Bezpečnost dětí na Internetu Bezpečnost dětí na Internetu Daniel Dočekal

Kniha vyšla v době kdy bylo možné k daným tématům nabídnout čtenáři mnohem přesnější informace, ale hold začít se někde musí. Bohužel jak jsem si všimla, ani v roce 2018 se obsah týkající se bezpečnosti dětí na internetu moc dál nedobral, což je smutné. Ono to opravdu není jen o sextingu, kyberšikaně a netholismu.

22.01.2019 2 z 5

Dvanáctka - Úvod do studia Malých proroků Dvanáctka - Úvod do studia Malých proroků Jiří Beneš

Tato kniha pomůže všem, kteří mají "guláš" ve dvanácti prorocích. Doporučuji jako text k přípravě na semestrální zkoušky či státnice. Obsah je navíc podáván čtivou formou.

Elíša Elíša Jiří Beneš

Tohle je přesně ta kniha, která Vám může u státnic zachránit zadek. Jako bonus navíc Vás donutí se nad texty zamýšlet a utváří tak Vás vlastní postoj.

Otevřené dveře - Leviticus 19 Otevřené dveře - Leviticus 19 Jiří Beneš

Knihu jsem si půjčila jako doporučenou literaturu ke zkoušce na VŠ, bohužel se mi nepovedlo ji dekódovat a tak jsem ji vrátila nedočtenou.

17.01.2019 2 z 5

Směrnice a řády. Zákoník v Páté knize Mojžíšově Směrnice a řády. Zákoník v Páté knize Mojžíšově Jiří Beneš

Kniha přibližuje svému čtenáři pravidla, na základě nichž fungovala societa v dobách staré smlouvy. Text bych doporučila čtenáři jako výkladovou oporu k Deuteronomiu, lze v něm naleznout podklad pro dnešní pomáhající profese.

17.01.2019 5 z 5

Dějiny textu a doby Starého Zákona Dějiny textu a doby Starého Zákona Petr Melmuk

Stručná a dobře sepsaná skripta, poskytující spolu s výkladem kvalitní oporu stejnojmennému VŠ předmětu.

17.01.2019 5 z 5

Mořičvíl Mořičvíl Denny Newman (p)

Když jsem se namáhavě prokousala úvodní částí, začala mě kniha ubíhat rychleji. Bohužel mě ani svým humorem něpřesvědčila o svých kvalitách a tak jsem ji nakonec poslala dál.

17.01.2019 2 z 5

Extremismus, rasismus a antisemitismus Extremismus, rasismus a antisemitismus Štefan Danics

Přehledně a precizně vypracovaná základní vysokoškolská skripta, sloužící jako úvod k této problematice.

Bible - ekumenický překlad Bible - ekumenický překlad kolektiv autorů

Tato konkrétní camo bible, mi byla po dobu studia častým pomocníkem. Ocenila jsem praktický zip a stručné úvody k jednotlivým biblickým knihám.

17.01.2019 3 z 5

Aplikovaná forenzní psychologie Aplikovaná forenzní psychologie Ingrid Matoušková

Kniha je optimálním přehledem poznatků forenzní psychologie pro studenty vysokých škol. Je stálicí v mé knihovně, ke které se v průběhu let stále vracím. Řekla bych, že jde o nejlepší současný studijní materiál.

17.01.2019 5 z 5

Tutanchamon : jeho hrob a poklady Tutanchamon : jeho hrob a poklady Walter M. Weiss

Katalog z výstavy, která rekonstruovala Tutanchamonuv hrob a jeho poklady. Sází na dobré fotky vystavených napodobenin, originály ukazuje pouze minimálně, což je škoda.

Jak kreslit zvířátka Jak kreslit zvířátka Christopher Hart

Tuto knihu jsem dostala v dětství pod stromeček a byla jsem z ní nadšená. Zvládá začátečníkovi podat základní informace o kresbě kreslených postaviček zvířat a jejich zlidštěné mimiky.

Dokonalá chuť Dokonalá chuť Natalie Young

Dokonalé chuti nechybí bujón v podobě kreativní obálky, pevné vazby, špičkové sazby textu, využití více fontů a odolné záložky. Ovšem další ingredience např. noha odseknutá u kotníku či kus předloktí se bez důkladného receptu požívají značně komplikovaně a bohužel k cílenému "dokonalému" pokrmu, Natalii vypadlo hned několik klíčových surovin. Příběh je plitký, vztahy spíše jen nastíněné, vše se točí kolem Lizzie. V čem autorka byla kreativní jsou samotné recepty na zpracování masa, předkládané formou ehm detailního, kanibalistického gastroporna. Bohužel to knihu jako takovou nezachrání. Zprvu lákavé na dotek, ale pod skořápkou suchý příběh s minimálním obsahem humoru snažící se o srovnání s kuchyní Jamieho Ollivera.

11.12.2018 2 z 5

Služebník Boží Služebník Boží Jacek Piekara

Čtivá kniha polského autora Jacka Piekary mě nechala naplno využít představivost. Mordimer Madderdin je svébytnou postavou, který má v povaze milovat černý humor. Jde o první knihu úspěšné polské série, avšak v našich končinách si žel hraje na sólokapra. Svět, který kniha popisuje je vymezen pro pět povídek okolím lokace Hez-hezron. Je zde spravedlivé to, co si dokážete prosadit a nikoliv to, co by se vám zasmlouvalo. Mordimer si ve snaze udržet, alespoň nějaký ten životní standart, přivydělává jako krom inkvizitorské profese ještě jako slídící "soukromé očko" a jelikož je poměrně chytrý, ví jak práci udělat, tak aby z odměny vytěžil maximum. Současně má poměrně velký smysl pro spravedlnost a není fanatikem, ba naopak je přemýšlivý až-až, což z něj činí cíl pro nepřátele. Život stejně jako s námi, hraje i s Mordimerem hru, ve které dříve či později někdo zemře. Služebník Boží je knihou, kterou si na cesty vezmete opravdu rádi, jen pak nepřejeďte zastávku, tak jako já.

10.12.2018 5 z 5