LadinSt LadinSt komentáře u knih

Herkules a jeho bájná putování: Žárem meče Herkules a jeho bájná putování: Žárem meče Timothy Boggs

Jako malý jsem se mohl po Sorbově Herkulovi utřískat...a samozřejmě jsem měl i tuto knihu, která se mi tehdy velice líbila. Bohužel už ji asi smetl čas, ale jako takové nostalgické guilty pleasure dávám 4*

31.05.2019 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Tohle mě teda hodně chytlo. Ladění trochu do pohádky a zároveň oproštění od infantilismu, jak ho známe z pohádek moderních, zejména českých. Má to opravdu zajímavé kouzlo.

30.05.2019 5 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Donedávna jsem netušil, že čelisti jsou zpracovány podle knižní předlohy, ale když jsem to zjistil, rozhodl jsem se, že to prubnu. Na to, že je to celkem stará záležitost je to překvapivě syrové a surové, ale nijak zvlášť mě to neoslnilo. Možná jsem jenom už moc zmáknutý filmem.

29.05.2019 3 z 5

Země barbarů Země barbarů Otomar Dvořák

Jsou to takové lepší 3*. Téma knihy je zajímavé, prostředí velmi dobře popsané. Všechno je jakoby na svém místě, ale presto tomu cosi chybí. Jenom nedokážu vystihnout co. Nějaká větší životnost nebo dynamika. Přišlo mi to takové strnulé, suchopárné - jakoby napsané na zakázku nebo prostě protože je třeba napsat určitý počet knih za rok nebo pětiletku. Řemeslně je to v pořádku, ale nebyl tam cítit nějaký zápal.

29.05.2019 3 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Začínající naše autory vyhledávám a tento mě mile překvapil, má to své rezervy, ale jsem ochotný je přejít, vzhledem k tomu, že jde o prvotinu.

28.05.2019 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Některé části jsou na 5* některé jsou spíš dost slabé. Celkově to není špatné, ale zdejší hodnocení mi přijde přestřelené, zas takové veledílo to není.

28.05.2019 4 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Jedna z mála knih od tohoto autora, která mě celkem bavila a vydržel jsem u ní.

28.05.2019 4 z 5

Drak Jeho Veličenstva Drak Jeho Veličenstva Naomi Novik

Opojen autorčinou knihou Ve stínu hvozdu jsem si říkal, že zkusím i něco jiného od ní. Věděl jsem, že to bude z jiného soudku. Výsledný dojem je o poznání méně "wau" a musím říct, že do dalších dílů se asi hned tak nepustím. Ale příjemně napsané a docela zajímavé to bylo.

27.09.2021 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Pistolník má zajímavou atmosféru, trochu magickou. Spojení westernu s fantasy je poměrně zajímavé a dost to vybočuje z Kingovy ostatní tvorby (aspoň z toho, co znám). Přesto se nedá říct, že by mě to nějak uchvátilo a myslím, že další díly už si spíš nechám ujít.

19.04.2020 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Na rozdíl od ságy se mi povídkové knížky se zaklínačem docela líbily.

05.06.2019 4 z 5

Stín modrého býka Stín modrého býka Leonard Medek

Už je to drahně let, co jsem to četl a pamatuju si to spíš matně...ale vím, že mě zaujalo prostředí a námět a bylo to pěkně napsané. Na druhou stranu to na můj vkus bylo trochu dlouhé (zdlouhavé).

30.05.2019 4 z 5

Tahle sbírka děsivých historek je mrazivější a napínavější než leckterý oceňovaný filmový i knižní horor - aspoň pro mě - a navíc to má přidanou hodnotu, něco se dozvíte o moderním folkloru.

Pověsti z Čech Pověsti z Čech Josef Virgil Grohmann

Robustní a velmi autentická sbírka pověstí. Poklad pro všechny, koho zajímají evropské pověsti, lidová kultura, etnografie apod.

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Na tak mladou autorku překvapivě dobré, bavil mě její styl psaní. Ne že by to nemělo mezery, ale přesto!