kristyna3010 kristyna3010 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Knížka, která mě zprvu zaujala svojí obálkou a která mě za poslední dobu opravdu chytla a nešlo se od ní odtrhnout. Myslím si, že je zajímavá jak pro mladší tak i straší čtenáře.

06.10.2021 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Jasná a velmi dobře napsaná. Za mě top kniha od Čapka, kterou jsem zatím četla. Mohu doporučit i k maturitní četbě.

06.10.2021 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Příběh se mi moc líbil. Nádherně vyobrazena síla přátelství. Určitě stojí za přečtení. :)

13.04.2020 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha mě opravdu zaujala svou nadčasovostí. Až fascinující bylo, kolik moderních technologických vymožeností se v knize objevilo, vzhledem k jejímu datu napsání. Kniha, která určitě stojí za to si ji přečíst.

06.10.2021 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Hodně dobrá knížka. Prvně jsem se obávala příběhu se zvířaty, co tam bude zajímavého a ještě k tomu na více jak 100 stránek, avšak po chvíli mě kniha pohltila. Velmi výstižně napsané.

Gejša Gejša Arthur Golden

Opravdu doporučuji. Velmi se mi líbil strastiplný příběh hlavní postavy. Vedlejší postavy také velmi dobře zapadaly do děje.
Filmové zpracování ujde, ale kniha je v tomto případě určitě top. :) I přes svoji délku stojí za přečtení.

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Hodně se mi líbila. Dějová linka Clary se mě zaujala o něco více, jak asi většinu čtenářů. Dobrá atmosféra. Musela jsem rychle přečíst.

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Zajímavý příběh odehrávající se v ještě zajímavějším prostředí. Navíc jako bonus krásné ilustrace.

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Za mě asi nejoblíbenější kniha od Kinga. Top 1.a 2. povídka. Určitě doporučuji, opravdu mě bavila.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

V tomto případě určitě musím doporučit knihu než-li film. Dobře napsané, hned mě kniha pohltila.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Povídky mi přišly ještě o něco více zajímavější než v prvním díle. Nejvíce se mi líbila s mořskou vílou ta byla fakt super.
Řekla bych že se už i konečně začínám orientovat v postavách. :) Určitě půjdu na další díl.

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Tento díl mě hodně bavil už od začátku. Hlavně na začátku vtipné řeči Marigolda a jak to na konci Ciri dobře zakončila.

02.02.2021 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Líbily se mi obě dějové linie, ale o něco víc asi příběh Benedicta. Asi bych knihu přímo nedoporučovala lidem, kteří se o takové téma vůbec nikdy nezajímali, ale podle mě určitě alespoň základní věci z oblasti genetiky lze z příběhu pochopit nebo si je nějakým způsobem přiblížit a hlavně nejvýraznější jsou příběhy z obou dějových linií. Takže se určitě nebojte, není to žádná encyklopedie, odborností tam zas tolik není.
Plus má kniha i za mě v tom, že příběhů z oblasti biologie konkrétně z genetiky není mnoho.

24.08.2020 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Nadčasová divadelní hra, která mě moc nechytla. Bílá nemoc byla pro mě víc chytlavější a zajímavější a víc bych ji tedy také doporučila, pokud chcete sáhnout po Čapkovi.

06.10.2021 3 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tento díl mě bavil o něco více oproti předchozím. Postava Regise mě v tomto díle nejvíce zaujala.

30.01.2021

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Knížka k pousmátí. Dobře napsána z pohledu malé Helenky. :)

Opium a absint Opium a absint Lydia Kang

Kniha mě bavila, nebyla to sice zcela klasická detektivka, ale příběh měl něco do sebe. Ze začátku bylo těžší se začít, ale zhruba před stou stránkou se příběh rozjel a bylo to zajímavé. Konec byl velmi dobrý. Z knihy se lze také něco dozvědět o opiu a závislosti a jak právě takový život se závislostí vypadá.

07.10.2021 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Doporučuji k oddechovému čtení, když se nechcete zabývat hlubokými myšlenkami.

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Zajímavý námět, dobře propracované postavy. Kniha se mi velmi líbila.

17.08.2020 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Vřele doporučuji. Zajímavý příběh s mnoha otázkami, nad kterými se člověk musí pozastavit.