kristina1961 kristina1961 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Rozhodně dávám přednost knižní verzi před filmovou, tudíž jsem nejprve četla knihu, která mi byla doporučena kamarádkou. Můžu s klidem říct, že tento úchvatný příběh se dostal na první příčky mých oblíbených knih. Každý list knihy mě vtahoval do života Liesel a jejího prostého a přitom těžkého života. Příběh se stal mojí každodenní drogou. Konec knihy mi způsobil nepříjemnou husinu, která ne a ne skončit. Zakončeno samozřejmě pár slzami a dojetím:D Neskutečně silný příběh, který stojí za přečtení a doporučila bych ho snad každému. Filmová verze byla rozhodně dobrá, ale myslím si, že knihu nic nepřekoná. Ano jistě, celá kniha se do filmu nevejde, ale myslím si, že vynechali pár maličkostí, které ale většinou bývají to nejlepší, takže škoda. Každopádně, obě verze jsou velice kvalitně zpracované. Rozhodně bych chtěla podotknout, že výběr herců byl senzační, jelikož se téměř shodoval s mými představami z knihy.

Jestli někdo čtete tento komentář, tak vřele doporučuji si tuto knihu přečíst, nebudete litovat! :)

17.09.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tenhle příběh mě naprosto složil na kolena. Kdyby to šlo, osobně se pokloním této autorce, protože tato kniha mě pohltila od začátku do konce. Láska, spoustu humoru a nešťastný konec, kterým je ovšem Will konečně vysvobozen. Silný příběh dvou lidí, kterým to prostě nebylo souzeno, ale přitom zažili něco krásného, něco úžasného. Téma eutanazie je velmi citlivé a popravdě, asi jsem toho názoru, že každý si za svůj život odpovídá sám a je na něm jakou cestou se vydá. Film bych ohodnotila také 5 hvězdami, jelikož obsazení herců bylo naprosto dokonalé. Emilia Clarke je krásná ženská, která to opravdu umí prodat. A Luisa Clarke? Upovídaná, bláznivá a naprosto nevkusná, co se týče oblečení :D Avšak to filmu dává tu správnou šťávu! Ukápla slzička, ne že ne! :)

30.09.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha je velká oddychovka, pokud milujete příběhy a zápletky, knihu do ruky vůbec neberte. Žádný závratný děj, ale humor jejího autora naprosto nepřekonatelný.

31.07.2019 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Abych byla upřímná, kniha zklamala mé očekávání. Vypadala velmi slibně - úžasný název - chlapec X dívka, přičemž zažijí dobrodružný večer a dívka druhý den zmizí a zanechá stopy, aby ji chlapec našel. Opravdu slibný začátek a člověk by čekal, že to nabere obrátky. Ale ono NIC. Zbytečně vše natahované, některé pasáže až nudné. Kniha se mi líbila jen tím, že sem tam padla dobrá hláška, nad kterou se člověk pousmál. Jenže to knihu neudělá dobrou, pokud nemá zajímavý děj, což tato kniha opravdu nemá. Tím narážím hlavně na konec, s prominutím, který byl jako hloupý vtip. Možná jsem od knihy moc očekávala, když zmíním např. Greenovu knihu Hvězdy nám nepřály, která dále zůstává na první příčce. :)

23.09.2016 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tato kniha se zdá, proti jiným válečným příběhům z tohoto děsivého prostředí, procházka růžovým sadem. Ale rozhodně je to další ze silných příběhů, který člověk zhltne během jednoho dne.

31.07.2019 3 z 5