Kuža007 Kuža007 komentáře u knih

Pohádky a pověsti Pohádky a pověsti Božena Němcová

Na těchto pohádkách jsem vyrůstal.

02.05.2018 5 z 5

Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka Josef Kajetán Tyl

Další vlastenecké dílo. A samozřejmě naše krásná hymna. Co víc dodat?

29.04.2018 5 z 5

Braniboři v Čechách Braniboři v Čechách Josef Kajetán Tyl

Krásná Tylova vlastenecká tvorba. Děj založený na skutečných historických událostech. Navíc krásná věta z úst Čecha: "My nejsme lůza, my jsme lid!"

29.04.2018 5 z 5

Palackého Dějiny národu českého Palackého Dějiny národu českého František Palacký

Kompletní pětisvazkové dílo. Nádherné vlastenecké smýšlení. Encyklopedie českých a moravských dějin a jako bonus navíc autorovy filosofické úvahy nad soubojem mezi slovanským (českým) a německým živlem.

Othello Othello William Shakespeare

Další skvělé drama od Shakespeara. Na Hamleta mu chybí bohužel pro mě jedna hvězda.

03.04.2018 4 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Božská komedie - úžasné. Žádné jiné slovo to nedokáže tak zdůraznit. Dante, Beatrice a Vergilius. Krásně představené Peklo, Očistec a Ráj.

Alexandreida Alexandreida neznámý - neuveden

Středověká kniha o antickém vojevůdci, to bylo na tehdejší dobu velice nezviklé, ale když budete vědět, že předlohou pro knižního Alexandra byl Přemysl Otakar II., tak se to dá pochopit.

Aeneis Aeneis Publius Vergilius Maro

Aeneas je krásný politický epos od Vergilia. Hrdina Aeneas a veterán z Trojské války je pro mě stejně charismatická postava jako Oddyseus.

Proměny Proměny Publius Ovidius Naso

Proměny jsou nejlepší Nasovo literární dílo a jedno z nejlepších děl antické literatury. Poslední báseň Caesarova apotheósa je podle mého vkusu nejlepší ze všech básní.

03.04.2018 5 z 5

Zimní válka - Sovětská invaze do Finska 1939 - 1940 Zimní válka - Sovětská invaze do Finska 1939 - 1940 Carl Van Dyke

Zimní válka dobře posloužila jako snížení bojeschopnosti Sovětského svazu proti Nacistickému Německu. V této knize je to úžasně popsáno.

31.03.2018 3 z 5

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Jean-Pierre Luminet

Zajímavá kniha, bohužel pro mně docela nezáživná. Avšak bylo tam spostu historických momentů a proto tři hvězdy.

31.03.2018 3 z 5

Slovácko sa nesúdí Slovácko sa nesúdí Zdeněk Galuška

Úžasné pokračování Slovácka sa súdí. Pět hvězd pro Galušku.

31.03.2018 5 z 5

Dezerty Dezerty kolektiv autorů

Vždycky jsem byl na sladké, a tady v této kuchařce jsou dobré recepty.

31.03.2018 5 z 5

Pravda zůstala pravdou Pravda zůstala pravdou Vasil Biľak

Tu knihu jsem četl kvůli své práci. Podruhé bych ji asi už nečetl.

28.03.2018 2 z 5

Podivná smrt generála Pattona Podivná smrt generála Pattona Bill O'Reilly

Autoři zde popisují vojenský život generála Pattona. Faktografické kniha je velice zajímavá a její čtení mě bavilo. Bohužel autoři chodili někdy i daleko od Pattona.

27.03.2018 5 z 5

Třicet případů majora Zemana II. Třicet případů majora Zemana II. Jiří Procházka

Druhá kniha zemanovek již není to, co ta první, proto jen čtyři hvězdy.

27.03.2018 4 z 5

Třicet případů majora Zemana 1. Třicet případů majora Zemana 1. Jiří Procházka

Překvapivě i když jsou tyto povídky mezi čtenáři neznámé, tak je pan Procházka napsal těsně před natáčením seriálu.

Rukojmí z Bella Vista Rukojmí z Bella Vista Jiří Svetozar Kupka

Každý, kdo tuto knížečku přečetl musí uznat, že je čtivá. Příběh je dobrý, ne komplikovaný a málokdo ví, že byl inspirován skutečnou událostí.

Válka mýma očima Válka mýma očima George S. Patton

Válka mýma očima. Vojenská autobiografie jednoho z nejlepších generálů 2. světové války a historie celkově, generála George Smithe Pattona. V této knize jsou generálovy vzpomínky ve formě deníku. Z Pattonových zápisků jde poznat jasný obrys doby. Pattonovy vzpomínky se upínají nejdříve na boje v Severní Africe a poté na 3. armádu, se kterou bojoval v Evropě i na osvobození západní části Československa. Pokud si tuto knihu přečtete nebudete litovat.

25.03.2018 5 z 5

Vojna a mír IV. Vojna a mír IV. Lev Nikolajevič Tolstoj

Závěr tohoto díla byl pro mě, co se týče děje a hlavních postav trošičku uspěchaný, což je u Tolstého nezvyk. Ale tuto uspěchanost doplnil krásný epilog. Druhá část tohoto epilogu je celkově věnována filozofickému myšlení Tolstého. Toto své myšlení, však mnohokrát aplikoval během celé Vojny a míru. Ale tyto úvah byly, ze všech nejlepší.

24.03.2018 4 z 5