kopretina100 kopretina100 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je skvělá spisovatelka. Kniha je napsána velice čtivě. Přečetla jsem ji s velkým zájmem a mohu vřele doporučit. Navíc mi byla velice blízká tím, že jsem ve Valmezu studovala a dva roky tam i bydlela. Prostě moje srdcovka.

22.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

O této knize již bylo napsáno hodně a už před čtením jsem proto věděla, o co se bude jednat. Knihu jsem si chtěla přečíst, protože autorka patří mezi moje oblíbené spisovatele. Začátek knihy, asi tak 100 stránek se trochu vlekl, ale potom to dostalo spád a zbytek knihy jsem přečetla na jeden zátah, prostě nešlo přestát číst. No a konec knihy mne šokoval.

23.01.2024 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Tohle byla první kniha, kterou jsem od Karin četla. Nevěděla jsem, co mám očekávat, ale kniha mne velice mile překvapila. Četla se tak nějak sama a nešlo přestát, až jsem knihu přečetla. Mohu doporučit.

24.07.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Knihu jsem začala číst, aniž bych si přečetla jakékoliv anotace, protože knihy od Petry Dvořákové jsem již četla a vždy byly zajímavé. Ale tohle je něco jiného, hodně těžké a kontroverzní téma. Určitě tento příběh donutí člověka o tématu přemýšlet.
Z knihy vyplývá, že lidé, kteří mají tento problém, že o něm vědí. A toto jsem si i nastudovala, že tomu tak opravdu je. Tak potom nechápu, proč to daní jedinci neřeší, třeba medikamenty. Chápu, že musí být hodně těžké se s něčím takovým svěřit, ale hranice, kdy to člověk již nezvládne je asi velmi tenká.
Kniha se mi velice líbila.

25.08.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Kniha se četla sama, taková pohoda. Určitě mohu doporučit a ráda si od autorky přečtu další knihy.

19.04.2023 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Kniha se mi moc líbila. I když mám přečteno mnoho knih, tak o Japonsku jsem jsem zatím nic nečetla. Jak žijí gejši mne vždycky zajímalo, teď už tu představu mám, protože se jedná o vyprávění jedné z nich. K málokteré knize se znovu vracím, tato bude patřit mezi ty vyjímky. Mohu určitě doporučit.

27.03.2023 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Kniha se četla velice dobře. Přečetla jsem ji jedním dechem, nešla prostě odložit. Silný a zároveň velice smutný příběh. Autorka zde i moc pěkně popsala přírodu. První kniha od dané autorky, ale určitě ne poslední. Můžu jenom doporučit.

16.03.2024 5 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Knihy od Jodi Picoultové, dokážou vždy překvapit. A nejinak je tomu i u této knihy. Od místa, kde příjde k nečekané u zvratu, jsem už nemohla knihu odložit. Mnozí o době covidu nečtou rádi, ale mně to velice zaujalo, protože jsem sama covid prožila a přežila. Byla jsem hospitalizována v nemocnici a tak mám spoustu osobních zkušeností a mohu proto srovnávat.

04.03.2024 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Jan Štifter je prostě super spisovatel! Četla jsem od něho Paví hody- brilantní čeština a tak jsem se těšila i na tuto knihu. Opět nezklamal. Mohu vřele doporučit. A už se těším, až napíše další knihu.

04.05.2023 5 z 5

Není to první a určitě ani poslední kniha, kterou četla z prostředí Asie. Je to fikce na základě historických události a prolínají je v ní dvě linky: historie a současnost. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a určitě doporučuji. Je to silný příběh. Jsem žena a i když nejsem nejmladší, tak jsem musela po přečtení určité pasáže knihu na den odložit. Těším se na další knihy od autora.

03.09.2023 5 z 5

Řídících Márinka - 1. díl Řídících Márinka - 1. díl Felix Háj (p)

Moje první přečtená knížka v životě. Paní učiitelka ji půjčova žačkám v prní třídě, které se už naučily číst. Pěkná vzpomínka. Ještě bych se někdy ráda do knihy podívala. Tehdy se mi příběh moc líbil.

04.03.2023 5 z 5

Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Jiří Hanibal

Obálka moc pěkná, knížka rovněž moc pěkná, ale určitě bych uvítala, kdyby byla hrubší.

09.04.2023 4 z 5

Návrat do Kavárny na konci světa Návrat do Kavárny na konci světa John P. Strelecky

Knihu mohu doporučit. Kniha přiměje čtenáře zamyslet se nad tím, co je pro něj v životě důležité nebo spíš co má rád, co ho naplňuje, co má pro něj v životě smysl, aby byl spokojený a šťastný.

07.05.2024 4 z 5

My dva My dva Andy Jones

Kniha se četla dobře. Někdy láska, někdy smutné věci

05.10.2023