kosátkoo kosátkoo komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Různé postavy, různé časové linky, kniha se dobře četla, mám ráda příběhy jako vystřižené z Baťovy doby.

10.04.2024 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

To, co dokázaly ženské vydržet je neskutečné. Je to o síle, nezdolnosti, ale i o obyčejných věcech. Moc se mi knih líbila a dotýkalo se mě každé její slovo, písmeno, řádek...

02.09.2023 5 z 5

Měla jsem pocit, že paní Lednická své předešlé dílo už ničím nepředčí, ale i toto na poli české současné literatury vyčnívá. Krásné.

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl snad ještě předčil ten první.

02.09.2023 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Napsáno je to skvělé. Drásavé, plíživě smutné a přece jemné. Je to výrazná autorka, která má o čem psát a umí to. Nemá to nic společného se současnou literaturou jejích vrstevnic, plnou otravného sarkasmu. Tohle je prostě dobré.

03.05.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Láska navždycky!

16.04.2023 5 z 5

Ten román je drsný a pro mnoho z nás nepředstavitelné vše, co se v něco odehrává. Ale právě proto je velmi silný, protože je napsaný velmi dobře a citlivě. Doporučuju všem, kteří si chtějí udělat obrázek o tom, jak tísnivá mohla tehdejší doba být.

02.09.2023 5 z 5

Skvělé, děj i postavy jsou v tomto díle lépe poskládané než ve skvělém Šikmém kostele. Vše jsem zde mnohem víc prožívala s místními. Ten jejich těžký život.

05.06.2023 5 z 5

Tato kniha je jako zjevení. Krásně zpracované těžké téma, uvěřitelné dialogy i jednání postav. Pro mě rozhodně překvapení.

07.05.2023 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, vše navíc podané velmi čtivou formou. Mám nad čím přemýšlet.

23.09.2023 5 z 5

Skvělý román, vyspělý, chytrý, krásný.

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Drsnější než jsem čekala, ale je to stylově vybroušené a místy napínavé. Jsem spokojená, Mornštajnová opět splnila má očekávání (a byla vysoká!).

16.04.2023 5 z 5

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Všechno, co jsem od Steinbecka četla, bylo krásné. Tohle je ale navíc ještě krásně snové a drsné zároveň, plné opozit, která jsou ale stále aktuální i dnes. Kdyby se pozměnilo pár reálií, mohl by se ten příběh odehrávat i včera.

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

Nejsem zklamaná, ale nadšená, nic se v ději příliš neokecává. Oceňuji přímočarost ve vyprávění.

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Krásný a dojemný příběh, který byl sice hodně smutný, ale tak poutavý a zajímavý, že jsem se nedokázala odtrhnout.

03.03.2023 5 z 5

Josephine Bakerová: Tanec jejího života Josephine Bakerová: Tanec jejího života Juliana Weinberg

Věděla jsem, že existovala, ale o jejím životě jsem nevěděla vůbec nic. Teď už toho vím docela dot a jsem uchvácená. Příběh s velkým V.

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

Skvělá detektivka, rychle ubíhala, skvělá pointa.

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

To je tak krásně a citlivě napsaná kniha. Co na tom, že z anotace teče přeslazenost, kniha taková vůbec není. Je moc milá.

07.05.2023 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Vracím se k této knize pravidelně. Miluju ji.

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

To je tak krásný a citlivě napsaný román. Vím, že je Foglar problematickou osobností, ale psát vrcholně citlivě uměl a tohle je podle mě jeho vrcholné dílo.