kramlinka88 kramlinka88 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Skvělá, není co víc dodat :-)

08.10.2019 5 z 5

V pekle jsme všichni Hébert V pekle jsme všichni Hébert Madla Pospíšilová Karasová

Jak nám napovídá anotace, opravdu se nejedná o lehké čtení. Knížka je bohužel plná násilí na dětech a to od lidí, v jejichž zájmu by mělo být je chránit :-(

Je velmi zvláštní vidět, jakých zvěrstev se lidé dopouští na jiných lidských bytostech, na slabších, a to vše ve jménu Boha ? A vlastně pod Boží střechou?

Vnímali jste někdy řádové sestry jako ztělesnění dobra? Myslím, že po přečtení této knížky to budete muset přehodnotit...

Možná si říkáte proč bych to měl / měla číst? Proč by to vlastně kdokoliv dobrovolně četl ?

Protože prostě život není procházka růžovou zahradou a některým lidem se dějí nepředstavitelné věci a je potřeba o tom mluvit, je potřeba varovat všechny, aby si kruté zacházení nenechali líbit, aby to zatrhli hned v zárodku, aby to někomu řekli.....bude je někdo poslouchat ? Poslouchali byste vy ?

Mě velmi překvapilo, že i když otec žil, fungoval, tak i přesto mu děti odvedli a on se nebránil....vážně bylo tohle normální? Je mi z toho smutno :-(

Občas mě napadá, že se svět okolo zbláznil, ale nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř...

Přečtěte si prosím tuto útlou knížku o tom, jak se dá také interpretovat výchova pod zástěrkou víry, jak se dá zničit dětství a tím vlastně celý život :-(

Zkuste se zamyslet nad obsahem, jako jsem to udělala já, je to depresivní čtení, nečekejte spravedlnost, ani konec zalitý sluncem, ale možná dostanete ponaučení / námět k zamyšlení, ať už si z knihy odnesete cokoliv, má to smysl....

07.03.2024 5 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

V příběhu se nám prolínají dvě dějové linky, jedna Joachimova z roku 1836 a druhá ze současnosti, a v té se nám představí mladá Jasmína.

Jasmína si žije relativně poklidný život se svou maminkou v malé vesničce, dokud se jí, díky zdravotním komplikacím její tety, neobrátí život vzhůru nohama :-)

Nejen tím, že při úklidu kostela narazí na krásného Joachima, který není úplně z naší doby, ale také a hlavně kvůli svému vážnému onemocnění, o kterém se záhy dovídá.

Jaké to pro ni bude mít následky? Jakou roli v tom všem hraje Oskar, syn nových sousedů? Naučí se s touto vážnou nemocí žít ?

Někdy stačí potkat ty správné lidi ve správný čas a dospět díky nim k uvědomění si, co je v životě důležité, a že je třeba ho žít teď a tady, protože budoucnost je vždy nejistá...nikdy nevíme co dobrého či zlého nám život přinese.

05.03.2024 5 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

František Kotleta - česká legenda a já jsem ostuda, že zrovna Černá smečka byla teprve moje první kniha od něj :-) A vím už teď, že nebyla určitě poslední.

Jak už anotace napovídá Filip je lovec démonů. Po úspěšném lovu jsou démoni zavření v klášteře, kde ve svých lidských schránkách dožívají své bídné životy :-D

Ovšem jednoho dne se něco zvrtne a démoni jsou osvobození a začnou se ve velkém převtělovat do policejních důstojníků, politiků a bůhví do koho ještě :-D

A aby toho neštěstí nebylo málo, je to právě Filipova matka, která v tom všem hraje hlavní roli. Podaří se Filipovi za pomocí River porazit vlastní krev a hlavně Černou smečku?

Démoni je pronásledují dnem i nocí, ovšem konáním dobra, se pro ně Filip stává lehce vystopovatelným, takže jak jinak setřást bandu démonů tzv. déček, než treba sodomií nebo neotřelou krádeží v supermarketu? :-D

Ježíš jak já se bavila :-D To byla přesně knížka, kterou jsem v tomhle ponurém hnusném lednu / únoru potřebovala :-)

Kdo jste se s autorem také ještě nestihli seznámit jako já, určitě se knihy nebojte, je vážně skvělá, plná skvělých hlášek a temné fantasy. A kdoví třeba se potkáte i se samotným Luciferem ;-)

„Radši zabiju chlapa, než bych dítěti sebral plyšáka." ! :-D

„....Lidi, co měli pikem tak vymletý hlavy, že už jim i texty kapely Kryštof dávaly smysl." :-D (Já kapelu Kryštof miluju, nevím co to o mně vypovídá) :-D

„Šlo to snadněji, než nasrat Dominika Duku slovem gay.“ :-D

02.02.2024 5 z 5

Černý jícen Černý jícen Ronald Malfi

Na začátek hned jedna výtka a to, že tedy jako horor mi to vážně nepřišlo. Maximálně jako mysteriózní thriller.

Na začátku příběhu se setkáváme s Jamiem, který bojuje se závislostí na alkoholu.
Je zrovna v léčebně, když ho tragické události zavedou zpět do jeho rodného městečka. Tam na něj čeká jeho bratr Dennis, který má svůj svět, miluje želvy ninja, a Jamieho má moc rád :-)

Sejdou se zde také se svými kamarády z dětství, Miou a Clayem a začnou vzpomínat na „staré dobré časy", které tedy nebyly až tak dobré, ale zažili spolu i spoustu nepěkných zážitků :-/

Vše se nám postupně odhaluje....kdo byl onen záhadný muž, kterého jednoho léta potkali ? Kvůli kterému je pronásledují duchové minulosti. Byl to opravdu kouzelník ? Nebo to bylo vše trošku jinak ? Jak s ním souvisí všechny ty záhadné vraždy ?

Rozuzlení bylo vcelku napínavé, bylo to fajn čtení a určitě se nebojte označení horor :-)
Je to mimojiné i kniha o jednom velkém přátelství. „Protože i přátelství je svým způsobem magie".

26.01.2024 4 z 5

Temné stránky Temné stránky Petr Boček

Kniha začíná jako velmi zajímavý příběh, možná trošku záhadný, tajemný, pro někoho neostříleného možná už v tuto chvíli mrazivý až strašidelný :-)

Na začátku se seznámíme s trojicí tzv. „záhadologů", s krásnou a ambiciózní Katy, zarputilým a svou práci kameramana milujícím Albertem a konečně s jejich „šéfem", hlavou celého projektu "Temné stránky " Rumenigem.

Jejich pořad se stává úspěšným a trojice se rozhodne, že jako další svůj projekt půjdou po stopách Ivana Roubala, záhadného sériového vraha, který žil a hospodařil a také vraždil na své usedlosti zvané „Pohádka".

Jak poetické zdá se? Tato Pohádka je opředená všemi možnými pověstmi a jak to tak bývá téměř každá pohádka má svoji čarodějnici a i tady se s jednou setkáme a nebude jen tak ledajaká...

Velmi brzy zjistíme, že nic není jen tak, černobílé a jednoduché. Ale víc už neprozradím, musíte si to přečíst sami a to jako fakt musíte ! :-)

06.01.2024 5 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Knihu jsem četla v rámci knižní štafety :-)
Příběh byl velmi chytlavý a čtivý :-)
Není to žádný x-set stránkový román, ale na cca 250 stránkách dostaneme vše :-)

Dostaneme detektivku, thriller a zároveň psychologicky laděný příběh s hlavní postavou Rory, která je velmi inteligentní a zároveň tak trošku podivínka :-) Je to složitá osobnost s autistickými sklony, kterou prostě musíte mít rádi :-)

Prolíná se nám zde v krátkých kapitolách minulost s přítomností, což já mám osobně moc ráda. Děj je díky tomu svižný, nejsou tam žádné šíleně dlouhé popisy všeho možného, ale můžete se soustředit pouze a jen na to, jak to všechno bylo a kdo za tím vším stojí :-)

Na to, že je to první díl série, tak opravdu skvělý rozjezd :-) A moc se těším na další díly s tajemnou a originální Rory v hlavní roli :-)

27.06.2023 5 z 5

Zůstanou jen skvrny Zůstanou jen skvrny Ross Jeffery

Tahle útlá knížečka byla vším.....byla skvělá, šílená, nechutná, smutná, plná násilí, ale bylo tam vše, co by mělo v dobrém příběhu být. Hlavního hrdiny mi bylo neskutečně líto a jednoduše jsem mu fandila na jeho cestě za pomstou :-)
* Vzdát to, znamená nechat ty parchanty vyhrát....

30.04.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Kniha nebyla špatná, ale bohužel nebyla ani skvělá, potenciál měla, ne že ne, ale nějak ho autorka nedokázala plně využít :-/
Postavy mi přišly zajímavé, jsem zvědavá zda se nám nějak rozvine příběh Jess a Griffina - má to být série, tak uvidíme s čím autorka přijde, určitě ji šanci ještě dám :-)
Zklamalo mě, že jsem pachatele odhalila už cca v půlce příběhu a ani epilog nic nezměnil, tušila jsem to :-)
Zápletka a námět dobře vymyšlené, jen ne úplně dotažené, bohužel :-/ A zklamalo mě takové to klišoidní - zneužívány, týraný chlapec, temná minulost atd...no nebylo to úplně originální :-/
Ale kniha byla čtivá, kapitoly krátké, velmi dobře se to četlo. Pro začínající čtenáře thrillerů, či nenáročné čtenáře bude určitě větším zpestřením :-)

04.04.2023 3 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Celá knížka byla zajímavá, párkrát jsem Lukasze i litovala, ale v druhé polovině už s ním nějak nešlo soucítit :-P Ovšem posledních 70 stran to teda byla jízda, to jsem nečekala ani v nejdivočejších snech. Excelentní rozuzlení, pár stránek jsem četla s otevřenou pusou :-D Určitě doporučuji přečíst a vydržet ;-)

22.01.2023 5 z 5

Záhada panství Bainbridge Záhada panství Bainbridge Laura Purcell

Budu bohužel asi trošku vybočovat, ale já nevím, prostě to nebylo ono :/
Knížka byla napsaná skvěle, moc dobře se četla, ale čekala jsem prostě mnohem víc.... wow efekt a ten se nějak nekonal.... konec byl dost předvídatelný.
Myslím, že to bylo rozjeto velmi slibně, ale prostě se z tohoto tématu dalo vytřískat mnohem víc.
Takže já hodnotím jako průměr, ale mrzí mě to, moc dobrý potenciál jen plně nevyužitý :/

22.04.2022 3 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

(SPOILER) Tak tohle byla jízda. Nebyla to jízda plná zvratů a šílených zápletek, byla to prostě jízda plná lásky, touhy a emocí. Naprosto geniální a já jsem unešená :D
Becca vás chvílemi štve, chvílemi rozesmívá a ano i rozplakat mě dokázala.
Kniha má více dějových linek a všechny skončily tak, jak asi skončit měly. V životě také ne vše končí vždy dobře a zalité sluncem :/
Bylo tam skryto určitě i pár věcí k zamyšlení, například to, že až moc často člověk vidí, že se lidé snaží žít životy někoho jiného a na svůj přitom zapomínají - rodiče nutí své děti dělat to, co nemohli oni sami, děti se snaží vyrovnat svým rodičům, prarodičům, kamarádům.....ale bohužel máme ve výsledku vždy jen ten jeden svůj život, od začátku až do konce a ten je hrozně krátký :/
Každopádně já si knihu užila se vším všudy - už dlouho jsem se takto nepobavila :D Hlavně ten dámský erotický klub a popisky z nuda pláže mě dostali :D
Kdybych mohla dám kldině 10 hvězdiček, takže za mě plný počet a jdu zkoumat, co dalšího autorka napsala, protože její styl mě vážně baví :D

19.04.2022 5 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Moc pěkná knížka, četla jsem oba díly hned za sebou, možná to byla chyba, přišlo mi to místy hodně podobné, i když to byl úplně jiný příběh. Moc mě nebavily ty tahanice u soudu, ale nakonec celkový dojem hodnotím plným počtem, ještě když jsem na konci zjistila, že hlavní linka byla inspirována skutečnými událostmi. Silný příběh, pro mě naprosto nepředstavitelný :-( Hodně emoční....jsem zvědavá na třetí díl, autor umí zaujmout :-)

06.02.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Moje druhá kniha ze série strašidelných domů a Darcy prostě umí :-) Hlavní postavu jsem tedy nemusela hned ze startu, úplně mě místy vytáčela, ale nakonec si spravila reputaci. Hodně dobře vymyšlený příběh, závěr i celkem uvěřitelný, lepší než Ashburni ;-) Určitě doporučuji :-)

07.01.2022 5 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

(SPOILER) Ano, ano, ano, konečně po dlouhé době vážně skvělý thriller :-) Napínavý od začátku až do konce, i když mi docela hodně věcí došlo dříve než Polly (nemůžu ji říkat Mirabelle) nevadilo mi to a vážně jsem si to užila, místy to malinko připomínalo Kingovu Carrie, a možná i další autory, ale vůbec mi to nevadilo a vážně skvěle se to četlo a i konec se mi líbil, za mě plný počet :-)

07.11.2021 5 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Já ji prostě miluju :-D Skvělá oddechovka, skvělý humor, super čtení ;-)

05.10.2020 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Super vtipná oddechovka :-D Absolutně jsem nečekala, že by mě tento styl zaujmul, ale byla jsem velmi mile překvapená :-)

20.09.2020 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Konečně zase kniha u které na konci nastal opravdu wow efekt a nutilo mě to pořád číst dál a dál :-) Téma bylo fascinující a příběhy i vykreslení postav skvělé :-) Nějak nemám co bych vytkla, jsem ráda, že na základě hodnocení splnila kniha má očekávání :-) Určitě stojí za přečtení :-)

02.09.2020 5 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ragnar Jónasson

Takova prumerna detektivka, nenadchne, neurazi, co se mi libilo, tak prostredi, ve kterem se dej odehrava, zajimave misto :) Postav bylo vcelku dost, navic ty komplikovanejsi jmena - obcas jsem se ztracela nez jsem si zvykla. Dejova linka Ariho vcelku zajimava, asi bych mu i dala jeste sanci :)

05.02.2020 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha byla skvela, jen konec me malinko zklamal, mohlo to byt trosku vice napinave, proto hvezda dolu, jinak urcite stoji za precteni.

17.01.2020 4 z 5