kristynyli kristynyli komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Tak tahle kniha? Za mě boží. Moc se mi líbilo, jak je psána. Chvílemi je kniha vtipná a chvílemi smutná, ale líbí se mi že se v knize objevuje i téma, které běžně není tak časté, a to téma smrti. Obálka knihy je také skvělá. Moc by se mi líbilo pokračování kde by třeba bylo jak se Bára setkala se svojí matkou a s příbuznými v americe. Jsem moc ráda že kniha bude v mé knihovničce a že jsem si ji přečetla.

19.02.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tato knížka se mi velice líbila, a přečetla jsem ji takřka jedním dechem. Neměla jsem v první chvíli ráda Kreckije, ale jakmile jsem zjistila, že rodině pomáhá, hned mi byl blíže. V nějakých částech mi ho bylo dokonce i líto. Jedním slovem byla kniha fascinující. :)

12.05.2015 5 z 5

Deníček moderního fotra jsem sice nečetla, ale po této knize se k tomu určitě dostanu. Velmi se mi líbilo spojení dvou autorů a pohledů z mužské a ženské strany, musím přiznat, že v nejedné věci je reálná podoba. I když zrovna nejsem z těch, kdo se naštve když přítel nepochválí účes, chodím totiž ke kadeřníkovi jednou za uherský rok... Ale zpět ke knize. Velmi se mi líbila, byla vtipná a docela jsem se u ní nasmála. Ještě že jsem ji nečetla v šalině, to by se lidé asi koukali. Jako odpočinková literatura je kniha velmi vhodná. :)

28.12.2016 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Kniha je opět velmi dobře napsaná. Pořád to pro mne ale byla menší srdcovka než předešlé knihy. Byla prostě méně dojemnější než předešlé mi přijde. V tomto pokračování jsem si Britt-Marii docela oblíbila, a u knihy se občas i pousmála, musela jsem se ale lehce krotit (Co by si lidé pomysleli?) :)

02.10.2016

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Knížka se mi velice líbila, podobná jako Ove místy vtipná, ale zároveň i vážná. Na konci jsem opět málem brečela jako želva, protože ten konec je skvělý, a nejen konec, ale celá knížka...:)

29.06.2016

Rakvičky Rakvičky Irena Dousková

Od knihy nevím proč jsem čekala, že bude vtipnější. Nebyl. Ale nebylo to na škodu. Příběh byl krásný, chvílemi i smutný.

16.05.2018

na odreagování a odpočinutí dobrá knížka vadilo mi ovšem časté používání slova sjednat a poté spojení jako př.: Vzal mi telefon a TENTO hodil do záchodu. prostě slov tento a podobně tam bylo dosti. První díl knížky mě bavil více byl i více k zasmání. Ale druhý díl také neurazí..

17.03.2017 2 z 5

U knihy jsem se bavila, je myšlena s nadsázkou nebo aspoň se takto podle mne musí brát :) nelíbí se mi ale moc že často je Nataša za povalečku když to tak řeknu přijde mi jako by byla vykreslena tak že ano chodí do práce ale potom se o Čeňka vůbec nestará, a nejeví o něj zájem... jinak se mi ale kniha líbila..

16.03.2017 5 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Při čtení této knihy jsem si na začátku říkala, že ji asi nedočtu, také mi občas trvalo dostat se ke čtení. Ale jakmile jsem se do ní opět začetla, hltala jsem ji jedním dechem. Na mne je tam občas dost jmen a postav, ale po pár kapitolách se dá ve všem vyznat. Nakonec jsem tedy knihu zhltla a velice se těším až budu mít možnost přečíst si další díly. :)

31.08.2016 4 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Jak už jsem viděla zde v komentářích je to lehce ujetý a zvláštní příběh. Ano to je pravda, čas od času si na něj vzpomenu a vždy nad ním přemýšlím. Knihu jsem četla již víckrát, ale mám v plánu si ji ještě znovu přečíst (kdo ví kolikrát).

20.04.2016

Černé jezero Černé jezero Hella S. Haasse

Kniha mne zaujala svým obalem a díky tomu jsem si ji koupila. Po přečtení z ní mám pocity takové, že kdybych ji nechala v knihkupectví, tak se nic nestane.
Pro mě byl příběh takový nijaký a moc mne nebavil, ale věřím, že každá kniha si najde čtenáře.

19.02.2018 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se mi velmi líbila, to jak se prolinaly příběhy bylo bezva. Jen bych trochu vytknula až příliš mnoho postav, chvílemi jsem se trochu ztrácela

12.02.2018 5 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

P.Coelho je vynikající spisovatel a těším se, že budu moci číst další jeho knihy. Tato kniha byla zajímavá duchovnem které není jednoduché pochopit. Líbilo se mi, jak spolu Brida a Lorens i navzdory tomu že každý věří něčemu jinému tak jak spolu vychází. Trochu mne ale mrzelo, že Brida k Lorensovi nebyla úplně upřímná a neřekla mu co se stalo mezi ní a Mágem...

15.03.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha jako všechny předešlé byla skvěle napsaná. Kepler je prostě jednička. Pozor možná lehký spoiler!! Líbil se mi náhled do minulosti Erika Marii Barka a poté spojení s minulostí, i když myslím že už v této části mohlo být pozornějšímu čtenáři jasné kdo unesl Benjamína. Ale vůbec mi nevadilo podezření na jinou osobu a poté až dovedení k pravdě. Vlastně je to krimi takže to chápu. Už se těším na Playground :))

22.09.2016 5 z 5