LadaLil LadaLil komentáře u knih

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kniha se mi velmi líbila. Neřekla bych úplně horor, ale rozhodně tajemná. Příběh je složen z několika časových rovin, ale nedochází ke zmatkům, vše je velmi dobře propojeno. A do téměř úplného konce není nic úplně jasné. Četbu jsem si užila a knihu vám všem doporučuji.

01.01.2024 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Velmi dobrá detektivka a zajímavý případ. Hlavní hrdinové byli sympatičtí a případ byl rozplétán čtivým způsobem. Jedinou výtkou je, že je brzy jasné, kdo je pachatelem.

23.07.2023 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Idealni letni oddychovka. Spletite lidske pribehy a mezi nimi zlocin. Priznam se, ze rozuzlovani zapletky mi jiz prislo opravdu pritazene za usi a asi jiz dalsi knihu od autorky cist nebudu, ale i tak mi kniha ubihala a cetla se dobre.

20.06.2023 4 z 5

Kirke Kirke Madeline Miller

Jsem nesmirne rada, ze mi shodou nahod tato kniha padla do ruky. Recke baje a povesti, jsou zde uskupene do pribehu, ktery je pochopitelny a ctivy i pro cloveka dnesni doby. Autorka kolem zivota bohyne Kirke vynalezave spleta ostatni pribehy postav recke mytologie. Dava jim pochopitelne a srozumitelne povahove rysy a emoce. Spoustu vztahu mezi reckymi bohy, ktere mi byly nejasne, jsem pochopila a konecne se tak trochu orientuji. Velmi dobra, zajimava a ctiva kniha.

19.04.2023 4 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Vyborna kniha, ctivy, lehce plynouci a zajimavy pribeh. Tematika Sudet a odsunu me zajima cili podobne pociny vitam. Rozhodne si prectu i Polednici od tohoto autora.

29.03.2023 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Kniha se mi poměrně líbila, jen jsem počítala s hororem a to rozhodně nebyl. Zápletka mi přišla zajímavá, rozuzlení skutečně překvapivé. Přesto jsem měla místy pocit takového becko-filmového prostředí. Času nelituji, ale zřejmě se již do jiné knihy této autorky nepustím.

09.04.2024 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Zaznělo tady v jednom z komentářů, že pachatele nešlo odhalit a že to bylo super. Pro mě to právě je ukázka nedotaženosti, nepromyšlenosti a proto také neodhadnutelnosti konce příběhu. Není tak složité popsat nervy drásající příběh a pak prostě skokem odhalit pachatele. Jednoduché až hloupé, nenápadité.

29.01.2024 2 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Celkem dobrá detektivka z českého prostředí. Bylo fajn netopit se v potocích krve a sledovat vyšetřování zločinu, který se může ve skutečnosti stát. Někdy mě ale ta jednoduchost až vadila, místy to bylo plytké. Celkově mě kniha neurazila, ale ani nenadchla. Rozuzlení nepřineslo překvapení ani důvod k zamyšlení.

02.10.2023 3 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Nevím jak vyjádřit radost a pocity pohnutí při četbě této knihy. Nejsem skalní fanynka a posluchačka, ale zcela přirozeně všechny jeho stěžejní hity znám a mám ráda. Detaily jeho osobního života, hudební kariéry i jeho manažerské a obchodní zájmy, byly nesmírně zajímavé. Karel Gott nebyl jen zpěvák světové kvality, ale hlavně laskavý člověk, profesionál každým coulem, tvrdě pracující člověk a muzikant, který se nebál a chopil se každé příležitosti. I to, že jeho rodina stála věrně a naplno po jeho boku až do konce, svědčí o tom, že to byl krásný a velký člověk. Doporučuji jako knihu i jako audioknihu, kterou načetl I. Bareš a byl použit hlas K. Gotta vytvořený umělou inteligencí.

26.08.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Vyborna detektivka jako vsechny, ktere jsem od tohoto autora cetla. Vyznacuji se velkou spletitosti pribehu a tentokrat se mi stalo, ze jsem si uplne nevybavovala podrobnosti jednotlivych postav. Nicmene rozuzleni samotneho pribehu se mi libilo a zaujalo me.
Kdyz o knize zpetne premyslim, vse davalo smysl a bylo pro pribeh relevantni, i kdyz v prubehu me nekolikrat napadlo, ze podpribehy jsou jiz prekombinovane.

I kdyz zadna z detektivek tedy ani tato (vyslechla jsem jako audioknihu ve vynikajicim podani Igora Barese), me nechytla tolik jako Zlomene srdce, vim, ze po urcitem case se opet k tomuto autorovi vratim. Je skvely. Konec, ktery jiz predjima dalsi dil, me rozhodne zaujal.

Milovnikum detektivek mohu doporucit, i kdyz tentokrat nehodnotim vsemi hvezdami.

28.07.2023 4 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Výborná detektivka. Jednotlivé příběhy byly vrstvené na sobě s lehkostí a člověk se chtěl dozvědět víc. Tak jak se vše proplétalo a jednotlivé figury dostávaly svůj osobní charakter a hlavně minulost, stupňovala se i zvědavost, jak vše dopadne. Vyústění bylo logické, nepřemrštěné, líbilo se mi stejně jako celá kniha.

01.07.2023 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Velmi poutavá kniha. Bletchley Park se dostal do mého povědomí filmy o prolamování Enigmy a jsem ráda, že jsem se o prostředí a lidech, kteří zde pracovali, dozvěděla více. V doslovu mě též zaujalo, jak autorka pracuje s příběhy skutečných osobností a oživuje je na osudech tří přítelkyň. Přestože hlavní zápletka nebyla až tak omračující, jak směřování textu slibovalo, mám dobrý pocit a román ve mně zanechal zajímavé dojmy. Byl velmi barvitě vykreslen a odvíjel se mi před očima jako film. Mohu rozhodně doporučit, i když chápu, že je napsán způsobem literatury pro ženy. No a co, že? Díky za zážitek.

03.06.2023 4 z 5

Velmi dobrá kniha zejména pro děti či mladé dívky. Je důležité vědět, že v našem národě vždy byly a jsou silné, vzdělané a úspěšné ženy. Příběhy jsou krátké, stručné a zejména proto vhodné pro laické čtenáře. Je už potom na každém z nás, jestli se u některých osobností rozhodneme pátrat do větší hloubky.

24.05.2024 4 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Do tak rozsáhlé knihy jako je tento životopis se nepustí nikdo, kdo není velkým fanouškem autorčiných detektivek. S velkým zájmem jsem poslouchala skvostnou interpretaci A. Vránové a zcela se mi vnitřně ztotožnila s A. Christie. Byla radost poslouchat vyprávění o mimořádně zajímavém životě a nepřekvapuje mě , že právě ona takový žila. Sama sebe označuje za šťastnou a myslím, že způsobem života za tím opravdu šla. Zvídavost a rozhodně i dobrodružná povaha vytvořily inspirativní přístup k životu. Spoiler: kdo čeká odhalení, kde byla po dobu dní, kdy byla označena za nezvěstnou, nedočká se. Ale dočká se skvostně napsané knihy o nesmírně zajímavém životě.

11.05.2024 5 z 5

Bedřich Smetana - Životopis Bedřich Smetana - Životopis Pavel Kosatík

Kniha se mi velmi líbila. Přestože se jedná o literaturu faktu a není tu žádný dialog, četla jsem jedním dechem. Dozvěděla jsem se velké množství jak věcí, které jsem někde zaslechla, tak i úplně nových. Hloubka, do které Kosatík prozkoumal Smetanův život, je prostě úctyhodná. Rozhodně knihu doporučuji, protože jak si autor přeje v závěru knihy, pojďme ze Smetany udělat to, co si zaslouží – světového skladatele.

16.04.2024 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Mně se kniha líbila. Samozřejmě je trochu poplatná dnešnímu stylu, za vlasy přitažené úniky, do extrému vyhnané násilí. Na druhou stranu sympatický vyšetřovatel a příběh, který měl spád.

06.04.2024 4 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Autorcinu knihu Sepot z lesa hodnotim jako nejlepsi, kterou jsem letos precetla. Mozna ma vysoka ocekavani zpusobila spatny pocit z teto knihy. Zvedá se vítr od Surmanové je kniha, která mě bohuzel zklamala. Příběh sice začíná slibně, ale autorka ho zbytečně protahuje nečekanými odbočkami a neustále přidává další a další vrstvy, i když hlavní případ je vyřešen poměrně rychle. Příběh by byl dobry, kdyby se ho autorka nesnazila uměle prodloužit. Kniha konci několikrát, což působí nekoordinovaně. Surmanová sice vládne květnatým jazykem, ale pro tento žánr je, podle meho nazoru, nevhodný. Pozitivem je zasazení příběhu do naší země a jejich historickych událostí.

28.12.2023 2 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Laskavy pribeh z armenske vesnice, kde stari lide ziji v souladu s prirodou, zazraky i mystikou prirody. Ve vesnici, ze ktere mladi lide odesli a kde se tem starym deji tragedie i zazraky zivota. Prestoze si uvedomuji, jak krasny pribeh to je, nemohu uplne rici, ze jsem byla pohlcena a nesdilim uplne nadseni ostatnich ctenaru. Nicmene to je jiz o osobnim vkusu kazdeho. Knihu rozhodne ke cteni doporucuji.

16.12.2023 4 z 5

Tak o co jde? Tak o co jde? Ivan Hamšík

Nejen názory plynoucí z hluboké znalosti a velkých zkušeností v oboru psychiatrie, ale i hluboké znalosti z jiných oborů a přehledu obecně, byla pro mě tato útlá kniha zážitkem.

05.12.2023 5 z 5

Jan Masaryk - Pravdivý příběh Jan Masaryk - Pravdivý příběh Pavel Kosatík

Tato objemna, skvela a velmi peclive pripravena kniha totalne zmenila muj pohled nejen na titulniho hrdinu, ale i na ostatni osobnosti zminovaneho obdobi. Pochopila jsem, ze podobne jako nam byly hlavy vymyvane za socialismu, podobne se tomu deje i v porevolucni dobe. Jen naopak. Z myslenkoveho klise, Masaryk byl jednoznacny hrdina a byl zcela nepopiratelne zavrazden, jsem presla do otevreneho prostoru, kde vnivam Masaryka jako velkou osobnost a velkou jak pozitivni tak i negativni. Nevedela jsem, jak tragicky selhal pri sve ceste do Ameriky, nevedela jsem, jak tezke bylo byt synem TGM, ale kniha temto vsem vjemum nabidla pochopitelny ramec, nabity fakty, citacemi, spojovanim historickych linek i osobnosti. Kniha je vysledkem obrovske investigativni a archivarske prace, je naprosto odprostena od citove naklonnosti ci odporu k postave a nabizi prostor pro tvoreni vlastniho nazoru. Doporucuji vsem Cechum nejen milovnikum historie.

15.07.2023 5 z 5