kristie kristie komentáře u knih

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Mě to bavilo. Šla jsem do toho bez velkých očekávání a po několika Keplerech a dalších severských detektivkách byla malá psychopatka celkem zpestřením. Zda je reálně možné, aby, byť geniální, sedmileté dítě takto uvažovalo sice nevím, ale jsem ráda, že děti ještě pár let neplánuji a tak snad vzpomínka na tuhle knihu časem vybledne.

29.09.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Ale jo. Bylo to fajn. Sice mi to přišlo celkem průhledné a část zápletky jsem odhadla prakticky po 60 stranách, ale posledních pár stránek mě alespoň trochu překvapilo. Sice se nekonal žádný wow efekt a knihu s lehkým srdcem pošlu o dům dál, ale bavilo mě to. Určitě zkusím i další knihy od autorky, až zase budu mít chuť na nějakou odpočinkovou jednohubku.

23.07.2020 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Taková příjemná jednohubka. :) Zabavila mě na celé deštivé odpoledne. Mělo to spád a čtení mě fakt bavilo. Jen mi to úplně nesedí do kolonky "horor", jasně, máme tu nějaký to strašení, zabíjení a pár nechuťáren, ale asi bych se to nebála dát přečíst i mé 13 leté sestře. Nevím, dost možná jsem až moc otrkaná různými thrillery, detektivkami a horory... Každopádně knížka fajn a až bude možnost, půjdu i do dalších knih od Darcy Coates.

26.05.2020 4 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Kniha mi utekla velice rychle, hned od začátku se něco děje. Postavy jsou propracované a uvěřitelné, některé lezou na nervy, jiné si zamilujete. Tak jako v životě.

Jediná skvrnka na jinak super zážitku z příběhu je anotace, kterou jsem si bohužel před poslechem přečetla. Vzhledem k tomu, že anotace obecně shrnuje celý děj knihy, doporučuji ji nečíst. Samozřejme neprozrazuje všechny detaily, ale za mě prozrazuje příliš. Celou knihu jsem čekala, kdy už tedy dojedou do Čech a najednou byl konec. Je to škoda. Kdybych neměla celou dobu pocit očekávání, užila bych si ji ještě víc.

Poslouchala jsem jako audioknihu, opět skvělá interpretace od Dagmar Čárové, která příběhu ještě přidala na zajímavosti.

19.10.2023 4 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Závan klíčovou dírkou je pro mě takovou milou pauzou při putování k Temné věži. Nejvíc mě fascinuje fakt, že King tu čtenáři předkládá příběh v příběhu v ještě jednom příběhu a přitom je to při čtení naprosto jasné a přirozené a hezky to plyne. Od Závanu klíčovou dírkou jsem původně nic moc nečekala a uvažovala jsem, jestli se jím vůbec zdržovat. Ale Ka je Ka a tak jsem ho nakonec přečetla hned po Čaroději a musím říct, jako již mnozí přede mnou: díky, Sai.

15.06.2023 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Hororová klasika, která by žádného fanouška tohoto žánru neměla minout. Navíc je skvělá i jako audiokniha v podání Kajetána Písařoviče. On prostě tyhle vyšinutý postavy umí.

15.06.2023 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Tohle bylo jednoduše skvělé. To, že má Hill bezesporu podobný styl jako jeho otec je neoddiskutovatelné, ale rozhodně to není žádná vykrádačka jeho děl. Manx, jakožto záporák se zařadil mezi těch pár záporáků, na které nikdy nezapomenu. Všechny postavy mají duši a člověk chápe jak a proč jednají. Je pravda, že je děj rozvleklý a ukecaný, ale já mám tyhle dlouhé příběhy ráda. Mám díky tomu pocit, že postavy doopravdy znám a daleko víc se pak do příběhu ponořím. Pokud vás baví Kingovy objemné romány, rozhodně vás NOS4A2 unese (snad ne do Vánoční říše).

05.01.2023 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Potřebovala jsem něco do výzvy, něco ideálně né moc dlouhého a tohle bylo fakt přečtené za chvilku. Váhala jsem mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec převážila ta pozitiva.

Člověk asi nejde číst Lady Fuckingham s očekáváním něčeho oduševnělého. Je to prostě porno na papíře, tak jako některé dnešní moderní erotické knihy. Alespoň tu ale na jedné stránce nemusím číst 10x dokola šu*at, protože autor nemá ani sebemenší fantazii... Naopak autor Lady Fuckingham (ať už je to kdokoli), společně s překladatelem, odvedli skvělou práci co se slovní zásoby spojené se sexem a lidským tělem týče. Děj sice minimální, ale čtení nelituji.

18.08.2021 3 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Opravdu povedený thriller o únosu mladých žen. Nina mi na prvních stránkách knihy přišla strašně pitomá, ale na druhou stranu, kdo ví, jak by se choval nebo uvažoval v její situaci...

Aljaška je pro mě sen a vždycky jsem se tam chtěla podívat. La loba je kniha, která spojuje napínavý thriller, příručku přežití v přírodě a krásu divoké a ledové Aljašky. A tenhle koktejl na mě fungoval vážně skvěle.

Úplný závěr mě, tak jako většinu komentujících, přinejmenším trochu překvapil, na druhou stranu se dotýká velkého a opravdu nechutného problému a ač tam byl možná navíc. A možná trochu narušil atmosféru, která celou knihou prochází. Myslím, že knize neuškodil.

29.07.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Toto mě bavilo. Nevím, proč jsem se Deaverovi tak dlouho vyhýbala. Možná z obavy, že je to přeci jen starší detektivka a určitě jsem všechno, co v ní můžu najít četla několikrát v jiných knihách... Nicméně obavy byly zbytečné. Je to originální a neotřelé i teď, kdy od napsání uběhlo víc jak 20 let (ano možná tu máme jedno klišé ohledně vraha, ale autor si mě tak skvěle povodil, že jsem absolutně netušila až do samého konce).

Rhyme je vskutku neotřele pojatý vyšetřovatel a s Amélií jsou vlastně jako jeden člověk. Ač z počátku je Amélie "jen" zdravým tělem pro Lincolnovu neskutečně bystrou mysl, postupem příběhu je jasné, že Amélie může nabídnout daleko víc.

Prostě skvělé, takto vysoké hodnocení od tolika uživatelů je víc než jasným důkazem, že tahle kniha za přečtení opravdu stojí.

30.06.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Já mám z knihy takový rozporuplný pocit. Na jednu stranu mě to bavilo, na stranu druhou mě konec trochu zklamal. Respektive prvních 200 stran mě bavilo moc, bylo to napínavé, strašidelné a nedalo se přestat číst. Jasných 5/5. Pravda, žádná postava mi příliš nepřirostla k srdci (nakonec mi paradoxně byla nejsympatičtější ta, co mi ze začátku nejvíc lezla na nervy- Hailey, která mě na konci knihy mile překvapila svým logickým uvažováním, odvahou a odhodláním zachránit sebe i přátele). Naopak Todd je vážně na ránu.

Ale ten konec.... No, bez spoileru se asi víc rozepsat nemůžu, jen řekněme, že jsem si myslela, že rozuzlení celé záhady se bude ubírat jiným směrem. Alespoň naše, zpočátku taky na ránu, policajtka to na konci trochu rozjela. Ač mě některé věci osobně nesedly, musím přiznat, že mě to prostě bavilo. Protože jsem to musela dočíst i navzdory tomu, že mě druhý den čekala zkouška ve škole.

24.06.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Nápad, téma i samotná zápletka byly zajímavé, konec se mi líbil moc. Absolutně vystihuje český název knihy. Během čtení jsem byla napnutá jak kšandy a čekala jsem kam se to bude vyvíjet.

Jenže i tak si myslím, že z toho mohla autorka vymáčknout víc. Místo stopadesáté (a téměř stejné) erotické scény by příběhu slušelo víc napětí. Nejsem čtenářka Colleen a tak nevím, jestli je takové množství sexu v jejích knihách běžné. Nicméně mě to zhruba od poloviny začalo fakt rušit. Nejsem puritán a vulgarity ani erotika v knihách mi nevadí, ale tady mi to přišlo jako výplň, kterou autorka použila snad aby zaujala, nebo natáhla knihu aspoň na těch 300 a něco stran...

I přesto ale nechávám 4/5 (ač slabších), protože to "jádro pudla" mě vážně zaujalo a knížku jsme dala prakticky na jeden zátah.

30.03.2021 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Sérii jsem náhodně začala až 7. dílem (Zlomené srdce) a tak jsem už úplně neřešila, po kterém dalším dílu sáhnu a vyhrál to Ztracený. Kvůli tomu vím věci z osobního života Rakera, které bych vědět ještě neměla a naopak. Nicméně to až tak nevadilo a příběhu to neubralo.

Ztracený byl za mě o chlup slabší jak Zlomené srdce ale pořád pro mě nadprůměr. Tohle je vyloženě thriller/detektivka na jakou jsem zvyklá, jelikož zde probíhá i aktuální vyšetřování a možná jsem čekala spíš víc hrabání se v minulosti, nicméně i proto jsem zvědavá na další díly série.

25.03.2021 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Vím ,že číst to před 10 lety v době, kdy jsem ulítávala na upírech, byla bych z toho úplně odvařená. Nicméně i teď, kdy už mě upíři zrovna neberou, mě kniha nutila číst dál a dál. Upíři jsou tu opravdu upíři, tak jak mají být. Atmosféra nepříjemně houstne a řeknu Vám, že jsem opravdu chvílemi (obzvlášť včera pozdě večer při dočítání knihy a následné venčení psů) uvažovala, jestli nemám doma někde zahrabaný nějaký křížek. (:D)

Jen doporučuji nečíst anotaci, za mě prozrazuje víc než by měla...

10.03.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Posloucháno jako audiokniha. Kate je mi o dost sympatičtější než Erika. Příběh byl místy dost vyšponovaný do extrému, ale děj plynul rychle, nemělo to logické chyby, vše dávalo smysl a poslech mě bavil. Přesto nemůžu hodnotit 5 hvězdičkama.

Zatím mám za sebou první díl s Erikou a teď i první díl s Kate. Dívka v ledu se četla svižně, bavila mě, ale něco mi tam chybělo. Pořád to nedokážu pojmenovat, možná nějaká větší hloubka... Nevím. Ale Bryndzu jsem si po Kanibalovi definitivně zařadila do škatulky "když chceš fakt vypnout a poslouchat něco jiného než písničky", protože ty knihy mají něco do sebe, ale ne dost, abych je hltala jako jiné autory. Navíc Martin Stránský knihám svým hlasem opravdu dost pomáhá a díky němu se výborně poslouchají. Určitě si poslechnu i zbytek dílů s Erikou, ale číst už je nebudu.

19.01.2021 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

První díl poslouchán jako audiokniha. Asi za to mohla zčásti i interpretka, ale fakt se mi líbila (a některé nedokonalosti jsem přehlédla opravdu lehce), tak jsem si koupila jako audio i druhý díl a no... Vcelku vzato mě to opět bavilo, zajímavý příběh, dobře rozjeté linky vyšetřování. Jenže bohužel už jsem taky viděla i ty nedokonalosti. Věřím, že má autor talent, píše poutavě, motivace vraha a jeho vykreslení a pohnutky- to vše za mě super.

Ale dost mi tam vadily dvě věci. A to nadužívání "OK" (v audio ještě víc vyniklo, ale OK přežiju to) a Mia. Nedávno jsem doposlouchala Milénium a rozhodně netvrdím, že jde srovnávat Lisbeth s Miou (ač by se mělo jednat o stejný žánr, tak tyhle dvě knihy ani postavy srovnávat prostě nejde). Ale v obou případech autor chtěl, aby čtenář soucítil a pochopil hlavní hrdinku těžce zkoušenou osudem. U Lisbeth Salanderové se to Stiegovi podařilo opravdu bravurně. A možná i proto mi tak moc vadila alkoholička Mia se svým "Pojď, Mio, pojď". Jelikož mám pořád v živé paměti skvěle napsanou postavu Lisbeth. Nějak jsem v Mii nedokázala najít tu skvělou vyšetřovatelku, za kterou ji v knize všichni mají... Působí to na mě tak, jakoby před touto sérií byla ještě jedna série, kde byla Mia opravdu ta skvělá a nadaná detektivka, pak se to podělalo a byl s ní šmitec, jenže autor se rozhodl tuhle postavu po pár letech "oživit", ale to už se úplně nepovedlo.

10.11.2020 3 z 5

U téhle knížky jsem si musela nechat delší dobu, než se mi to rozleží v hlavě. Poslouchal jsem ji v autě. Několikrát jsem z toho příběhu byla fakt zoufalá, ale stejně jsem ji nedokázala vypnout. Tolik špatných rozhodnutí. Každopádně ale poutavý příběh o holčičce, která se na výletě opozdila a ztratila se v lese. O horroru bych tu nemluvila, ale rozhodně to bylo o nervy.

14.10.2020 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Jsem si musela nechat pár dní, abych tohle zpracovala. Od Našeptávače jsem očekávala další průměrný odpočinkový thriller, ale to co nám autor naservíroval? Prostě pecka. Rozhodně stojí za přečtení. A tohle je první thriller u kterého vím, že se k němu ještě někdy vrátím a jen doufám že se dočkáme dalšího pokračování.

11.06.2020 5 z 5

Stesk po krvi Stesk po krvi Dario Correnti

Knížku jsem si koupila, protože mě zaujalo prostředí, přeci jen je to nové a prostředí Itálie je u thrillerů, které se většinou odehrávají na zamrzlém severu, nebo v deštivé Anglii, fajn změna. Prostředí a duo novinářů mě bavilo, konec mě sice nijak extra nepřekvapil, ale ve finále se mi líbil. Pokud bych tady skončila, mohla bych říct- neotřelý 4 hvězdičkový thriller, ale bohužel mě ta knížka nějak nedokázala vtáhnout, možná kdyby měla o pár desítek stránek méně... A vlivem pro mě neznámých a těžce zapamatovatelných jmen, jsem se v postavách mírně ztrácela. Za mě oddechový thriller ze zajímavého prostředí a se zajímavou dvojicí novinářů. Bohužel je mi ale jasný, že si z knihy zapamatuji jen to, že se odehrávala v Itálii a že zde řádil kanibal.

26.05.2020 3 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

AUDIOKNIHA
Tak moje putování s Hermínou také skončilo. A musím říct, že mě to mrzí, ač samozřejmě chápu, že je potřeba skončit zavčasu. Nádherná série, skvělá interpretace v audio verzi. Celá série je pro mě objevem roku 2023. Teď jen najít něco alespoň podobně dobrého.

19.02.2024 5 z 5