Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Rozmarné léto je taková stará dobrá nostalgie. Tři dědkové nemají co dělat, tak vymýšlejí blbosti. Ale je to vtipné. Dobré je i filmové zpracování, tak kdo měl těžkosti s knihou, filmem si spraví chuť.

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Dojemná, smutná a přesto krásná a velice čtivá kniha.

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Prima kniha. V době svého dospívání jsem se cítila stejně jako hlavní hrdinka, měla její váhu a já navíc byla líná a nesportovní. Hodně jsem se s knihou ztotožnila a byla ráda, že v tom nejsem sama. Sice starší kniha, ale já se ráda vracím do dětských a pubertálních let, takže za mně určitě top.

13.01.2021 5 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Tuhle knihu jsem zbožňovala. S velkou láskou na ní vzpomínám a četla jsem jí i svému synovi, který ji také měl rád a Ladovy obrázky knize dávají ten pravý punc. Liška je opravdu mazaná potvora a to jí právě činí tak milou a člověk jí musí mít prostě rád.

11.01.2021 5 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Úžasná klasika, krásné vyprávění, hezky ilustrované. Nádherný svět broučků, berušek a ostatních zástupců čeledi hmyzu. Ferda mravenec byl a je pro mě srdeční záležitost a neuvěřitelný dětský svět. Kouzlo, které nemizí ani po létech.

11.01.2021 5 z 5

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Jednoduše ucelená kolekce pověstí národa českého snadno pochopitelných již od mladšího věku. Pěkně zpracovaná kniha, která má hodně co nabídnout i těm, co nechtějí číst rozsáhlé české pověsti. Každý si v kostce udělá představu o našich dějinách a minulosti. Nedávno jsem se přistihla, že se mi jakýmsi záhadným způsobem dostala opět do rukou a já s velkou chutí se začetla.

05.12.2020 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Geniální román geniální autorky. Tato paní spisovatelka má nadání pro vše, co dobrá kniha má obsahovat. Napíná čtenáře do posledního dechu a vrah je vždy veliké překvapení. Vše od Agathy Christie je moje srdcovka od mládí.

01.12.2020 5 z 5

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Milovaný krteček, jeho příběhy a krásné nezapomenutelné kresby. Stará dobrá klasika, která nikdy neztratí své kouzlo.

01.02.2022 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Opět další vynikající lahůdka od paní Agathy. Od začátku do konce čtenář napnutý jak kšandy v očekávání, jak to všechno dopadne. A závěr opět nezklamal. Agatha prostě umí a na její spisovatelský um jen tak někdo nemá.

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Úžasná knížka, dost temná a ponurá, ale pěkně napsaná a velice hezky se mi četla. Zajímavé byly hlavní postavy kolem Čachtické paní. Všechno pěkně odsýpalo a spousta překvapujících okamžiků a přátelství, zrady a intriky.

29.12.2020 5 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Tak další kniha mého dětství v době minulé. Knihu jsem dostala za vysvědčení asi ve 4 třídě a mohu říci, že jsem si jí opravdu oblíbila a ráda četla. Příběhy vesnických dětí a jejich dobrodružství byly vlastně i naším světem. Kniha popisuje dětství a vše kolem v době, kdy jsme sami v tom období byly dětmi. Tahle kniha byla opravdová, takto jsme žily.

30.11.2020 5 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Tuhle knihu jsem jako dítě milovala. Četla jsem jí pořád, až jsem ji skoro prodřela. Krásný svět Malíčků a Malenek, příjemné pohlazení na dětské duši. Výlet do říše snů.

30.11.2020 5 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Kapitán Exner a jeho kriminální případy jsou pohlazením pro duši čtenáře. Kniha ani filmy nemají chybu a hlavní představitelé kapitána mají své osobité kouzlo a charisma.

09.06.2023 5 z 5

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Nádherná klasika, která ani nepotřebuje představovat. Knihy a příběhy v nich neuvěřitelným kouzlem čtenáře vtáhnou a laskavě pohladí. Moc hezké vzpomínkové a krásné.

22.01.2022 5 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Kniha se mi příjemně četla, úplně na mně dýchal francouzský venkov provoněný levandulí a pohodou. Milé čtení pro každého, kdo se rád nechá unést létem, sluncem, Francií a venkovem. Nostalgické čtení s návratem do dětských let, kdy léto bylo opravdu léto, děti si ho užily a nepotřebovaly k tomu berličky dnešní doby tzn. telefony, internet apod.

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Knihy pana Vernea jsou nezapomenutelné. Skvělé čtení a krásný svět fantazie do kterého jsme se jako děti s radostí přenesly. I filmové zpracování je výborné.

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Krásný návrat do dětských let. Sympatické čtení a prožitá dobrodružství společně s panem Foggem a jeho přáteli i nepřáteli.

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Oblíbená čtivá detektivka, kterou není třeba vůbec představovat. Skvělé čtení na dobrou noc. Za mně určitě, protože já se od skvělé Agathy nikdy nemohu jen tak odtrhnout a musím číst další a další kapitolu, až zjistím, že jsem skoro na konci, tak jí dočtu.

08.12.2020 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Hodně mrazivý a hororový román. Pěkně napsaný a velice pěkně nafilmovaný. Aneb jak ideologie a fanatické přesvědčení dovede člověka ke krajnostem a svými činy jde doslova přes mrtvoly.

05.12.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Neuvěřitelně vtipná a čtivá kniha této americké autorky. Vynikající vyprávění a popis osob, dobrodružství a života hlavní hrdinky a její rodiny. S vervou sobě vlastní se statečně pere se životem hospodyňky v horách na slepičí farmě. Řídí se heslem, co mně nezabije, to mně posílí a díky tomuto mottu vznikla tato úžasná kniha. Autorka neměla vždy ustláno na vavřínech, ale staží se nesnáze překonat. A to jí dává sílu do dalších dní na nenáviděné slepičí farmě.

01.12.2020 5 z 5