Kopretinka784 Kopretinka784 komentáře u knih

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Co napsat ? Po přečtení několika knih už brutalitu očekávám, jen jsem zvědavá jak moc drastické to bude. Nezklamal.
Navíc v tomto příběhu opravdu nevšední formou ukázal negativní stránku sociálních sítí. A sáhl člověku do svědomí - znáš zpaměti telefonní čísla svých nejbližších a kamarádů?
Jeho knihy řadím do kategorie jednotažky, protože je čtu většinou na jeden zátah. Je pro mě těžké od nich odejít.

18.11.2022 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Moje druhá kniha od tohoto autora. Po přečtení knihy Popravčí, jsem tušila, že i v této knize budou detailní popisy a brutalita. Byly. Ale i přesto jsem se do příběhu začetla. Nezklamal. Díky víkendu jsem se jen opravdu v nejnutnějších případech vzdálila od knihy.
Psát nějaké další hodnocení považuji za zbytečné, protože bych psala to, co už napsali jiní.
Jisté je, že po nějakém čase bude na mém nočním stolku opět další příběh pana Cartera.

22.08.2022 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Skvělé čtení, jestli se to k tragickému příběhu dá napsat. Ale četlo se to samo. Nemůžu se zbavit dojmu, že už jsem něco podobného četla a tak mám v plánu pustit se do dalších příběhů této série. Jako vždy se mi u sérií dostane do ruky až několikátý díl. A tak se v závislosti na nabídce knihovny (dostupné - nedostupné) těším na další případy. Ovšem musím si je dávkovat pozvolna, protože jakmile přečtu víc knih od jednoho autora za sebou, děje mi pak splynou v jeden. A já už nevím, o čem která kniha byla. A to je škoda.

19.08.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Druhá kniha této autorky mě nezklamala. Čekala jsem nějakou "červenou knihovnu". Ale kdepak. Neobvyklé komentáře na konci kapitol mě hnaly kupředu, kdy už se tedy něco semele. Takže přečteno v krátkém čase. Teď bych se podívala na filmové zpracování a sehnala nějakou další autorčinu knihu.

25.07.2022 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

V knihovně jsem tuto knihu dlouho držela v rukách a zvažovala, jestli se do tohoto tématu chci pustit. Kdyby to nebyla "mayovka", asi by zůstala ležet v knihovně. Před několika roky bych ji zařadila do oddělení scifi. Dnes už ne. Nebýt okolností s nákazou, tak to pro mě nebyl zas tak napínavý detektivní příběh, jako jsem od Maye zvyklá. Přesto mě autor nezklamal.

07.07.2022 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Po četbě Nočního lovce jsem už tušila, že to nebude slabý čajíček. A očekávání se splnilo. Byl to dost silný odvar. Nechyběla i v určitém čase a prostředí hrůzostrašná věta: Dobře že jsi nerozsvítila. Díky ní jsem při četbě omezila noční doplňování pitného režimu. Stále napínavý děj v krátkých kapitolách a očekávání, co bude v další kapitole, završilo odhalení nečekaného pachatele. Jsem zvědavá na další autorovy případy.

12.07.2021 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Co říct k Davidovi? Za mě je 5 hvězdiček málo. Vůbec mi nevadí pro někoho rozsáhlé popisy. Prostě to k Weaverovi patří. Stejně jako napětí až do poslední stránky.
O překvapení v rozuzlení v závěru knihy ani nemluvím, vlastně nepíšu. Už teď se nemůžu dočkat, až v knihovně bude k dispozici další díl.

30.07.2023 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

První kniha autora a hned mě chytla. Fandila jsem oběma vyšetřovatelům. Při závěrečných stránkách jsem snad i tajila dech, aby to dobře dopadlo. Velmi mě potěšilo, když jsem zjistila, že se jedná o první díl. Paráda. Jdu shánět druhý díl.

27.07.2022 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Byla jsem překvapena stylem psaní. Nejdřív mě krátké novinové informace rušily, ale po chvíli jsem je brala jako vhodné doplnění emotivního příběhu. Nelehký život dvou bratrů plyne v krátkých kapitolách bez dlouhých a zbytečných popisů. Oceňuji, že se autorovi podařilo vytvořit v příběhu místa k pousmání i místa k zamyšlení.

31.10.2020 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Nejraději čtu díly série jak jdou za sebou. Bohužel v knihovně nejsou většinou díly po sobě k dispozici. A tak se mi konečně dostal do rukou 2. Martinův díl, přestože už mám přečtenou Tmu, Sestry a Údolí. Ale je zajímavé pátrat v minulosti, jak to vlastně bylo.
K hodnocení není co dodávat - čtivé, napínavé, prostě skvělé.

28.09.2023 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

První kniha této autorky. A napoprvé se nezapsala špatně. Příběh se pěkně četl, s každou kapitolou jsem čekala, co nového se na koho zase provalí. Chvíli jsem zvažovala, kdo teda má pravdu. Konec byl pro mě překvapivý, protože jsem čekala úplně něco jiného.
Určitě sáhnu po další knize této autorky.

20.09.2022 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Díky půjčování knih z knihovny se ke mně dostal první díl série o Kate až po přečtení všech ostatních. Navíc kniha byla nová, tak jsem si říkala bezva, nový příběh. Ale už od začátku mi něco nesedělo. Tak jsem mrkla na informace a ono to bylo 2. vydání 1. dílu série, proto ta neosahaná kniha. Žádná novinka. Nicméně jsem se ráda vrátila na začátek příběhu Kate a opět musím hodnotit 5 hvězdičkami.

03.01.2024 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Moje první kniha této autorky. Musím přiznat, že jsem ji začala číst až na třetí pokus. Moc se mi do válečného tématu nechtělo, objevila se zajímavější kniha a tak jsem ji odsunovala. Nakonec mi to nedalo a pustila jsem se do ní. Nelituji. Po přečtení jsem si byla jistá, že další knihu si nenechám ujít a začnu číst hned, jakmile si ji přinesu z knihovny.

05.11.2023 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Už při čtení první stránky mě zamrazilo. Nemohla jsem od čtení odejít, stále jsem doufala v nějakou pozitivní změnu a ono nic. Krutý konec. Marně hledám nějaká další slova ke komentáři.

26.09.2020 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velmi vtipná kniha. Nedoporučuji číst v prostředcích hromadné dopravy, pokud na sebe nechcete upoutat pozornost výbuchy smíchu. Mě při její četbě doprovázely. Viděla jsem i skvěle obsazený film, ale pro mě vede kniha.

28.07.2020

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Nemohla jsem se začíst do detektivky, tak jsem sáhla po této růžové knížce - s cílem unavit před spaním trochu oči. Začalo to nevinně , ale po chvíli už nešlo knížku odložit. A místo pohodového usínání - přemýšlení. Pokud to byl autorčin záměr,tak se povedl.

22.12.2023 3 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Tak tentokrát nevím. Martin a jeho parta - staří známí. Jestli byla špatná konstelace hvězd nebo geomagnetické pole narušené, prostě jsem z příběhu nebyla zas tak odvázaná. Mám pocit, že u jiných jeho příběhů jsem napětí prožívala víc. Taky se mi zdálo, že chvíli jsem dlouho na jednom místě a najednou skok a jsem zase jinde. Objasnění jedné vraždy mi asi nějak uniklo (asi jsem moc spěchala). A tak přiznávám, že jsem chvílemi zvažovala jen 3 *. Ale je to Minier a posledními řádky a znovuobjevením padoucha nalákal na další pokračování. Takže za 4*.

17.11.2023 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Bohužel jsem nečetla najednou a tak jsem si při četbě připadala jako Popelka, která třídí hrách a popel - co je současnost, co jsou vzpomínky a kdo je zase tohle. Už dlouho se mi nestalo, že by mě nějaká kniha tak nebavila. Asi nějaké špatné konstelace hvězd.

09.08.2023 1 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Další skvělá kniha přečtená za jedno odpoledne - příběh má spád, krátké kapitoly . Co víc si přát - jen aby autora nepřestalo bavit psaní.

24.06.2023 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

No to byla jízda! V určitých momentech jsem si říkala, jak takové způsoby vražd, může někdo vymyslet. Až po přečtení informací o autorce, mi to bylo jasné.
Na mně byly detailní popisy dost drastické. Ale neodradilo mě to, nemohla jsem " z tohoto rozjetého vlaku vysoupit". Asi teď zvolím něco na odreagování, ale určitě se pustím do další adrenalinové knížky této autorky.

21.02.2023 5 z 5