kuti kuti komentáře u knih

Smrt na cestě Smrt na cestě Manuela Martini

Dostala se mi do ruky v rámci akce Rande naslepo s knihou. Kdy naše knihovna zabalí knížky a my si neseme domů nějaké překvapení. Musím říct, že se mi trefili do vkusu. A určitě ráda sáhnu po dalších z této Australské série. (zároveň začleňuji do Výzvy - kniha, která má méně než 10 komentářů)

16.04.2019 5 z 5

Milenci Milenci A. N. Wilson

Záleží, co od této knihy čekáte. Pokud toužíte po poutavém čtení o Adolfu Hitlerovi, tak Vás kniha asi nenadchne. Ale pokud máte rádi, stejně jako já, hudbu Richarda Wágnera a filosofii, tak by Vás tato jinak dost náročná kniha mohla zaujmout.

19.10.2014 4 z 5

Stíny Stíny Marcia Rose

Mně osobně teda knížka bavila celou dobu!!!!! A co se týká závěru.... No... Když v knihách vše končí happyendem, tak mi to připadá takové nerealistické. Ovšem tady naopak dopadlo úplně všechno špatně. Což mi bylo docela líto. Sice to díky tomu bylo víc ze života, jak to většinou chodí... ale i tak... Když už nezvítězila láska, tak mohla aspoň spravedlnost...nebo se aspoň někdo z nich uzdravit... :-(

05.08.2012 5 z 5

Vzpomínky na půlnoc Vzpomínky na půlnoc Sidney Sheldon

Je fakt, že Odvrácená strana půlnoci mi přišla o trošku lepší. Ale spíš proto, že jako ženu mne víc upoutaly ženské hrdinky než obchod s drogami. Ale každopádně opět bezvadně napsaná kniha.

12.07.2012 5 z 5

Virus Virus Hari Kunzru

Hoooodně zajímavá zápletka. I když ten konec mě mrzel, že byl tak stručně rychle vyjádřen. Dalo by se to podrobněji rozvinout, napsat delší knihu nebo druhý díl. Ale chápu, že o tom to nemělo být. A že i tohle stručné, zastřené sdělení mělo hodně do sebe.

09.07.2012 5 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Když jsem knihu začala číst, tak jsem byla trochu zklamaná. Chtěla jsem opravdový příběh ze života a ne pohádku s neviditelnými postavami. Ale v průběhu čtení mě to děsně chytlo. Nejen samotný příběh a milostná zápletka. Ale spousta hlubších myšlenek, které nám zprostředkovávali neviditelní přátelé. Takže fajn kniha. Na konci jsem měla pocit, že mi dala víc, než by mi dal ten obyčejný román, který jsem před otevřením čekala.

21.06.2012 5 z 5

Bouře Bouře Régine Deforges

Tuhle knihu dostala moje kamarádka k narozeninám od své 70ti leté tetičky se slovy: "Už jsi dospělá, tak tady je taková lehce erotická knížka." Doufám, že jí ta teta nikdy nečetla. Protože považovat toto za LEHCE erotické, to už fakt nevím, co by mohlo být víc. Hrobník, jeho matka, pes.... Na mne to bylo fakt moc!!!!! Když jsem to četla poprvé, tak jsem byla více méně pouze šokovaná tím pornografickým obsahem. Až při druhém čtení jsem vnímala tu zhoubnou lásku, kterou hlavní hrdinka musela cítit.....No je to hodně zajímavé dílko!

21.06.2012 3 z 5

Co dělat, aby se do vás každý zamiloval Co dělat, aby se do vás každý zamiloval Leil Lowndes

Knížku jsem dostala jako dárek a musím říct, že fakt ovlivnila můj milostný život. :-) "zamlada" jsem měla spoustu klučičích kamarádů a štvalo mě, že od našeho přátelství, které jsem já vždy brala jen jako přátelství, čekají mnohem víc. Pokaždé se do mne ten dotyčný zamiloval a bylo po kamarádění. Děsně mě to štvalo!!! Proč??? Vždyť jsem je v tom přece nijak nepovzbuzovala. Pak jsem přečetla tuhle knihu a "prozřela". Já jsem spoustu s těch jejich "balících" návodů dělala. Úplně nevědomky jsem vlastně způsobovala, že se do mne zamilovávali!!!! Takže ano, spousta s těch jejich rad fakt funguje!!!!!!!! :-)

20.06.2012 4 z 5

Š jako Šarlota Š jako Šarlota Lenka Lanczová

To je hrozný, jak člověk stárne. Když jsem tuhle knížku četla jako holka, tak jsem se s hlavní hrdinkou dokázala sžít a fandila jsem jí, že to chce risknout a zkusit to s takovým frajerem. Nedávno jsem po knize ze sentimentálních důvodů sáhla znova "na stará kolena". A už od začátku jsem si říkala, jak může být ta Šarlota tak naivní, slepá a blbá. :-)

19.06.2012 5 z 5

Flořin úděl Flořin úděl Katie Fforde

Jako obvykle od Katie Ffordeové nečekám nic jiného, než zábavnou, čtivou knížku. Ano, dopadlo to tak, jak se od začátku dalo čekat. Ale ani tak knížka nenudí a baví celou dobu. Bezva!!!!

17.06.2012 5 z 5

Sex, lži a pohádky Sex, lži a pohádky Kate Thompson

Dobře napsaná knížka, skvěle se čte. A kvůli chuděrce fenečce jsem dokonce uronila pár slziček.

17.06.2012 4 z 5

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Meg Cabot

Není to klasická Meg Cabotová, ale bavila mě. Detektivky obvykle nečtu, ale tahle kombinace detektivky a dívčího románu a legrace je fakt prima a už se těším na další díl.

17.06.2012 3 z 5

Tak trochu hrdina Tak trochu hrdina Donna Hay

Hodně oddechová knížka. Čte se příjemně, člověka baví. Závěrečné rozuzlení nikoho nepřekvapí, protože ho od začátku čeká. Milovníky šťastných konců potěší. Ale po jejím dočtení žádný hlubší dojem nezanechá.

16.06.2012 2 z 5

Srdíčko Srdíčko Peter James

Moje nejoblíbenější Jamesova kniha. Už začátek člověka chytne (Br..) a už se jen veze. Napínavé, zajímavé...nečekané zvraty a fakt hóóódně šokující rozuzlení. A tím, že je hlavní hrdinkou žena a zápletka odpovídá ženským citům, tak je na rozdíl od jiných hororových příběhů vhodný i pro ženské čtenářky. Holky, doporučuju!!!!!

14.06.2012 5 z 5

Zimní zámek Zimní zámek Alexander Stainforth (p)

(SPOILER) To by byla tak super knížka, kdyby v úvodní anotaci nebyla popsána více než polovina děje. Takhle to působí nudně, když čtu a do poloviny knihy vím, co přesně se stalo. Škoda. A teď ještě nevím, zda svůj koment mám označit jako spoiler, když je to vlastně autorův spoiler. :-)

25.11.2021 3 z 5

Pětkař Jura Pětkař Jura Valerij Medveděv

Nostalgie jako blázen!!!
Tohle byla v mém životě první knížka, kterou jsem si vypůjčila v knihovně. Od té doby uplynulo 30 let a stále jsem věrný návštěvník knihovny.
A nyní, po 30ti letech jsem si knihu přečetla znovu. Tehdy to byla novinka. Dnes... dnes jsem se musela strašně smát při popisu toho, jak se tehdy údajně chovali typičtí ruští žáčkové. Ale to byl jen úvod poplatný době. Samotný příběh hlavních hrdinů mě chytil stejně, jako tehdy v dětství a s napětím jsem jim držela palce. Aneb: "Jak se proměnit z člověka ve vrabce Barankinovou metodou"

16.02.2021 4 z 5

Max a hledání vyšší pravdy Max a hledání vyšší pravdy Karan Bajaj

Kniha, kterou čtenář buď odloží po 50 stránkách a ohodnotí jednou hvězdičkou, nebo ji zhltne jedním dechem a ohodnotí pěti. Bohužel, těch prvních bude výrazně víc. Není to obyčejná beletrie pro obyčejné čtenáře. Je to kniha pro ty, jenž se zajímají o jógu, východní učení, hledání sebe sama a vyšší pravdy. Je to náročné téma, které vede k zamyšlení, motivaci... ale zároveň je zpracováno jako poutavý příběh. Mne kniha hodně oslovila, a věřím, že mě posunula dál v mé cestě. Děkuji za ni!!!

20.02.2020 5 z 5

Strašidelné a  upírské historky Strašidelné a upírské historky kolektiv autorů

Kniha strašidelných povídek pro děti ve věku cca. 10 let. U mé kmotřenky měla úspěch. Když jsem ji sama četla, tak jsem měla občas pocit, jestli to není už moc strašidelné, na tak malé děti. Ale ne. Jsou zvyklé a jen tak něco už je nevyděsí. Texty jsou velkým písmem a rozvrženy na obrázkovém podkladu, takže působí čtivě a neodradí ani "malé laxní" čtenáře. Oceňuji, že obrázky jsou malovány přímo k jednotlivým povídkám a stránkám, takže krásně doplňují děj.

13.01.2019 5 z 5

Myšlenky čínských mudrců Myšlenky čínských mudrců Helen Exley

Vyhovuje mi, každý den otočit list a mít na pracovním stole - na očích nějaké moudro. A citáty mudrců mají pro mne větší hloubku než "laciné pozitivni afirmace", protože mě zároveň denně nutí k zamyšlení.

13.01.2019 5 z 5

Hledá se manžel Hledá se manžel Rebecca Winters

Docela pohodová oddechovka. A místy i zábavná. A schválně napište, kdy Vám došla pointa. Mně teda až ve chvíli, kdy dorazili ti bratři na první návštěvu. :-)

03.06.2013 3 z 5