konformita konformita komentáře u knih

Zrada Zrada Klára Janečková

Potrestání rozmazleného děcka a láska, která jen tak nevyhasla. Pěkné to bylo.

28.04.2022 4 z 5

Kočka mnoha barev Kočka mnoha barev Lydia Adamson

Přečetlo se to, bylo to takové lehké oddechové. Moc se u toho nemuselo přemýšlet.

24.02.2022 3 z 5

Pohádky o sněžných vílách Pohádky o sněžných vílách kolektiv autorů

Některé pohádky krásné, jiné prostě "jiné". Souhlasím s předchozím komentářem - nádherné ilustrace.

18.11.2021 3 z 5

Skřítek Permoníček Skřítek Permoníček Monika Nikodemová

Permoníček je kučí. Máme ho moc rádi a doufáme, že paní autorka napíše pokračování.

18.11.2021 5 z 5

Soptíci jsou bomboví! Soptíci jsou bomboví! Franziska Gehm

Asi budeme primitivní požírači bezduchých příběhů. Nám se líbilo a zasmáli jsme se.

18.11.2021 4 z 5

Sběratel skleněnek Sběratel skleněnek Cecelia Ahern

Kniha se mi v zásadě líbila. Příběh o tom, jak dcera svého otce vlastně neznala. Říkám si, proč vlastně mlčel o svých zálibách a tím si přidělával další problémy...

18.11.2021 2 z 5

Otrapové, škodiči, naschválníci, prudiči Otrapové, škodiči, naschválníci, prudiči Dagmar Kýrová

Místy jsme se smáli jak blázni. Třebas když chtěl slimák pozvat výkal do kina :-) Četli jsme s dětmi ve věku 4 a 5 let. Fakt dobře ilustrováno.

11.11.2021 5 z 5

Medovníček, Medulka a panenka Rózinka Medovníček, Medulka a panenka Rózinka Jan Lebeda

Opět pohlazení po duši. Taková má být knížka pro děti.

04.11.2021 5 z 5

Okáček, veveří kluk z Jánského vrchu Okáček, veveří kluk z Jánského vrchu Jan Lebeda

Nádherné, něžné pro děti krásně srozumitelné. Četla bych pořád dokola.

04.11.2021 5 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Ona to byla kniha v zásadě dobrá, ale zbytečně zdlouhavá. Miluju sérii s Carlem a naivně si myslela, že i toto bude NĚCO. Nebylo no, fakt zbytečně dlouhé.

02.04.2019 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Kruh lepší než mráz, ale pořád mi tam něco chybí.

04.05.2018 4 z 5

To byl teror, dočíst to. Jak jsem už napsala u Analfabetky, se Staříkem měl pan JJ skončit se ctí a vtipně. Toto bylo naprosto vedle. Ani jednou jsem se nezasmála. Trapas, podivnost. Nečíst, zahodit.

22.10.2017 1 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Mám ráda Kurta W., ale toto nebyla typická detektivka, kde se pátrá po pachateli atd. Ale v zásadě zajímavé čtení.

03.10.2017 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tady taky už není třeba nic extra psát. Vysoká kvalita manželů Ahndorilových stoupá. Drsná kniha o pomstě s králičíma ušima.

08.09.2017 5 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Perfektní. Pan Niedl opět dokazuje, že je spisovatelem světového formátu.

02.08.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

V zásadě se mi to líbilo. Ale šlo to pomalu. Dalo by se říct, že jsem se kapánek trápila. Něco tam prostě chybělo. Nemůžu dát za 5.

08.07.2017 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Paní Moyes mě zklamala. Ale můžou za to také přemrštěná očekávání po Posledním dopisu a Než jsem tě poznala. Kdybych ty dvě nečetla, dám za 5. Takže kdyby byly ryby.

08.07.2017 3 z 5

Svědek Svědek Liza Marklund

Ta kniha byla dobrá, čtivá. Pěkný konec. Něco jí ovšem na 5 hvězd chybělo.

03.05.2017 4 z 5

Naprostý cizinec Naprostý cizinec Kay Schubach

Musím souhlasit s předchozím komentářem. Kniha je neobyčejně čtivá. Jak se ze sebevědomé, úspěšné a už čtyřicetileté podnikatelky stane roztřesený uzlíček nervů zcela závislý na blbečkovi, co si hraje na ředitele planety. Nepochopitelné.

03.04.2017 4 z 5

Smrt za letní noci Smrt za letní noci Kjell Ola Dahl

Bylo to dobré, ale mohlo být lepší. Něco tam chybělo.

13.02.2017 3 z 5