Konfu97 Konfu97 komentáře u knih

Poslední Namsara Poslední Namsara Kristen Ciccarelli

Kniha se zajímavým světem, kde draci nejsou uctíváni, ale loveni a zabíjeni. Hlavní hrdinka není dokonalá, sama to ví, ale její zápal a snaha o nápravu svých "zločinů" vylepšuje její status. Příběh je čtivý, jen si k němu musí čtenář najít cestu, vzhledem k tomu, že to není typický dračí příběh.

09.03.2019 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Knihu jsem otevřela po přečtení mnoha doporučeni. Začátek je typický pro tento typ příběhu, moc velká očekávání jsem neměla a proto ani nejsem zklamaná. Kniha se dobře čte, ale příběh je bohužel z části utahaný a konec/vyvrcholení příběhu zase velmi uspěchaný.

09.03.2019 3 z 5

Lví král II: Simbův příběh Lví král II: Simbův příběh Pavel Šrut

Krásné pokračování krásného příběhu :)

Lví král Lví král Walt Disney

Od dětství pohádky Walta Disneye naprosto miluji. Jsou to bez debat jedny z nejkrásnějších kreslených pohádek. A Lví král byl a bude jednou z mých nejoblíbenějších. Vzpomínám si, že jako dítě, když jsem byla nemocná, jsem na něj koukala klidně 3x za den. :)

03.03.2019 5 z 5

Vždycky jsem chtěla vlastnit krásný a propracovaný "bestiář". :) A dočkala jsem se :D

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetla. Kniha mě vůbec nezaujala a děj už tak dost zamotaný a nepřehledný se vůbec nerozmotává. Po 70 stranách jsem knihu odložila a bohužel nemám vůbec chuť se k ní vracet.

03.03.2019 1 z 5

Nerozluční přátelé Nerozluční přátelé Julia Boehme

Dobrodružtví Týny a Ponyho jsem jako malá milovala. Pro malé milovníky koní a koňských příběhů je to krásné počtení a nejde nic víc než vřele doporučit :)

03.03.2019

Případ opuštěného poníka Případ opuštěného poníka Karin Müller

Moje první kniha z této série, kterou jsem jako malá dostala. Odstartovala sbírání celé série a nic jiného jsme v té době nechtěla. Krásné příběhy, které si mám v plánu znovu přečíst, ač už nepatřím mezi děti :)

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Tak bohužel realita nesplnila očekávání. Knihu jsem přečetla z donucení. Děj i pojatá myšlenka jsou dobré, ale styl psaní mě vůbec nezaujal, do čtení jsem se opravdu nutila. Po opravdu dlouhé době (možná poprvé v životě) mě více zaujal film a knížka zklamala.

03.03.2019 1 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Vrchol celé série, svatba Belly a Edwarda. Z Belly se po mnoha úskalích konečně stáva upír. Rozdělené pohledy Jacoba a Belly (možná i Edwarda, tím si nejsem jistá) jsou vítány, děj to obohacuje. Konečná "bitva" s Volturiovými je na můj vkus utahaná, možná i trochu nudná. Ale jinak pěkné a hlavně šťastné ukončení :)

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Jako malá jsem tuhle knižku měla moc ráda. :)

03.03.2019 5 z 5

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni Václav Čtvrtek (p)

Knížka mého dětství :) Mělo jsem jí ráda jak čtenou tak jako stejně zpracovanou kreslenou pohádku :)

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Nenáročný YA příběh s milostným trúhelníkem a lehkou akcí. Kniha se dobře a rychle čte, první díl je celkem oddechový. Kdo má rád vlkodlaky a trochu netradičně pojmutý příběh o nich, doporučuji.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Moje srdcovka. Knihu jsem četla již několikrát, pokaždé se k ní ráda vracím a pokaždé tam najdu něco co mě překvapí. :) Kniha je krásně napsaná, postavy i děj dokonalé propracovaný, nechybí nečekané zvraty a tajemství. Taktéž smrt a láska. Hlavní hrdina postupně s díly dospívá a moudří a čtenář s ním. Děj je svým způsobem originální, jen Vás nesmí zastrašit počet stran. První díl je samozřejmě jen začátek všeho, ale i tak už jasně ukazuje kvalitu celé série.

Co chci vědět: Koně Co chci vědět: Koně Jackie Budd

Moje první kniha o koních, která mi cestu k těmto tvorům otevřela dokořán. :) Pro menší čtenáře správný začátek :)

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Akční, vcelku neokoukané fantasy, kde nechybí akce a napětí. Romatika je tu v menšině a možná to dodává knize tu spravnou atmosféru. Člověk ze začátku neví co od toho čekat, ale příběh stejně jako všechny ostatní knihy od autorky S. J. Maas čtenáře úplně pohltí. Rozhodně je to příběh, který doporučuji všem fanouškům fantazy :)

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Knihu jsem začala číst na doporučení kamarádky a musím říct, že nelituji. Děj je z části předvídatelný a z části trochu jednoduchý, ale vzhledem k tomu, že má série tři díly samozřejmě to celé teprve začíná. Nechybí typický milostný trojúhelník a nečekáný (pro někoho čekaný) zvrat a zjistění pro hlavní hrdinku. Kniha je na čtení jednoduchá, člověk jí přečte během chvíle. Rozhodně jsem zvědavá na pokračování.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Edit: Po druhém přečtení je tohle stále můj nejoblíbenější díl série. Poznávání nočního dvora. Vnitřní boj s vlastními stíny našich hrdinů a objevení pravých tvaří některých z nich je něco, co dává tomu dílu TOP štítek. A ten konec? Vždycky mě dostane. :D
***
Tento díl mě úplně pohltil. Zvraty, které člověk nečekal. Odkrytí pravých tváří některých hrdinů a pomalé odkrývání minulosti Rhyse i ostaních. Musím říct, že jsem se nemohla odtrhnout. Nechybí romatika ani napětí. Hlavní hrdinové jsou opět dokonale vystiženi a celý děj nenechá člověka klidným a prožívá každou stránku naplno. Naprosto dokonalý díl a nemůžu se dočkat až budu číst dál.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Druhé přečteno, druhý komentář.. Opravdu mi minulé nelezla Feyre půlku knížky na nervy?
Stále to je dech beroucí příběh, napodruhé jsem vůbec neměla problém s prvními 100 stránkami, a byly i pasáže u kterých jsem si říkala.. To jsem minule četla? To jsem věděla?
Svět mě opět uchvátil. Příšery, kletba, popisy přírody, sidla.. no prostě všechno. Všechny popisy jsou dokonale a já měla opět pocit, že jsem tam s hlavními hrdiny.
Tamlin už mi bohužel není tak sympatický jako napoprvé, ale vlastně se to dalo čekat. Lucien se svým humorem mi normálně snad i chyběl. To jeho věčně popichování s Feyre. :D A Rhys? No, hned jak budu moct, vrhnu se znovu na druhý díl :D Stále sérii miluju a možná ještě víc. Úplně jsem zapomněla jaká je to droga.
***
Příběh na motiv Kráska a zvíře a přesto úplně jiný a originální. Ač jsem se prvních asi 100 stran ke čtení trochu nutila a čekala konečně zápletku, kniha mě nakonec uchvátila. Ze začátku děj opravdu jako z pohádky, který ale nakonec končí úplně jinak. Postavy jsou krásně vykresléné, člověk je úplně vidí před sebou a časem se nechává dějem strhnout.

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Kniha s pěknou obálkou, ale tím to bohužel končí. Číst tuto knihu je absolutně o ničem.

01.03.2019 odpad!