Kulhajs Kulhajs komentáře u knih

Nevysvětlené záhady Nevysvětlené záhady Charles Forth

Stará klasika, kterou jsem nejspíš kdysi četl (pod stejným názvem žlutá knížka, nejpíš první vydání, ale nejsem si jistý), která ve mně vzbudila zájem o záhady. Krátké záhadné příběhy všeho druhu, knížka na dva večery, ale příjemná. Vhodné pro začátečníky v záhadách.

09.01.2019 4 z 5

Energie bez konce: Vynálezy, koncepty, řešení Energie bez konce: Vynálezy, koncepty, řešení Andreas von Rétyi

Složitější kniha (téma není pro každého, je úzce zaměřené a v rámci edice se nezabývá záhadami) zabývající se energiemi a jejich využitím, avšak napsaná co možná nejpochopitelněji. Koupil jsem v levných knihách za pár kaček a určitě nelituji, byť po přečtení je spíš člověku smutno, že chytré mozky nedostávají šance dotahovat své nápady, jsou jim házeny klacky pod nohy, jsou zesměšňovány a pokud výzkum ohrožuje rozmnožení peněz, je utnut.

04.01.2019 4 z 5

Miluji celý svět Miluji celý svět Erich von Däniken

Předchůdce Zlomku času (rozšířené o několik historek), stejné přiběhy. Kdybych to věděl, tak jsem nesháněl.

29.12.2018 2 z 5

Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti Otomar Dvořák

Příjemné čtení o záhadách, mýtech, strašidlech a folkloru převážně z našeho území. Kniha může sloužit i jako tip na výlet.

18.12.2018 4 z 5

Důkazy o přítomnosti mimozemšťanů na Zemi Důkazy o přítomnosti mimozemšťanů na Zemi Philip Coppens

Pro začátečníka skvělý prvotní zdroj informací, pro sečtělejšího se v knize nachází dost nových nebo doplňujících informací k již obehraným tématům, což oceňuji, stejně tak přístup autora, který k záhadám přistupuje více kriticky a snaží se zohlednit vícero názorů a pohledů na dané téma, což mi bohužel trošku poupravilo pohled na Sitchinovo dílo, do kterého jsem se chtěl pustit. Škoda, že autor již nemůže ve své práci pokračovat.

10.12.2018 4 z 5

Skrytý svět záhad a tajemství Skrytý svět záhad a tajemství Vladimír Liška

Knihu jsem přečetl, ale nebavila. Neustále jsem měl pocit, že tohle už jsem někde četl a byl jsem nucen přeskakovat statě i stránky. Pak jsem se podíval do seznamu použité literatury - autor použil víceméně záhadologickou klasiku, kterou (kdo se o téma zajímá) má každý doma, přičemž přestože knihu autor napsal v roce 2007, tak nejnovější použitá je z roku 98, což mi přijde jako dost slabé, takže pro mě kniha neměla žádnou hodnotu, nic nového jsem se nedozvěděl, kniha nejde do hloubky a je spíše úvodními slovy k různým tématikám jako je vznik vesmíru, původ člověka, Daniken, upíři, Tunguzka, UFO......... Nejspíš to tak i autor zamýšlel. Na druhou stranu, pro nováčka v tématice záhad kniha určitou informační hodnotu má.

02.12.2018 2 z 5

Planeta lhářů Planeta lhářů Erich von Däniken

Jako akční, mysteriozní a špionážní thriller docela dobré, ale kdo má rád klasického Danikena, tak je to neskutečná kravina a asi zbytečná kniha.

25.11.2018 2 z 5

Tajemství pražského Golema Tajemství pražského Golema Ivan Mackerle

Pěkná knížka, která člověka zasvětí do tajemství kolem Golema, ale nenásilně i do problematiky postavení židů v Evropě, pogromům, mýtech o ritálních vraždách, kabbale, atd. Líbilo se.

14.11.2018 4 z 5

Poselství Mayů 2012. Skonání věků a nový začátek Poselství Mayů 2012. Skonání věků a nový začátek Walter-Jörg Langbein

Klišovitý název knihy mě od přečtení dlouho odrazoval a o Mayích se dočtu skoro v každé knize, ale nakonec se mi knížka líbila, první polovina pojednává o možné existenci a zničení Atlantidy a katastrofách na Zemi, což se z názvu knihy moc nedá vyčíst a pak následuje a navazuje druhá polovina týkající se mayského kalendáře, počítání a jejich náhledu na svět a jednotlivé cykly. Mayská půle pro mě hůře uchopitelná, ale jako celek pro mě překvapení.

02.11.2018 4 z 5

Světy v kolizi Světy v kolizi Immanuel Velikovsky

Vzhledem ktomu, kdy byla kniha napsána, tak se mi četla nějak obtížně, ale téma je to zajímavé. Z Velikovského pak vychází Zillmer, který se rovněž zabývá katastrofami Země (někdo to má za bludy a nesmysly), ale různé záhady a nevyřešené otázky zaniklých civilizací pak začínají dávat větší smysl, než některá vysvětlení nebo teorie "pravých" vědců, ale názor si musí udělat každý sám. Každopádně v době vydání to musela být velká pecka.

12.10.2018 4 z 5

Nové Důkazy! Nové Důkazy! Erich von Däniken

Velice čtivá kniha, která obsahuje hodně nových doplňujících informací k již profláklým tématům. (Voynychův rukopis, Knihy Henochovy, Kniha Mormon, Jeskyně Tayos a výzkum nadace na Nazce)

22.09.2018 4 z 5

Egyptské záhady 2. Egyptské záhady 2. Arnošt Vašíček

První díl byl možná lepší, ale jinak stále vyníkající knížečka na jedno odpoledne. Je to taková klasika - 90 procent už jsem někde četl, 10 procent jsou nové informace. Vše čtivě podáno.

22.09.2018 4 z 5

Výbušná archeologie Výbušná archeologie Erich von Däniken

Přestože se jedná o souhrn článků více autorů a některá témata/články jsou jen výtažek z jejich knih (Fiebagové - stroj na manu, Hausdorf - zase Čína), překvapivě kniha obsahovala i hodně nových témat, o kterých jsem zatím jinde nečetl. Některé rozhovory nebo úvahy jsou trošku nudné, přesto je kniha jako celek výborná.

18.09.2018 4 z 5

Nevyřešené záhady posledních 5000 let Nevyřešené záhady posledních 5000 let Hartwig Hausdorf

Soubor záhad pro nováčky, kde se poutavou a rychlou formou dozví o různých záhadách a pak se mohou zajímat hlouběji. Pro někoho, kdo má již něco načteno to moc není - o arše úmluvy, stroji z Antykythéry, zelených dětech atd. jsem už četl mnhokrát.

06.09.2018 3 z 5

Nejslavnější popravy Nejslavnější popravy Ladislav Chmel

Velice čtivá rychloknížka na jedno odpoledne. Takový úvod k tématu poprav...

20.07.2018 4 z 5