kramlinka88 kramlinka88 komentáře u knih

Obvinená Obvinená Lucia Sasková

Po delší době jsem si dala slovensky psanou knihu a musím říct, že opět nezklamala :-)

Hlavní hrdinka se probouzí v psychiatrické léčebně. Zmatená, bojácná, ale bojovná a nepamatuje si vůbec nic z bezprostřední minulosti.
Jediné co ji zajímá je, jak a proč se tam dostala a hlavně, jak se dostat pryč.

V průběhu léčby jí ošetřující lékař sdělí pravý důvod toho, proč je v jeho péči. Je obviněná z vraždy. Netuší však koho zabila, jak, ani proč. Prožívá stavy naprosté bezmoci, navíc dostává tlumící léky a to rozpomínání se také moc nepomáhá :-/

Může lékařům věřit? Opravdu jsou na její straně ? Kdo je záhadný cizinec, který postává pod jejím oknem a pozoruje ji ?
Bude mít možnost si s ním promluvit ? Dozví se pravdu ?

Co vše dokáže zvládnout nemocná mysl? Je opravdu vše tak, jak se nám na první pohled zdá ?

Kniha je plná zvratů, nakonec nevíte komu věřit a komu nevěřit. Je to skvěle napsáno :-)

Hlavní hrdinka mě svým chováním trošku štvala, občas byla na ránu :-D Ale celkově se mi kniha líbila a určitě bych ji doporučila dál :-)

16.02.2024 4 z 5

Nezastavuj Nezastavuj Dominika Hájková

Pokračování románu Neutečeš se mi líbilo mnohem víc, než první díl :-)

Nejenom tím, že přibylo pár stran navíc, ale celkově byla kniha čtivější. Moc se mi líbilo vyprávění z pohledu více postav a také střídání přítomnosti a minulosti :-)

Jednotlivé postavy byly mnohem lépe a detailněji vykreslené a bylo jednoduché se do nich vžít a pochopit jejich jednání :-)

Nahlédli jsme také do smýšlení Davida, lehce zabrousili do jeho minulosti - po tom, čím si v dětství prošel jsem pak o to méně chápala to, jak se chová. Ale dítě alkoholika také není automaticky abstinent, vždy je to buď a nebo, vždy máme možnost volby :-)

Autorka nám také poupravila dojem získaný z první knihy a to co se týče Elišky, Tomáše a vůbec celkově vztahům a minulosti Alice, to se mi moc líbilo. Jelikož nic není černobílé a jak se zdá na první pohled.

Jsem moc ráda, že jsem si mohla přečíst obě knihy a že jsem měla možnost poslat je dále formou knižní štafety :-)

Obě knihy velmi doporučuji :-)

„Hlava nám dokáže okecat ledacos, ale pocit, ten pocit, když zavřete oči a necháte promlouvat srdce, je to, čemu je třeba věnovat pozornost ".

„Život je děsně vrtkavý. Co se v jednu chvíli může zdát jako jistota, se během vteřiny zbortí jako domeček z karet. Važme si všech maličkostí.“

08.02.2024 5 z 5

Pád do ticha Pád do ticha Martina Jakubová

Tohle byla má první knížka, kterou jsem četla ve slovenském jazyce. Myslela jsem, že mi to bude dělat potíže, že budu číst pomaleji... naštěstí se nic z toho nepotvrdilo a já jsem knížku slupla jako malinu :-)

Od děje jsem neměla žádné velké očekávání, většinou nečtu ani anotace, abych pak nebyla zklamaná, nečetla jsem ji ani v tomto případě :D

A musím říct, že mě kniha velmi mile překvapila :-) Ano zápletka v džungli asi měla své mouchy, občas mi jednání Stana a jeho kumpánů přišlo zvláštní, Terka mi taky párkrát lezla pěkně na nervy, ale když vezmu ten skvělý sarkastický humor a moc pěkně stupňované napětí, prostě jsem se poddala příběhu a jen četla a četla.

A to je přesně to, co já od knihy očekávám, aby mě vtáhla do děje takovým způsobem, že z něj nebudu chtít vystoupit, že prostě musím číst až do úplného konce, a to se tady Martině opravdu povedlo a já za to velmi děkuji :-)

Knihu bych určitě doporučila všem, kdo má rád sarkastický humor, napětí a taky trochu té erotiky :-D
Za mě opravdu velmi povedené :-)

27.10.2023 5 z 5

180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby 180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby Lukáš Havlas

Jak už samotný název knihy napovídá, kniha vypráví více samostatných příběhů čtyř spolužáků a jejich manželek, příběhů o tom, co se stane, když se váš život otočí vzhůru nohama, o 180 stupňů aneb když se pokazí vše co může...

Jednotlivé kapitoly jsou krátké, svižné, velmi čtivé a hlavně každá kapitola má ještě svůj hlubší podtext.

Projdete si různými vážnými tématy ať už je to bezdomovectví, nevěra, prostituce, vydírání, nemoc, smrt....projdete si ale také určitou symbolickou duchovní očistou a je jen na vás, jaký výstup z toho všeho vás čeká.

Já musím říct, že se mi kniha nesmírně líbila, a neskutečně jsem si ji užila. Už úplný začátek knihy, mě donutil přemýšlet a byla zde spousta úžasných věcí k zamyšlení. Každý jeden příběh byl originální a uvěřitelný, narazila jsem na sympatické postavy, ale i ty méně sympatické nebo také postavy vyloženě "na facku" :-D

Jediná věc, která mě malinko brzdila bylo celkem dost postav, ve kterých jsem se ze začátku trošku ztrácela, ale to se pak spravilo a občas jsem musela chvilku přemýšlet nad časovou osou, jinak nemám co bych vytkla ;-)

"Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít."

15.09.2023 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Angele je normální, zdravá, pracující žena ve zralém věku. Fyzicky v dobré kondici a přece se jednoho dne zhroutí a ocitne se z minuty na minutu v péči lékařů.

Ovšem v péči takového rázu, že manželovi řeknou, aby na nic nečekal a zařizoval pohřeb!

Říkáte si jak je něco takového možné ? Co se stalo ? Angele ochrnula a její tělo se tvářilo, že je v kómatu i když nebylo.....nemohla se hýbat, ani otevřít oči, prostě nic :-/

Ten pocit bezmoci musel být šílený, boj s neznámou nemocí musel být nesmírně těžký :-(
A ano opravdu ji zachránila slza, když už to všichni chtěli vzdát.....zachránila ji život :-)

Sledujeme tedy i následný boj - postavit se znovu zpět na vlastní nohy....podařilo se to Angele ?

Příběh byl fascinující, podání už bohužel tak moc ne. Autorka / pacientka mluvila i nepěkně o nemocničním personálu a prostě se mi to její podání příběhu moc nelíbilo :-/

Každopádně kniha má pouze okolo 180 stran, tak si můžete obrázek udělat sami :-)

31.08.2023 3 z 5

Máma kriminálnice Máma kriminálnice Monika Svoboda

Kniha vypráví skutečný příběh o tom, jak se vám nešťastnou náhodou ve vteřině může změnit celý život :-(

Monika je normální maminka malého chlapečka, žije v úplně normální pohodové rodině, ovšem jednoho dne se jí ve vteřině změní život, když její chlapeček spadne a zraní se.

Začíná kolotoč lékařů, nemocnice, úřadů, policie, soudů, ale nikdo nechce poslouchat, nikdo nevnímá, nechce slyšet :-/

A tak chudák Monika musí podstupovat potupné výslechy a kontroly sociálních pracovnic. Musí snášet řeči o tom, jak špatná je matka, musí jít proti svému přesvědčení, proti své výchově, proti proudu .... :-(

Je to smutná knížka a vlastně odstrašující případ, kdy vám nešťastná událost změní celý váš svět a vy s tím nemůžete dělat vůbec nic :-/

Kniha se četla skvěle, jen mi trošku nesedl ten styl, proto jedna hvězdičkadolů, ale určitě moc doporučuji a jsem ráda, že jsem knihu četla :-)

29.08.2023 4 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Tak tohle byla jízda dámy a pánové :)
Přemýšlela jsem, jestli mě tohle téma chytne, ale byla jsem naprosto nadšená :)

Na začátku knihy se Gleb dozví, že je nevyléčitelně nemocný a zbývá mu pár dnů/ týdnů života :(

Náhodou se dozví o tzv. Vtažení, vybere si hru a jde o něj usilovat.

Nikdy bych neřekla, že mě bude bavit popis "levelování" a vůbec celkově ten herní svět, ale v okamžiku kdy se seznámite s Humungusem tuhle knížku prostě musíte milovat :D

Knížka je plná dobrodružství, přátelství a vlastně i romantiky :) Glebovi držíte pěsti od začátku do konce a slibuji, že se i zasmějete :)

Úžasně napsaná kniha a jako první díl série je opravdu skvělá a hezky vás naladí na pokračování a vy se těšíte na další dobrodružství Gleba a jeho přátel :)

Pokud jste fanoušci knihy Ready Player One, tak neváhejte ani vteřinu a na knihu se vrhněte. A pokud ne, nevadí, i tak vám doporučuji dát ji šanci, nebudete litovat ;)

Na závěr oceňuji taky slovníček herních pojmů, velmi užitečná věc, když se v herním světě nepohybujete :)

28.06.2023 5 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

(SPOILER) Co říct k této knize? Četla se skvěle, téma šílené, to co musela dva roky zažívat Sally, to si nikdo neumí představit :-( Trošku mě štvala postava Elle.....a taky to fungování systému....hlavně ta církevní škola, nikdo jí nepomohl :-( A ten konec mě úplně rozsekal, jako by nestačilo, čím si prošla :-( Bylo mi celé rodiny hrozně líto..... strašně smutný a silný příběh :-(

17.04.2023 5 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Bohužel mě prostředí a kniha celkově úplně nenadchla :-/ Jako zápletka super, ale Heller mě občas dost štval, jak pořád riskoval vlastní život a kvůli čemu vlastně :-(

11.03.2023 3 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Kniha měla za mě velký potenciál, který bohužel nakonec úplně nenaplnila. Ale celkově se mi příběh a hlavně svět líbil :-) První třetina knihy byla úžasná, pak už to grády trošku ztrácelo, ale hvězda navíc je za nádraží a pár myšlenek, které stále ještě rezonují v mé hlavě, a tak to má být ;-) určitě je to velmi originální čtení, nemusí sednout každému, ale fantazie pana Bečana je neskutečná :-)

08.02.2023 4 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Série se mi moc líbila a konec byl podle mých představ :-) Občas mi v příběhu některé věci vadily, viz. věčný boj Paul vs. Theo, ale celkově příběh moc hezký a trilogie pěkně a důstojně ukončená :-) Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla :-)

13.03.2021 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Skvělá kniha, ač nejsem cílová skupina, kniha mě chytla a nepustila až do konce :-) určitě doporučuji

02.04.2020 5 z 5