Kroana3 Kroana3 komentáře u knih

Zrádný bůh Zrádný bůh Cameron Johnston

Dokonalý případ toho, jak mizerná redakční práce zprasí dobrý překlad u výborné knihy. Příběh je super, hrdina je zajímavý, občas sprostý jak dlaždič... Ale díky větám typu "U plesnivého šulinu!" si ho dost pravděpodobně neužijete tak, jak bylo zamýšleno. Tohle fakt mrzí, protože příběh Zrádného boha je super...

Ústřední trojice hrdinů, z nichž jeden je prakticky od začátku mrtvý, bezvadně funguje. Arkánum je správně nesympatické a samotný Galán celé roky úspěšně skrývá, co je doopravdy zač. Takže knihu určitě zkuste, ale pokud máte rádi češtinu, budete plakat. Pokud umíte anglicky, sáhněte po originálu.

26.07.2019 3 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Dana Stabenow

Absolutně skvělý díl s perfektní zápletkou. Coby člověk z křesťanské rodiny jsem místy měla husinu, protože takovéhle fanatiky opravdu není problém potkat. Jen si vzpomeňte na nedávné pálení komiksů s Asterixem...

19.11.2021 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Stejně návykové jako první díl. Přečetla jsem ji během dvou hodin a nedala se odložit.
Potěšilo setkání s Němci :)

31.05.2022 5 z 5

Věže Asperfellu Věže Asperfellu Jamie Thomas

Luxusní záležitost. Je až s podivem, že tenhle počin nevydalo Cooboo. A upřímně řečeno, stokrát radši si znovu přečtu Asperfell, než jednu z těch generických YA, které do nás hustí CooBoo s Fragmentem posledních několik let.

Prvních 100 stran má relativně pomalý rozjezd, kde vás autorka zasvětí do života jednoho království, jež právě přišlo o panovníka. Díky dospívání hlavní hrdinky přechází tento úvod nenásilně do fantasy, jež se může směle srovnávat s Elantris od Sandersona. Pronásledování mágů, politika, špioni...

Hlavní hrdinka je sympatická, o svém životě vlastně skoro nic neví, a frustrace z toho, co všechno před ní její blízcí celý život skrývali vybublává na povrch vážně vtipnými epizodkami.

Zajímavé typy magie, krásně vysvětleno její fungování, spousta aktuálních témat, která ale nejsou vystrčená do popředí, aby se mluvilo jen o nich. Všechno krásně zapadá a funguje to.
Pokud máte rádi YA, je to povinnost. Pokud máte rádi fantasy, tak taky.

24.11.2021 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

(SPOILER) Zajímavý nápad, hodně čtivě napsané a části se stalkerem jsou vyloženě mrazivé... Ale konec mi přišel velmi nelogický
SPOILER!!!
Jako fakt byste stalkera nechali s jeho obětí? Za průhlednými dveřmi? Který psycholog by TOHLE dovolil?

09.07.2020 3 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Je to milé, je to vřelé, je to laskavé a příjemné, jako vůně s láskou připraveného šálku kávy.
Viv byla moc sympatická, což se dá říct o většině postav. Dokonce i Madrigal se mi zamlouvá více, než bych od hlavy vyděračského syndikátu čekala. Víc psát nepotřebuju, v komentářích to už všechno řekli za mě. Přečtěte si to, nebudete litovat:)

23.06.2023 5 z 5

Ostravská mystéria Ostravská mystéria Marek Skřipský

Od Ostravských mystérií jsem moc nečekala a byla jsem velmi příjemně překvapená.
V podstatě se jedná o takový mix Četnických humoresek a Bandžuchových Čarotvorných služeb pro všechny, kdo mají rádi historické detektivky a nevadí jim povídky.
Postavy jsou napsané docela mile a uvěřitelně, v průběhu povídek se vyvíjejí, a co se týče záhad, od každého je tam něco. Nacistický mág, mstitel, vlkodlaci, vtělení božského Radegasta... Každá povídka je trochu jiná a než se nadějete, knížka je přečtená. Pokud autor znovu zabrousí do fantastiky, ráda si koupím i další jeho knihy:)

01.03.2020 4 z 5

Hrad fantomů Hrad fantomů V. Mahaněnko (p)

Mahanovi konečně přestalo všechno vycházet a kardinálně s ním vyjebali. Barliona se začíná podobat nejen Wowku, ale i Lineage a začínám si všímat prvků z dalších her... Autor toho očividně nahrál dost, takže je to celé krásně uvěřitelné. A jako obvykle to končí tak, že potřebuji další díl

26.01.2019 5 z 5

Kryšpín Kůstek a prokletí knihovního psa Kryšpín Kůstek a prokletí knihovního psa Marko Hautala

Krásná pohádka o klukovi, který nerad četl, a psovi, který si zase s nadšením nechával předčítat. Je to jen kratičké, tak akorát pro přečtení dítěti. A navíc s krásnými obrázky. Geniální způsob, jak děti navnadit na fantasy horory a strýčka Lovecrafta <3

21.02.2024 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Milé, odpočinkové... To je všechno pravda, ale zároveň jeden z nejkrásnějších příběhů, který jsem četla v poslední době. Kde měl sirotčinec slečny Peregrinové hrůzu a smutek, tady bují vtipy, radost a snaha pochopit. Jistěže autor maličko přehání, když městskou šeď zdůrazňuje neustálým deštěm a do práce nezařadí jedinou kladnou postavu, kdežto ostrov je pořád zalitý sluncem a plný barev... Ale co si budeme povídat, když jsme tam, kde chceme být, svět vypadá zalitý barvami úplně vždycky, i kdyby bylo osm večer a z nebe padaly trakaře.

29.07.2022 5 z 5

Z archivu Z archivu Larry Correia

Svět Lovců miluju, ale bylo dost vidět, že tyhle povídky prostě nepsal Larry. Nejlepší byla pochopitelně od něj, od Ringa a Butchera taky dobrý, ale ten zbytek do světa Lovců podle mého prostě úplně nezapadl. V jednom případě autor dokonce použil vlastní postavu a jednoduše ji začlenil do reality, ve které figurují Lovci a UPKM. Není to ono:(

12.07.2020 3 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Nádherný příběh o pražských čarodějkách a strašidlech, o mluvících domovních znameních a kamarádství několika holek. Připomnělo mi to oblíbenou Bukukurunu z mého dětství a jsem moc ráda, že knížka vyšla s ilustracemi od Strigy, protože se k ní vážně hodí.

22.04.2019 5 z 5

O krok před peklem O krok před peklem Jiří Pavlovský

Výborný návrat do světa Kladiva na čaroděje. Některé kousky boží, jiné dobré... Ale všechny mě něčím zaujaly. Hostující povídka vítěze soutěže Napiš si své Kladivo patří dle mého k nejlepším... A u koled ze závěreční povídky jsem slzela smíchy. Díky!

28.03.2018 5 z 5

Nebeská letka Nebeská letka Brandon Sanderson

Vůbec mi nevadilo, že Spensa v tomhle díle prakticky chyběla.
Nejzajímavější postavou mi přišla FM, následovaná Jorgenem. Alanik byla nejslabší, i proto, že jsem si o ní na základě předchozích knih udělala trochu jiný obrázek. Už se moc těším na další díly, kde se třeba zas objeví Spensa s původní Hrůzoslimačkou:)
Ale já Sandersona nekriticky zbožňuji, takže kdybych to měla brát objektivně... ten konec byl už možná maliiiiinko moc:))

04.04.2023 5 z 5

Mágové a šarlatáni Mágové a šarlatáni Jiří J. Linhart

(SPOILER) Velice příjemná fantasy Kedrigernovského typu. Přečtěte si o cestě jednoho mladého čaroděje, o tom, jak rozum zvítězil nad magií, i o tom, jak se magie snad zase pomalu vrátí...

29.06.2022 4 z 5

Upírárny mám ráda. YA čtu docela dost, i kdyby jen proto, abych si udržela přehled.
Tohle je ztráta času. Hlavní hrdinka se chová hloupě a nelogicky. Hrdinou je šílenec. A ten konec je... meh. Zbytečná záležitost. Když chcete čtivou upírárnu, sáhněte jinam. Klidně k Rachel Caine nebo Tanye Huffové. Všechno je lepší, než tohle. Stmívání je lepší, než tohle.

Dokonce i upírárna má právo na příběh!

27.12.2020 1 z 5

Organická oprátka Organická oprátka Vilém Koubek

Perfektní mix westernu, splatteru a romantické komedie. Autor opět zkombinoval nekombinovatelné a okořenil to hláškami z Terminátora a tak asi milionu dalších filmů a knih. Rust je absolutní magor, ale nedá se ho nemít rád... Riicin je také šiblá, ale vzhledem k její minulosti se tomu ani nelze divit. A romantičtější způsob seznámení, než je kulka do srdce mě ani nenapadá:)
Abyste si knihu užili, nemusíte být blázen, sociopat, ani úchylák... Ale hodně to pomůže:)

08.11.2019 5 z 5

Ta jediná z cest Ta jediná z cest Ivo Hury

Snížená známka je za sprosté vykrádání Zaklínače.
Ne, že by se to z názvu, obálky, ilustrací a postav obecně nedalo očekávat, ale co se dá dělat.

Torwolf je v podstatě zaklínač s vizáží Kratose, kterak se vydává na dobrodrůžou s alchymistkou (později čarodějkou), roli Marigolda převzal rádoby ctnostný rytíř a místo jednoho trpaslíka jsou tu trpaslíci tři (a mluví tím perfektním hanáckým nářečím, které v originálním Zaklínači milujeme).

Nápad byl fajn, jezinka pobavila, sexu tak akorát... a pokud vám nevadí, že se jedná o čistokrevný plagiát, budete se bavit náramně. Až napíše autor něco vlastního, ráda si to přečtu.

03.11.2018 2 z 5

Tajemství Temného hvozdu Tajemství Temného hvozdu V. Mahaněnko (p)

Znovu absolutně dokonalé. NPC umí být bestie, což bylo evidentní už v předchozích dílech... Ale co předváděly tady, to bylo hodně drsné. Navíc se začala probírat klanová politika (do téhle části jsem se absolutně zažrala) a trochu víc prostoru dostali další hráči. Moc se mi líbí systém povyšování povolání a celou dobu ve mně hlodala myšlenka, že tuhle hru bych si fakt ráda zahrála. Nemůžu než doporučit, pro libovolného hráče MMORPG se Cesta šamana stane okamžitě srdeční záležitostí (pokud se tak už nestalo). Nutně potřebuju čtvrtý díl.

10.10.2018 5 z 5

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Luxusní manga s hromadou příšerek z britské mytologie, snové pojetí světa se střídá s temnými stránkami lidského života... A Elias je jakožto necitelný lebkoun naprosto dokonalý.
Jsem moc ráda, že teď vychází i v českém jazyce... A mimochodem, není to manga jen pro holky, i když je tam romantická linka. Příběh s kočkama je hodně silný, a i když je začátek relativně pomalejší, komediální scénky určitě zabaví. Akčnější scény přijdou později;-)

02.03.2018 5 z 5