KristínaKap KristínaKap komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dechberoucí, strhující a velice smutné. Nešla odložit a zanechala mi smutek v duši.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Asi mám už pro autorku slabost, všechny její knihy se mi čtou lehce, líbí se mi styl vyprávění.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Báječná kniha mapující velikou část naší moderní historie.

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Dlouho jsem se nedokázala u knihy udržet a vlastně mě to neustálé utrpení obou postav nebavilo, protože mi přišlo tak nějak bez pointy. Když pointa konečně nečekaně přišla, strašně mě to zasáhla, i jsem příběh obrečela hodně, takže koho to nebaví, vydržte do konce????

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Velmi spletitý, ale velmi zajímavý a strhující příběh.

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Na letní dovolenkové čtení super. Líbilo se mi klasické propojení zdánlivě nepropojitelných postav i detailní líčení situací a pocitů tak, že postavám na konci nešlo nefandit.

10.01.2020 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Strhující a překvapivé. Měla jsem štěstí číst v originále a dřív než byl natočen film, každý překvapivý moment jsem si užila.

Kamilka a zvířátka Kamilka a zvířátka Nancy Delvaux

U dětí je tak oblíbená, že jí už umím zpaměti a často se na knížku a její hrdinku odvolávám, když třeba chci dětem lépe vysvětlit nějakou situaci. Kamilka je taková knižní kámoška. Přála bych si umět věci vysvětlovat tak, jako její klidná a vyrovnaná maminka. Ilustrace nádherné, výstižné.

Ondra a 3 Marťánkové Ondra a 3 Marťánkové Vid Pečjak

Jednoduše nadčasové!

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Bohužel se mi kniha v současnosti jeví už dost překonaná, obzvlášž když díky její popularitě vlastně od začátku stejně víte, co se stane, tak se napětí v první půlce opravdu nedá brát moc vážně. Ale i tak mě to bavilo, obzvlášť druhá akčnější část.

10.01.2020 3 z 5

Střapáček Střapáček Khoa Le

Mám tříletou věčně rozcuchanou dcerku, fantazijní kratičký příběh s dobrým koncem se nám moc líbí. Oceňuju i angličtinu.

Žena cestovatele časem Žena cestovatele časem Audrey Niffenegger

Otřesná devadesátková obálka knihy mě sice skoro odradila, ale aspoň už chápu doslova, co znamená rčení " Nesuď knihu podle obalu." Příběh neskutečnè propracovaný a zajímavý, i když o ději jasně vypovídá už název, tak jsem byla neskutečně mile překvapená.

Malin na pustém ostrově Malin na pustém ostrově Hans Peterson

Jednoduše geniální. Čteme znovu a znovu, baví děti i nás, často si z ní i citujeme.

Dívka v červeném kabátku Dívka v červeném kabátku Kate Hamer

Jako matka podobně staré holčičky jako je hlavní hrdinka jsem knihu četla asi dost ovlivněná subjektivními pocity. Zaujala mě neobvyklým dějem, celý příběh dívky byl zajímavý, na druhou stranu linii matky mě opravdu až nudila. Konec mě naopak nadchnul.

10.01.2020 3 z 5