kuti kuti komentáře u knih

Mravenci Mravenci Bernard Werber

Připadala jsem si stejně objevně, jako při čtení Ferdy mravence. A to je myšleno v dobrém. Jako malá holčička jsem si při čtení Ferdy teprve pořádně uvědomila, že mravenci a hmyz jsou živí tvorové a že prožívají svoje osudy a dobrodružství stejně jako my lidé. Můj dětský pohled na zem se tehdy změnil. A teď po Mravencích je to stejné. Můj pohled na ně se opět změnil. Teď k mým pocitům vůči nim přibyl obdiv.
I když závěr lidské pointy knihy byl pro mne dost zvláštní a nelogický, tak mravenci mě natolik zasáhli, že musím hodnotit 5* a vrhnout se na četbu dalšího dílu.

13.01.2019 5 z 5

Vraždi všímavě Vraždi všímavě Karsten Dusse

Tuto knihu nedoporučuji milovníkům thrillerů a detektivek, budou zklamaní. Asi bych to do této kategorie vůbec neřadila. Myslím, že škatulka humor je rozhodně příznačnější. Já osobně se bavila hodně. Jako fanoušek mindfulness jsem zjistila, že jsem vlastně žabař a toto umění jde posunout o hodně dál. A sedl mi i druh humoru, který nebyl přehnaný, ale spíše jen tak naznačený. A pro ty, kdo nestíhají číst, tak existuje audiokniha namluvená panem Čtvrtníčkem. A jeho podání nemá chybu.

06.04.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

"Aneb, nesuď knihu podle obalu." Kniha se vyskytuje již pár týdnů v žebříčcích úspěšných knih. Kdykoliv jsem ji přejela pohledem, tak jsem ji považovala za plytkou harlekýnku, která mě nezajímá. Jak dobře jsem udělala, že jsem jí nakonec, a to bez přečtení anotace, dala šanci. Byla jsem mile překvapená, jak silný příběh skýtá. Doporučuji!

06.04.2023 5 z 5

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

Já jsem četla Karkulína poprvé až ve třiceti. :-) (nejsem blázen. Je to povinná četba na filologii na TU v Liberci) a musím říct, že mi děsně lezl na nervy. Vždyť to byl strašně sobeckej, namyšlenej parchant. Já bych teda takového kamaráda rozhodně nechtěla!!! Asi založím diskusi, ať mi vysvětlíte, proč jste ho v dětství měli rádi.

14.06.2012 3 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Fajn kniha. Sáhnu pro ni vždycky, když potřebuji vyhecovat k pozitivní náladě. Prostě člověka strhne během pár stránek. PS: mně se věci z mojí nástěnky vizí teda plní. A hlavně můj bankovní účet se raduje. :-)

14.06.2012 5 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

V rámci Čtenářské výzvy: Kniha od autora z dětství jsem sáhla po této. Ve snu by mě nenapadlo, že mě v mých téměř 40ti letech bude bavit stejně jako v patnácti. Jó, my holky jsme pořád střelené romantičky ... bez ohledu na věk.

21.01.2022 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Hodně dobrá kniha. Sousta knih má podobný námět, ale žádná z nich mi nepřišla tak dobře a poutavě napsaná, jako tato. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka přišla do situace opravdu nevině, neměla možnost předem poznat, jak se to vyvine. Nemám ráda knihy, kdy se s hrdinkou nemůžu ztotožnit, protože už od začátku je jasné, že je hloupá husa, co se žene do problémů. Je to hrůza, co se dnes, v civilizované společnosti ještě může dít.

01.07.2012 5 z 5

Moc Moc Rhonda Byrne

Kdo si oblíbil The Secret (Tajemství), toho úplně stejně chytne i Moc. Celkově vzato jsou obě knihy dost podobné a asi by stačilo přečíst pouze jednu z nich. Pro mne ale mají to kouzlo, že při jejích čtení se dostanu do té správné pozitivní nálady a dovedou mě vyhecovat. Takže po nich sáhnu pokaždé, když začnu klesat na mysli.

19.06.2012 5 z 5

Dobrodružství v zemi nikoho Dobrodružství v zemi nikoho Jaroslav Foglar

Moje nejoblíbenější foglarovka. A to jsem jich přečetla většinu, přestože jsem holka. :-) Tuhle mám nejradši proto, že jsem taky měla a mám svou Zemi nikoho. Ale neprozradím kde. :-)

14.06.2012 4 z 5

Věř ve svého boha Věř ve svého boha Sidney Sheldon

Bezvadná kniha. Nejen zajímavý a napínavý děj. Ale člověk se z ní i hodně dozví. O Španělsku, o klášterech, ale i o motivacích a duševních postojích žen, jenž se odhodlají věnovat celý svůj život Ježíši Kristu. I když na můj vkus bylo na závěr až příliš happy endů.

17.06.2012 5 z 5

Smrt přišla z východu Smrt přišla z východu Jan Duda

Čtivě napsaná kniha. Připomínala mi Pelcovo ...a bude hůř, jen hlavní hrdinové byli normálnější, což mi vyhovovalo víc. Člověk se u ní zasmál, poučil, ale i zamyslel...

15.02.2020 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Kniha jako taková byla dobrá. I když téma první dějové linky mělo pro mne dost jednoduché zakončení. A téma druhé dějové linky... no smutný osud Židů.
Ale co mne opravdu dostalo, je skladba Incendio. Nejen, že je naprosto úžasná a při četbě knihy jsem si ji pouštěla stále dokola, takže jsem ji slyšela snad 100x. Ale fakt, že ji složila sama autorka, mě úplně odzbrojil.

15.03.2019 5 z 5

Bezedná propast Bezedná propast Ken McClure (p)

Mám ráda knížky, které mě dokáží překvapit. Ne, že je vám od začátku jasné, jak to dopadne, to je nuda. Nebo, jako v tomto případě, když si od začátku myslíte, že tušíte, jak to dopadne a na konci koukáte, že je vše úplně jinak. Takže dávám 5 hvězdiček!!! Super nečekané zvraty i závěr.
.....jen jsem si neměla asi číst ten závěrečný komentář autora. Ráda bych zůstala ve své blažené nevědomosti s myšlenkou, že tato kniha je fikce. Z faktu, že je svým způsobem založena na skutečnosti, je mi hodně smutno a svět se mi hnusí ještě víc.

26.07.2012 5 z 5

Viděl jsem peklo Viděl jsem peklo Tvrtko Vujity

Naprosto šokující kniha. Člověk se dozví o věcech, o kterých nevěděl a svým způsobem ani vědět nechtěl. Donutí nás přemýšlet.... Obdivuji autora, že jel na místa, kterým by se každý jiný rád vyhnul. Opravdu stojí za to přečíst a slibuji vám, že ve vás nechá hlubokou stopu!!!!!

01.07.2012 5 z 5

Něžný déšť Něžný déšť Claire Bouvier

Kdybych vzala do ruky knihu a začala bych ji rovnou číst, tak bych ji považovala za průměrný román. Nenudí, ale ani neuchvátí. Je tam milostný příběh, nějaké napětí, člověk se dozví zajímavosti a o plavbě na voru. Vše celkem OK. Ale já si nejdříve přečetla na záložce, o čem kniha je. Obvykle je tam trochu nastíněn děj, aby si zájemce udělal představu. V tomto případě ale není nic nastíněno, nýbrž úplně přesně popsáno. Vše pak víte dopředu. Takže žádné napětí, žádné překvapení nic. Jediné, co nám autor v anotaci nechal utajeno je, jestli zvítězí dobro nebo zlo. Ale vzhledem k tomu, že držíme v ruce béčkový zamilovaný román, tak se to dá dost snadno uhodnout. :-)

29.06.2012 1 z 5

Objednáváme si z vesmíru Objednáváme si z vesmíru Bärbel Mohr

Zábavně a čtivě popsaný návod, jak si snadno zlepšit život. Stojí zato přečíst. Praktikování je tak snadné, že by byla hloupost to aspoň nezkusit. Za to člověk nic nedá.

20.06.2012 4 z 5

Stalo se mi všechno Stalo se mi všechno Eva Urbaníková

Jen je mi líto, že slovenské knihy překládáme do češtiny... :-( To jsme to dopracovali. Dobrá kniha. Musím říct, že mě chytla, dokázala jsem se do ní vžít a vůbec se nedivím hlavní hrdince, že udělala co udělala.

17.06.2012 4 z 5

Báječné nakupování před svatbou Báječné nakupování před svatbou Sophie Kinsella (p)

Souhlasím, že ztotožnit se s hlavní hrdinkou nejde. Takhle hloupý snad nikdo nemůže být. A situace, do kterých se dostává nejsou zrovna běžné. Ale účel všech knih o slavné shopaholičce je, aby nás pobavili. A já jsem se smála a bavila. Takže jsem dostala to, co jsem očekávala. Prima zábava.

17.06.2012 5 z 5

Vysvobození Vysvobození James Dickey

Dobrá zápletka, dobrý děj. Ale já oceňuji hlavně styl, jakým je to napsané. Není to pouze napínavé čtení plné akčních scén. Ale že nám autor dává nahlédnout do hlavy hlavního hrdiny. Popis jak se cítí, jak se mu únavou pletou myšlenky a vytvářejí až nesmyslné koláže... díky tomu se dokážu vžít nejen do napínavého děje, ale přímo do kůže hlavního hrdiny. Je to kniha, která člověka donutí zamyslet se sám nad sebou, jak by se asi v dané chvíli sám zachoval.

16.06.2012 4 z 5

Pokoj hrůzy Pokoj hrůzy Jason Dark (p)

(SPOILER) Vraždící sporák plný chobotnic? Ach jo...

30.01.2023 1 z 5