kramlinka88 Online kramlinka88 komentáře u knih

Červi v hlavě Červi v hlavě * antologie

Tahle knížka je malá formátem, ale je to velikán svým obsahem :) Už na základní škole jsem se zamilovala do Stephena Kinga a jeho tvorby. Od té doby je hororové čtení můj oblíbený žánr, jen těch knih, které by opravdu stály za to, moc není :/

Ovšem v této knize povídek jsem měla tu čest na pár stránkách čelit svým strachům a fobiím a hrozně jsem si to užívala :D

Všechny povídky měly něco do sebe, ovšem ta jediná, při které jsem měla opravdu husí kůži byla Houpací křeslo od Karin - tam bylo vše, napětí, duchařina, i takový ten wtf moment, který prostě v knihách miluju :)

Další povídka, kterou bych si klidně přečetla i jako knihu, byla Nekoukej ven, opět od Karin - a wow, brutální postapo hororové sci-fi či kam tohle zařadit, ale svým způsobem reálné a o to víc děsivé :O

Dále na mě velmi zapůsobily povídky od Jarky Pelikánové, Márnice i Výzkumná činnost byly skvělé. Márnice byla strašně smutná, Filipa mi bylo celou dobu hrozně líto :( A Výzkumná činnost? Brutální a syrové morální dilema jako blázen, korporát a co vše jsou lidé ochotní udělat když jsou ve finanční tísni a chtějí ochránit své blízké? Hodně povedené :)

V neposlední řadě musím vyzdvihnout i ilustrace, které naprosto geniálně dokreslily celou atmosféru :)

Knihu doporučuji všem fanouškům hororů všeho druhu, bude se vám to líbit, každý si tam najde to své :)

06.10.2023 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Tohle bylo geniální čtení :-) Nejsem moc na romantiku, navíc zkombinovanou s mafiánským prostředím :-) ale bála jsem se zbytečně....tohle mělo vtip, šmrnc, skvělou zápletku, prostě vše co má mít skvělý příběh ;-) A četla se úžasně :-)

Postavy byly super, Paige mi hrozně připomínala, nebo jsem si ji tak představovala jako Luisu z knihy "Než jsem tě poznala" ;-) Taková trošku ztřeštěná, ale v dobrém :-)
No a Michaela jste prostě museli milovat :-D
Za tu jeho bezprostřednost, trošku naivitu a prostě za to jaký byl ;-)

Asi už nelze dodat nic dalšího bez vyzrazení zápletky, tak si to prosím přečtěte a uvidíte sami, že to stojí za to :-)

Příběh byl opravdu skvěle napsaný a já nemám co vytknout. Jako první díl trilogie opravdu skvělé - doufám, že se dostanu i k dalším dvěma dílům, zajímá mě, jak to vše bude pokračovat :-)

Strašně mě překvapilo, že tato kniha byla napsána českou autorkou a opět se ukázalo, jaká spousta kvalitních knih vzešla z per českých spisovatelů a já jsem nadšená :-) Držím moc pěsti i do budoucna :-)

29.08.2023 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Nádherná, smutná kniha inspirovaná skutečnými osobnostmi, institucemi...Příběh nám vypráví Rill - asi jedenáctileté děvče, které se snažilo zachránit všechny své mladší sourozence ze spárů šílené Giorgie - Zlodějce dětí :-( Druhou dějovou linku nám vypráví Avery, která pátrá po své minulosti a minulosti celé své rodiny :-)

06.04.2023 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

(SPOILER) Skvělá kniha, napínavá od první do poslední stránky :-) Možná malinko předvídatelná, ale pořád tam pár wow momentů zůstalo :-)
Četla jsem nějaké recenze a Jordan bylo vyčítáno, že to byla chladná kariérista a že ji rodina nezajímala.....tohle si úplně nemyslím, vždyť se chtěla obětovat pro svoji dceru a to opakovaně....milovala ji a stejně milovala i svou práci. A to co se stalo, jasně byla to tragédie, která ve výsledku stála životy hodně lidí, ale ona je nezabila...."jen" udělala špatné nebo spíš absolutně nedomyšlené rozhodnutí, které mělo tragické následky :-/
V knize jsem našla spoustu skrytých momentů k zamyšlení....třeba i ty dopisy co Bernie posílal byly vlastně strašně smutné a geniální zároveň....
Tohle se vážně povedlo :-) Těším se na Čtvrtou opici - autor mě přesvědčil, že opravdu umí. A za přečtení stojí určitě i Slovo autora, taky k zamyšlení, hlavně toho co vše se stalo a dělo posledního 2.5 roku ....

16.10.2022 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Tohle byla tak strašně krásná kniha, na jednu stranu úplně obyčejná, ale skrývá v sobě neskutečnou hloubku. Když jsem poprvé četla anotaci, věděla jsem, že si knihu musím co nejdřív přečíst. Jde o příběh malé Ursy, která se jednoho dne objeví na prahu domku ve kterém bydlí Jo a převrátí ji život vzhůru nohama jen aby získala svých pět zázraků, což pro nás jsou vlastně úplně obyčejné věci, a to mě přivedlo k zamyšlení, že to, co nám může připadat obyčejné může být pro někoho celý svět či vesmír. Já se do Ursy, Malého Medvěda, Geba i Jo a Tabby úplně zamilovala, opravdu krásný příběh neobyčejně obyčejný :-)

30.01.2022 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Byla velmi čtivě a zajímavě napsaná, moc mě bavilo číst obě dějové linky a nejlepší bylo, když se spojily :)
Nečekala jsem, že mě bude bavit kniha, kde se tolik mluví o umění, ale úplně jsem to s Morgan i Annou prožívala. Autorka prostě umí zaujmout. Těším se na nějakou další její knihu :)

06.01.2022 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

(SPOILER) Bylo to vážně skvělé čtení, krátké kapitoly, knížka se četla sama :-) pár Kapitol jsem si poslechla i jako audio a taky skvělé :-) Místy mi příběh připomínal B.A.Paris, ale byl vymakanejsi, já naivka jsem tu zápletku neprokoukla :-D A Amber jsem přála nakonec úplně vše, dostala přesně to, co chtěla a co si zasloužila :-D

02.05.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Kniha se mi líbila, ale pár ale tam bylo :-) Příběh jako takový byl dobrý, jen mi tam prostě něco chybělo a ta linka Clary mě občas úplně nebavila, přišlo mi to trošku pro mladší ročníky :-D Ale celkově hodnotím knihu kladně a určitě můžu doporučit :-)

20.03.2021 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Kniha se četla skvěle, když se odprostím od tématu, na pozadí kterého se příběh odehrává. Milostný příběh založený na skutečných historických postavách mě po pár (nezáživných) stránkách vtáhl do děje a nepustil. Samozřejmě má své mouchy, není dokonalý, ale je prostě pohlcující :-) Příběh skutečných postav Heleny Citrónové a Franze Wunsche, si určitě ještě dohledám :-) Určitě můžu doporučit :-)

10.11.2020 5 z 5

Chlapec z lesů Chlapec z lesů Harlan Coben

Jsem docela v šoku z takto nízkého hodnocení, mě se kniha líbila hodně, četlo se to moc dobře a zápletka se mi líbila, ale je pravda že je to teprve moje druhá autorova kniha, tak třeba budu aspoň příjemně překvapená jestli ostatní budou lepší ;-)

29.09.2020 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Za mě spokojenost, bylo tam vše co jsem chtěla :-) Jen teda paní Krausová by zasloužila přehnout přes koleno :-D Max mě občas štval taky, ale nakonec to dopadlo dle očekávání ;-) Klasická Lanczovka, milovala jsem ji před dvaceti lety a miluju ji doteď, příjemná oddechovka :-)

17.09.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Zatím nejlepší z případů oddělení Q. Kniha se velmi dobře četla, byla napínavá až do úplného konce. A Asad je prostě boží :-D

29.07.2020 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Tento díl série jsem přečetla jako první, trošku toho lituji, ale co se dá dělat :-) Každopádně i bez znalosti předchozích příběhů se mi kniha líbila opravdu moc :-) Ano našly by se nějaké mušky, ať u zmiňovaných mnoho postav, i konečné rozuzlení jsem trošku tušila :-) ale ani tohle mi nezabrání hodnotit knihu plným počtem, skvěle napsáno, napětí a hlavní postavy se mi moc líbily, i malinko duchovna jsme zažili :-) Někdy možná trošku neuvěřitelný příběh, ale pořád je to jen kniha, fikce a ne dokument ;-) Moc se těším na další knihy autora ;-)

22.03.2020 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Tak tohle byla bomba, ze začátku jsem byla celkem skeptická a říkala jsem si že vzhledem k prostředí si nejsem jistá zda mě bude bavit, ale teda wow úplně jsem tomu propadla :-) naprosto skvěle čtivá a napínavá kniha, nelíbilo se mi jen pár detailů, ale i přesto za mě plný počet, určitě doporučuji všem :-)

31.01.2020 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Prostě skvělá :-) Netrpělivě čekám na další :-)

08.10.2019 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Skvělá detektivka, místy jsem asi až nedýchala :-) Ty detaily někdy byly sice velmi kruté, ale prostě to do sebe vše skvěle zapadalo, už se opravdu nemůžu dočkat další knihy ze série Lottie Parker ;-) doporučuji !!!

08.10.2019 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Má první kniha od Katky a určitě ne poslední. Já jsem nadšená a ohromená. Vysvětlení zápletky mi vzalo dech, absolutně jsem to nečekala a musím říct, že takto originální příběh jsem ještě nečetla :-)

Jedním slovem wow, jak tady napsat recenzi a nevyzradit zápletku? Bude to těžké, ale pokusím se :-)

Představte si, že se probudíte v koupelně, je vám špatně, nemůžete si vzpomenout z čeho. Nemůžete si vzpomenout kde jste, jak jste se tam dostali, jediné co víte je, že máte strach.

Strach vám velí opustit ten divný, prázdný dům, ale bude to venku lepší ? Nebude lepší vrátit se dovnitř? Kde máte svoje věci? Kde to jste, a především kde jsou všichni?

Tyto otázky jsem si kladla téměř celou knihu. Už delší dobu jsem nečetla knihu, která mě nutila otáčet stránku za stránkou, bez ohledu na denní či noční dobu, já prostě potřebovala vědět, jak to skončí a hlavně, kde se to Julie ocitla.

Z vyprávění se také dozvíme, že nebyla jediná, máme zde ještě kapitoly z pohledu Viktora a Patrika. Každý z nich se probere na jiném místě a cítí něco jiného, podaří se nám zjistit, co se vlastně stalo ? Co mají společného ?

Nebojte vysvětlení se dozvíte, ale ještě před tím vás čeká zhruba 200 stránek napětí, kdy nebude absolutně tušit co se děje :-) Já byla nadšená, doufám, že vy budete taky ;-)

18.04.2024

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Na začátku tohoto příběhu se seznamujeme s Natálií, která se po nehodě na kole probouzí v nemocnici.

Natálie je mladá slečna, která si myslí, že má skvělý život, skvělého přítele, že je jednoduše šťastná. Ale je to tak doopravdy?

Když jí na pokoj přivezou paní Hedviku, která si Natálii nakonec získá svým vyprávěním životního a hlavně milostného příběhu starší sestry Evy, Natálie začíná pochybovat, zda jí stačí taková láska napůl, kterou v porovnání s Evou prožívá....

Vše se ještě zkomplikuje / nebo naopak vyřeší ? Když do toho všeho potká usměvavého Matěje. Natálie se snaží přehodnotit své životní priority, opravdu všechny rozhodnutí, které za poslední dobu udělala, byly její volba ? Nebo se prostě jen nechala nenápadně zmanipulovat?

To vše se samozřejmě dozvíte, a dozvíte se také, jak to dopadlo s Evou a jejím příběhem, který se odehrával na pozadí druhé světové války :-)

Musím přiznat, že se mi moc líbily obě dějové linky, každá měla něco do sebe a obě byly napínavé, ač každá malinko jinak :-)

Příběh Slunečnice se mi líbil o kousíček víc, než Příběh Akvamarínu, myslím si, že především kvůli postavě paní Hedviky, která mi moc připomínala moji babičku :-)

„Existuje spousta druhů rozhodnutí. Například ta, která uděláme a pak jsme z nich nešťastní, nebo ta, která neuděláme a jsme nešťastní dvojnásobně. V závěsu za nimi jsou ta správná.“

06.03.2024 5 z 5

Čtvrtá děvka Čtvrtá děvka EV Knight

Znáte příběh Adama a Evy? Vsadím se, že ano. Tak ovšem pozor Eva byla jen náhradnice :-O A koho ? Jedné neposlušné a nepoddajné ženy, která jen chtěla být Adamovi rovna. Nechtěla se mu ve všem podřizovat a tak byla vyhnána z Ráje. O kom že je řeč? Seznamte se prosím s Lilith ? S vyvrhelem, stoupenkyní pekla, která uzavřela pakt se samotným Luciferem a je prošpikovaná démony :-D

Lilith je démonka, která nikomu nedá nic zadarmo a hledá k sobě další tři "pomocnice", aby jí pomohly dokonat apokalypsu. A tak se mezi nic netušící lid začal šířit třeba mor, díky Daisy - velmi výkonné prostitutce, který mimo jiné způsoboval nepřekonatelný chtíč a tak se vesele šířil dál a dál. Dobře to měly holky vymyšlené :-D Takže dámy a pánové vítejte v příběhu pomsty toho nejhrubšího kalibru :-D

Další ústřední postavou je mladá Kenzi, která se jako malá holčička setkala s někým, koho začala nazývat Počmáraný muž a kdo se jí vždy nečekaně "zjevil" i se svým věrným havranem po boku. Kenzi považovala celý život Počmáraného muže za svého imaginárního kamaráda, o to větší je její překvapení, když zjistí, že je víceméně skutečný :-D

Celý příběh se odehrává v duchu WTF a WOW :-D A určitě stojí za přečtení.

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale jak se příběh začal rozvíjet, tak to šlo pak samo :-)
Za mě tohle bylo fantasy dle mého gusta :-D Plné démonů, divného sexu a všech možných bizarností, jaké si jen umíme a spíš asi ani neumíme.

27.12.2023 4 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Knihu jsem si chtěla už chvíli přečíst a konečně na ni došla řada. Vůbec jsem netušila do čeho jdu, jediné co jsem věděla bylo, že se jedná o téma druhé světové války a holocaustu. Příběh byl nádherný, úplně mě pohltil, hltala jsem jednu stránku za druhou a prostě jsem potřebovala vědět, jak příběh dopadne. Skvěle napsáno, velmi silný a poutavý příběh. Všechny postavy skvěle vykreslené a člověk jim drží palce až do úplného konce. I slziček pár ukáplo, určitě doporučuji ;-)

04.02.2022 5 z 5