kveta1410 kveta1410 komentáře u knih

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Krásný román, velmi poetický. A zajímavý a poučný, jak to bylo s cikány dříve.

11.11.2019

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Skončila jsem na cca 70 stránce.
Dřívější knihy jsem přečetla s chutí a líbily se.
Ovšem tato kniha mě zklamala. Moc nepřehledných osob, povrchní a malicherné starosti...., palec dolů

05.04.2019

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Toto byla třetí kniha od paní Horákové, kterou jsem přečetla. A taky moc pěkná, historicky zajímavá - zvláště pro patrioty Brna jako jsem já. Pěkný příběh, zajímavý děj. Někdy a některé trestní praktiky 13.stol. by se hodily i v současnosti. Ale ženou - manželkou bych v té době být nechtěla.
A určitě to není poslední kniha kterou si od autorky přečtu.

28.03.2019

Ohnivá královna - bouřlivá vášeň císaře Zikmunda Ohnivá královna - bouřlivá vášeň císaře Zikmunda Jaroslava Černá

Další pěkná kniha od oblíbené autorky. Opět nezklamala.
Oceňuji, že příběh není rozvláčný a zdlouhavý /jak to u historických knížek někdy bývá/. Těším se na další

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Hezká kniha, zajímavá historie. Další přečtená kniha autorky, kterou jsem si oblíbila. Doporučuji! /příznivcům historie a "Brňákům"/

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Čte se rychle. Dobrá česká detektivka, zajímavý příběh.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tolik krásných ohodnocení, co dodat .... Hodně dobré /dobré je za tři, takže výborné/.
Děkuji za úžasnou českou spisovatelku , krásnou českou literaturu a vnímavé české čtenáře

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Pěkná kniha, dobře čtivá. Historie, zajímavé lékařství i dobrodružství

Dobré duše Dobré duše Irena Obermannová

Knihu jsem dočetla, ale bez nějakého velkého zájmu. Žádný přínos...
Detektivka přitažená za vlasy, nezajímavá.

01.03.2019 2 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Napínavé, pěkně čitelné. Kniha se mě moc líbila. Film už nic moc

O ženách a o lásce O ženách a o lásce Edith Holá

Silné příběhy všech zúčastněných žen. O knize přemýšlím ještě dlouho po dočtení. Vzpomenu si na ni vždy, když slyším nebo čtu nějaký příběh o chtěných a nechtěných dětech. Jak je život složitý.... a nesmíme se dívat na problém - složitost, nepochopení - jen jedním pohledem, nebo úsudkem. Pečlivě zvaž než někoho odsoudíš nebo pomluvíš. Doporučuji.

10.07.2018 5 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Pěkně čtivá kniha. Ani vraždy, ani politika ... Román ze života tehdejší doby, kde najdeme zajímavé informace a ponaučení z oblasti zdravotnictví.

10.07.2018 5 z 5

Příslib naděje Příslib naděje Tamara McKinley

Kniha pro ženy, které nehledají nic složitého. Pěkný příběh, jednoduché psaní i čtění, oddechovka. Takové novodobé - večery pod lampou....

31.05.2018 3 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Krásná kniha. Zajímavě psaná, autorka je skvělá, odborně napsaná kniha, opět po dlouhé době čtení na úrovni.

31.05.2018 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Kniha mě vůbec nenadchla. Zdlouhavé několikrát opakované vyprávění dojmů a pocitů..... Dočetla jsem silou vůle, konec taky nic moc.

10.04.2018

Život té druhé Život té druhé Adele Parks

Zdlouhavé, půl knížky se stále opakuje, ploché a nudné obě hrdinky i když každá jinak. Přehnaná závěrečná romantika. Dávám jednu hvězdičku.

17.02.2017

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Dobře čtivá detektivka, která nám dá nahlédnout do moderního světa PC her, blogů, virtuality. Z nějakých důvodu nechceme do tohoto světa vstoupit a poznat ho. Stačí nám jen nahlédnout .......
A to, tato kniha činí i se smutným příběhem.

17.02.2017