Kraken126 Kraken126 komentáře u knih

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Skvěle zpracovaný příběh z prostředí, kde se to hemží podvraťáky, hajzly a šmejdy největšího kalibru a kde prachy a vyfabulované senzace hrají největší roli. Zde se objevuje něco jako novinářská čest, úroveň a morálka a vrhá na tento druh profese zcela jiný úhel pohledu. Knihu jsem si užil a zdravím Arthura tam někde nahoře nad námi.

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Užasne, fenomenální, čtivé dílo mistra spisovatele. Knihu jsem užil. Thanks mr. Hailey.

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Knihu jsem teprve začal číst a už mám rozporuplný pocit. Nějak mě to nevtáhlo do děje a v tuto chvíli zastávám názor, že je to jedna z Arthurových méně povedených knih. Jeví se mi ta jako " plácy paní Mácy" Jsem poněkud rozpačitý z toho, že v úvodu má jeden z hlavních hrdinů sex s ženou, které ten tragicky zahynul manžel, kterého vroucně milovala. Mám naději a doufám, že další průběh děje bude stejně tak dobrý, jako předcházející mistrovská díla tohoto úžasného spisovatele.

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Poslechl jsem si oba předchozí díly, je jen škoda, že jsou strojově načteny, nicméně jsou ve slušné kvalitě. Oceňuji popis dobových zvyklostí a atmosféry středověku a předpokládám, že vzhledem ke kvalifikaci a znalostem autora, jsou hodnověrné a nevzpomínám si na spisovatele, kterému by se toto podařilo. Rovněž paralela na dnešní dobu a mocenské boje je velmi trefná. Urozený pán Martin ze Stvolna je postava s nadpřirozenými schopnostmi, charakterem Mirka Dušína a neuvěřitelným sexuálním apetitem. Má kliku, že neexistoval AIDS, nicméně existovaly jiné pohlavní nemoci a při frekvenci jeho styků zajisté nakoupil a přenášel. Nicméně příběh byť pohádkový je naspán velmi poutavě a autorovi skláním hlubokou poklonu. Rád si přečtu i další knihy, ale s jistotou mohu prohlásit, že se k již přečteným knihám nevrátím.

04.01.2016

Prízraky Prízraky Jo Nesbø

Jo Nesbo nezklamal. Knihu jsem si užil v audio podobě. Přestože některé scény byly přehnané, tak m byl Harry sympatický a oceňuji finále.

20.05.2015 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Průměrné čtení. Mírně se ztrácím v ději. Vypovídající román o mentalitě skandinávských národů a problémech souvisejících s alkoholem, incestem a sexuálním násilí. Vrchní komisařka poměrně nudná postava a je nesnadné s ní sympatizovat.

20.05.2015 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Excelentní a strhující román napsaný jedním z nejlepších spisovatelů. Velká ztráta pro všechny milovníky kvalitního detektivního žánru, že spisovatel zemřel v pouhých 50 letech.

04.03.2015