kriz_martin kriz_martin komentáře u knih

K hranici K hranici Ondřej Štindl

Možná kniha neobsahuje dle všech odborných kritérií či literárně vše ve správném pořadí a kombinaci... ale pro mne a mé okolí je to čtenářsky naprostá lahůdka. Ideální proporce osobních příběhů a historických skutečností je propletená do beletristického obsahu, promyšleně dávkované a budované napětí, s bohatým jazykem, vše intelektuálně přiměřené, a tak co si víc přát? Jen tak dál!

04.12.2022 5 z 5

Němcova vesnice aneb Deník bratří Schillerových Němcova vesnice aneb Deník bratří Schillerových Boualem Sansal

Mnohovrstevnatá expozice příběhu přesto nepostrádající prvky neočekávaných zvratů a napětí. Nadčasové téma hledání a porozumění a dobra a zla prorostlého v kořenech individuální existence každého z nás. Neprávem opomíjená kniha která bude mít ještě dlouho co říct k dnešku. Bravo!

05.12.2020 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kniha se čte jedním dechem, a to i přes svůj hodně členitý děj. V podstatě jako by se člověk díval na film. Různá prostředí v různých částech světa velmi zasvěceně a citlivě popsaná. Děj možná až trochu fantastický ale stále ještě uvěřitelný.

05.11.2020 5 z 5