KrysaHelena KrysaHelena komentáře u knih

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Musím uznat, že se dlouho nestalo, aby mě kniha pohltila a každou volnou chvilku jsem jí měla v ruce. Šifře se to povedlo. Dle mého je kniha příjemně psaná, má zajímavý a lehce napínavý děj. Rozhodně stálo za to si jí přečíst.

25.11.2020 5 z 5

Krásná čeština a z 99% skvělé povídky.

29.03.2019 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Genialita filmu se odráží v genialitě knižní předlohy. Pro mě dlouho očekávaná četba splnila veškerá očekávání. Nemohu se dočkat, až se budu moci začíst do dalších dílů.
Kategorie: rozhodně doporučuji všem, kteří mají ručník...

29.12.2020 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se opravdu těšila... A jak jsem zjistila, tak právem. Přesto, že jsem viděla první film (který se stal mým oblíbeným) na knižní předlohu jsem byla zvědavá. Cca do půlky byla dějová linka stejná. Následně už se velmi lišila. Děj ubíhal tak rychle, až jsem nevěřila svým očím, že čtu poslední list.
Skvělá kniha se zajímavými doprovodnými fotografiemi.
Rozhodně doporučuji přečíst.

26.10.2020 5 z 5

Pohled oknem Pohled oknem Jane Goodall

Vždy, když dočtu knihu a přemýšlím o další, si stoupnu před knihovnu a přejíždím pohledem že hřbetu jednoho titulu na druhý. Kniha si mě tzv. vybere. Pohled oknem od Jane Goodallové na tento okamžik čekala několik let.... Přišel její čas.

Obdivuji všechny nadšené vědce i ne vědce, kteří věnují svůj čas porozumění, osvětě a záchraně jakéhokoli živočišného nebo rostlinného druhu. Projekt v Gombe (probíhající od roku 1960) je krásným příkladem za všechny.

Knihu doporučuji přečíst z mnoha důvodů, vypisovat je nebudu, protože by zabraly celou stránku.

01.06.2020 5 z 5

Krvavý román Krvavý román Josef Váchal

Nuže.... Geniálně zpracované literární dílo. Brilantnost propojení dějových linií je až zarážející. Zprvu jsem se obávala fontu a velikosti písma, kterým je kniha psaná. Mé pochyby byly zbytečné. Natolik mě vtáhl děj krváků, že nestandardní písmo mi nebylo překážkou.
Mé stanovisko: rozhodně DOPORUČUJI :)

22.02.2020 5 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Skvělá a velmi dobře čtivá kniha. Doufám, že takové budou i její následovnice.

31.01.2022 5 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Ke knížce jsem zprvu přistupovala jako k odpočinkové, nenáročné četbě na cesty... To splnila a přidala k tomu něco navíc - napětí, hordu zkrvaveného, rozporcovaného a zkonzumovaného lidského masa.
Nevím, zda bych jí popsala jako hororovou, ale jako slušnej krvák určitě ????.
Četbu nedoporučím hematofobům s bujnou fantazií (ti by knihu nikdy nedočetli).
Celkový dojem? Pohodová, krví prosáklá kniha s trochou napětí.

20.07.2020 4 z 5

Cabal - noční rasa Cabal - noční rasa Clive Barker

Překvapivě lepší než jsem očekávala.
V knize je sice několik slabších chvilek, ale celku tolik neubírá.
Pohodová odpočinková četba.

04.07.2020 3 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Zpočátku jsem byla ke knize skeptická.
Způsob psaní a rozdělení do kapitol je příjemné a pěkně čtivé.
Můžu říci, že nakonec se mi kniha líbila. Závěr mě rozhodně pobavil.
Značka: pro nenáročné čtenáře nebo pro náročné čtenáře k odpočinku.

20.05.2020 3 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Prolog, tragédie... V 9větách na jedné stránce 11x "jsem". Kniha málem letěla přes celý pokoj. Prolog pokořen a čekala mě skvělá kniha, kterou i ráda doporučím.

23.10.2019 4 z 5

Záhadná zoologie Záhadná zoologie Vojtěch Alberto Sláma

Čtení jsem si velmi užila, zajímavé počtení doplněné krásnými fotografiemi. Rozdělení knihy na fakta a příběhy doktora Okružáka a Alberta pobavil. Jejich příběhy za honem záhadných zvířat bych si klidně přečetla i jako samostatnou knihu.

05.06.2021 4 z 5

Můj kámoš Ježíš Můj kámoš Ježíš Lars Husum

Nebude úplně jednoduché slovy popsat pocity z této knihy. Obsahuje 4 části. Prozatím vynechám první a zhodnotí zbylé 3. Zajímavý příběh obsahující čekané a mnohem častěji nečekané obraty a zvraty. Čte se dobře, plynule. Autor doplňuje strasti hlavní postavy vtipnýma pasážema, které Vás donutí se nahlas a od srdce zasmát. Skvěle tím vyváží první část, která je plná brutality, čtenářova znechucení nad hlavní postavou (dost často bych nejradši Nikolajovi dala pěstí, svázala do kozelce a nechala ho hynout uprostřed pustiny za zvěrstva, která páchal). Žel Bohu, první část je zásadní pro celý příběh knihy.
Příchod Ježíše jsem napjatě očekávala. Nejen kvůli tomu, aby se Nikolaj přestal chovat jako naprostý kr***n, nejvíce mě zajímalo, jak bude do příběhu zakomponovaný a jaký vlastně podle autora bude.
Pro mě zajímavá kniha, kterou si určitě časem znovu přečtu. Rozhodně jí nedoporučím nikomu, kdo nezvládne číst o násilí, nespravedlnosti a dalších různých odpornostech.
V knize do sebe vše skvěle zapadá a jako celek je skvělá.

31.12.2020 5 z 5

V lese a na lovu V lese a na lovu Leoš Vala

Povídky rozhodně stojí za přečtení. Povětšinou se jedná o úsměvné historky. Některé dovedou k zamyšlení a jedna je vskutku neveselá.

24.08.2020 5 z 5

Ze života bulíka Ze života bulíka Romana Skálová

(SPOILER) Z mého pohledu je kniha ze 75% Bullží. Čtení příjemně ubíhá. Spoustu pojmů zná skoro každý pejskař (pesemesky, bojová vemena, atd). Co mě nadchlo, je "teorie" očuchávání a olizování chcanek. Skvělá kniha na pláž.

Neodpustím si jednu citaci, která je naprosto vytržená z kontextu (tak na to pamatujte ????): "K čemu by byl paničce malej klacek. S tím si ani pořádně nepohraje. Rozumíš. Malým klackem paničku neodrovnáš." ????

16.08.2020 4 z 5

The Black Book - Kniha života The Black Book - Kniha života Ivomir Nikolov Dimčev

Komentář obsahuje citace z knihy.

Nejsem si úplně jistá, jakým způsobem se The Black Book - Kniha života dostala do mé knihovny. Formát knihy - černý papír s bílým textem je sám o sobě zajímavý. Velmi dobře se čte, mě snad lépe než standardní bílý papír s černým textem.

Rozhodně se nejedná o knihu, kterou si přečtete, vrátíte do knihovny a do ruky jí vezmete pouze v případě, že z ní budete utírat prach.

"Co společného mají mezi sebou kvantová fyzika, Vyvolení, neurofyziologie, Život, kolektivní nevědomí a Světlo?" je hlavním tématem knihy. Autor píše velmi srozumitelně a každý absolvent základní školy (nebo divák seriálu BBT) nebude mít problém se v knize orientovat.

Knihu bych doporučila pouze čtenářům s "otevřenou myslí".

Na závěr ještě jedna citace:
"Nešťastní lidé se dívají na televizi mnohem více, zatímco šťastní si čtou nebo se scházejí s přáteli."

14.06.2020 5 z 5

Protiteroristické operace na záchranu rukojmích Protiteroristické operace na záchranu rukojmích Milan Kovář

Kniha nespadá do mého běžného okruhu zájmu. Nabízí letmý vhled na vývoj protiteroristických jednotek, tak i protiteroristických operací. Každá akce je sepsána jednoduše a stručně... žádné zbytečné patlání medu kolem huby či plácání se do prsou. Pro mě, jako laika, naprosto dostačující.

"Perlička" aneb citace z knihy, která mě pobavila : ".., jak je dnes tato oficiálně neexistující jednotka označována...." ????
Armáda je specialista na zkratky, neexistující jednotky, zbraně a spousty dalších neexistující záležitostí ????

Co jsem si z přečtení knihy odnesla?
Ne*er se do věcí, kterým nerozumíš.
Hrdina se často rovná mrtvola ????
Prostě nezvedej hlavu a dělej že neexistuješ ????

11.06.2020 4 z 5

Po  stopách Keltů v Čechách Po stopách Keltů v Čechách Vladimír Mátl

Nebyla jsem si úplně jista, co mě v knize bude čekat. Autorův styl psaní je velmi příjemný, mnohdy úsměvný a odlehčující. Rozdělení kapitol skvěle zvolené na procházky oppidy a zajímavosti o Keltech.
Rozhodně bych si od pana Mátla přečetla i další tvorbu.
Vřele doporučuji, a to nejen "keltomilcům".

03.03.2020 4 z 5

Čtyři trny z Kilimandžára Čtyři trny z Kilimandžára Jarda Červenka

Čtyři trny z Kilimandžára je skvělá povídková kniha. Pro mě překvapující je autorovo využívání ne zcela běžných slov (některá si člověk prostě musí vyhledat).
Různorodé povídky nabídnou nejen úsměv na tváři, ale i spoustu smutku a zamyšlení.
Kniha i poučí. Já jsem si z ní odnesla, že Masajové jsou fakt krutopřísný kmen s tuhým kořínkem ????.
Rozhodně knihu velmi ráda doporučím.

25.01.2020 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Kniha oddechovějšího rázu. Stylem pro náctileté. Děj předvídatelný. Přesto velmi zajímavě zpracovaný pohled na DID - disociativní poruchou osobnosti. Suma sumárum, knihu klidně doporučím.

15.01.2020 3 z 5