KudrlinkaM KudrlinkaM komentáře u knih

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Jo! Klasika z dob mladého čtenáře, stará, dobrá.
Autor je dobrý vypravěč, trochu dlouhé popisy byly vybalancovány zajímavým dějem.
Hezká Verneovka.

Anděl smrti Anděl smrti Robert Bryndza

Erika Foster is back.
A konečně jsme se, my, všichni nedočkaví čtenáři detektivní série Roberta Bryndzy dočkali.
Byl to trochu jiný Bryndza a už trochu jiná Erika. Ale jinak je všechno, jak jsme u série zvyklí. Čtivé, napínavé, velmi dobře vystavěný příběh a zajímavá zápletka.
I když to na úplně plný počet hvězd není, 85%, vždy mají knihy Roberta Bryndzy o dvě třídy vyšší úroveň, než 5-ti hvězdami hodnoceni čeští autoři.
Takto má vypadat skvělá detektivka, těším se na další díl.

02.05.2024 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Parádní začátek série.
Sympatické postavy Luc a Ava, prostředí skotského Edinburghu, zajímavá zápletka, napínavé čtení až do samotného závěru.
Skvělý debut a díkybohu pár dalších dílů série přede mnou.

01.05.2024 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Zato toto fantasy se mi líbilo. A od české autorky. O to líp.

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Drsné, akční, napínavé, neodložitelné. Po dokončení jsem musel hned jít do dalšiho dílu série.

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Už první díl série jsem ohodnotil maximem, ale tento dil byl ještě lepší.
Baví mě dynamika mezi Lucem, Avou, Benem.
Autorka měla zápletku velmi dobře promyšlenou, bylo to napínavé, brutální, drsné s překvapivým koncem. Vynikající série.

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Serie autorky se mi libi a je velmi ctiva.
Jen se mi uz zda, ze se vse toci az prilis kolem Josie a autorka jede podle jednoho osvedceneho mustru jako pres kopii.
I presto jde o velice dobre, 5-ti hvezdickove cteni.

19.05.2024 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Skvěle napsaná série.
V každém díle zajímavá zápletka, děj odsýpal zběsilou rychlostí, tým Kim vyšetřoval obvykle vždy dva případy souběžně, a to, včetně skvěle popsaných vztahů mezi členy vyšetřovacího týmu dodávalo ději na velké dynamice.
Doporučuji a těším se na další přeložené díly.

09.05.2024 5 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Autorovi se tato kniha povedla.
Těžké smutné vyprávění, odkrývající a pátrající po minulosti jedné rodiny.
I když se na české scéně s podobně laděnými knihami/tématy roztrhl pytel, autorovu pojetí a zpracování se málokterý z nich vyrovná.
Doporučuji a doufám, že autor brzy něco vydá.

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl taky vynikající.

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Tento mistrovsky napsaný a vymyšlený psychothriller jsem četl už dávněji, ale pamatuji si na to, že mě dostal. Jak zápletkou, tak gradováním a zvraty, i když téma je spíš díky hlavní postavě a jejímu příběhu ženské.
Styl psaní autorky je neotřelý, píše podmanivě, napínavě a knihu nešlo odložit.

Nenapravený omyl Nenapravený omyl Václav Neuer

Detektivní série slovenského autora je můj další objev. A že se povedl.
Vedle Dominika Dána je to další, skvěle píšící policista.
Škoda jen, že na naší detektivní scéně nemáme podobné autory.

13.05.2024 5 z 5

Zimní hrob Zimní hrob Peter May

Pěkná Mayovka. Trochu jiná, ale neméňe dobrá. Utopická, ale strhující, napínavá až do konce. Doporučuji, i další autorovy knihy.

Vražedná povaha Vražedná povaha John Connolly

Výborná série od Johna Connolyho, jeho knihy se čtou samy.
Napínavé, temné, drsné, a i když se mi předchozí díl líbil o malinko víc, je to na plné hodnocení.

Se džbánem pro vodu Se džbánem pro vodu Marie Horová

Překvapivě docela hezké čtení české autorky. Nominace na Magnesii za detektivku je plně zasloužena.

13.05.2024 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Domácí thrillery autorky jsem přečetl postupně všechny, jak vycházeli.

Nebylo to nijak převratné čtení, mělo jednoduchou zápletku a nekomplikovaný, přímočarý děj, ale vždy se to četlo dobře, děj lehce plynul a vyústil do logického, byť pokaždé překvapivého závěru.
Takže na oddechovku vlastně dobrý. A přečtu si i poslední novou knihu autorky. Vím, že nezklame.

13.05.2024 4 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla Barry Hutchison

Moc povedená detektivní série. Třetí dil se mi zatím líbil nejvíc.
Inspektor Jack Logan je chlapík z masa a kostí a baví. Doporučuji, když hledáte napínavou a skvěle napsanou detektivku.

08.05.2024 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Barkerova série s opicemi byla velmi povedená, tak jsem bez premýšlení sáhl i po této autorově knize. A ups.
Je to něco jiného, a děj připominá, jak už to někdo v komentářích přirovnával, střilečku Smrtonosná past s Brucem Willisem. Dočteno, ale nebavilo mě to, autor to natahoval, přidával další neuvěřitelné překážky až do konce.
Ťri hvězdy za to, že to mělo jen 350 stran.

05.05.2024 3 z 5

Sirotčinec v údolí Sirotčinec v údolí Philip Fracassi

Kniha je tak skvělá, že nepotřebuje komentář. Měl jsem pocit, že místo čtení sedím a sleduju filmovou kameru.
Napínavé, hrůzostrašné, čtivé až do mrazivého závěru.
Nedivím se vysokému hodnocení, taky dávam 10 z 5.

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Hezký závěr skvělé série, i když pro mě trochu překvapivý.
Vysoke hodnocení je zasloužené.