konformita konformita komentáře u knih

Červenka Červenka Jo Nesbø

Musím souhlasit s předchozím komentářem. Remarqua jsem tam taky viděla. Kniha opět úžasná. Už se ani nemusí komentovat. Začíná to být standardem.

07.12.2014 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Kniha je dojímavá. Není o Aghánistánu, jak jsme u pana H zvyklí. Není o Talibánu, ani o postavení žen. Je o tom, jak lidé opouštějí z vlastní vůle nebo nedobrovolně své milované. Chybí jim půlka srdce a s tím kráčejí životem.

02.12.2014 3 z 5

Posel slunce Posel slunce Wilbur Smith

Pan Smith píše zásadně dobré knihy. Něco mi tu chybělo. Snad to napětí. Čtenář téměř od začátku ví, jak to všechno dopadne.

15.11.2014 3 z 5

Utrhnout se ze řetězu Utrhnout se ze řetězu Simona Monyová (p)

Je to dobrá kniha. Konec šokující a nakonec překvapení pro čtenáře, které se v knihách vyskytuje častěji, než by se mohlo zdát.

29.10.2014 4 z 5

Proč jsem jen byla dívka? Proč jsem jen byla dívka? Gabi Köpp

V porovnání s tím, co zažívali vězni koncentračních nebo pracovních táborů, vyznívá příběh G. Kopp nezajímavě. Rozhodně trpěla, zažila spoustu hrůz. Kniha je ale nezáživná, zaměřená především na znásilňování. K přečtení snad jen pro ty, co se tímto druhem zločinu chtějí zabývat nebo je přitahuje.

29.10.2014 1 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Magda Váňová

Takové romány mám od paní Váňové nejradši. Příběh na celou knihu. Nádhera, slzičky opět nechyběly. Musím dát plný počet.

29.10.2014 5 z 5

A Jimmy šel za duhou A Jimmy šel za duhou Johannes Mario Simmel

Tak moc jsem jim držela palce. Celou knihu jsem přečetla v napětí. Něco tak dobrého jsem dlouho nečetla. Pan autor přináší jiný pohled na druhou světovou. Pohled árijky, která si vzala žida a vede proces o otcovství svého syna. Síla, doporučuji!!!

10.04.2014 5 z 5

Oltář ztraceného ráje Oltář ztraceného ráje James Rollins (p)

Rollins nezklamal. Zajímavé téma. Působí tak, že se v těchto záležitostech skutečně orientuje. Moc se mi líbila. Plno nečekaných zvratů.

28.02.2014 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Pan Deaver nezklamal. Celou dobu jsem si myslela, že vím, kdo je vrah. Skončilo to tak jako vždy. Byl to ten nebo ti, do kterých bych to opět neřekla.

10.02.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Skvělé, napínavé, lepší než Netopýr.

10.02.2014 5 z 5

Náhoda nebo osud Náhoda nebo osud Magda Váňová

Paní Váňová nezklamala. Opět velmi zajímavé dílko.

22.01.2014 5 z 5

Společník Společník John Grisham

Pan Grisham umí psát, kniha je napínavá. Něco mi tam ovšem chybělo.

19.01.2014 3 z 5

Škola života Škola života Lynn Barber

Je sice zajímavé, co všechno paní Barberová zažila, ale to je tak vše.

19.01.2014 2 z 5

Nebe může počkat Nebe může počkat Cally Taylor

Krásné čtení. Od první stránky mě kniha neskutečně bavila. Konec potom plaval v slzách. Že prý to paní obšlehla podle Ducha. Nevím, co je na tom pravdy, film jsem neviděla. Ale i kdyby, tak se jedná o jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

25.11.2013 5 z 5

Pavouk v síti Pavouk v síti Magda Váňová

Paní Váňová mě opět nezklamala. Je to úúžasná kniha. Nejdříve se nám stará paní jeví jako největší frajerka a ona se z ní vyklube nešťastná ženská, která musí s sebou vláčet hrozný kříž v podobě viny na smrti svého jediného dítěte. Fakt mě dostala, jako vše, co jsem od NÍ zatím četla.

18.11.2013 5 z 5

Já, Julie a dovolená Já, Julie a dovolená Dagmar Dandová

Paní Dandová se snaží být vtipná, ale nějak jí to nejde. Příliš mnoho vtipů do jedné věty. Je to suché, staré, mnohokrát použité. 45-letá žena přece na úvahy o sexu a různých sexuálních polohách není stará. Paní Dandová by měla tohoto rádoby vtipného psaní zanechat dříve, než někomu ublíží. A ještě malá poznámka, co má proti účetním???

25.09.2013 odpad!

Krev a led Krev a led Robert Masello

Bylo mi ouzko, když jsem pomaličku zjišťovala, že se nejedná o detektivní příběh nýbrž o horor. Každopádně skvělá, i když kapánek za vlasy přitažená kniha.

25.09.2013 5 z 5

Odplata tě nemine Odplata tě nemine J. D. Robb (p)

Překvapují mne předchozí komentáře. Dostala jsem skvělá doporučení na knihy J.D. Robb a začala jsem právě touto knihou. Vím, že neznám pozadí a minulost postav. I tak ale velké zklamání a bohužel velmi špatný překlad pana Duška. Používá výrazy typu "videofon" a "elektronikáři". To mě velmi iritovalo, zbytečně knize ublížil. I když odhlédnu od mé neznalosti pozadí a překladu, velké zklamání.

24.05.2023 2 z 5

Domek u jezera Domek u jezera Jasinda Wilder

Nejdříve mě to bavilo. Líčení pocitů toho, co zůstane. Pak už to bylo zdlouhavé. Otravné. Nešlo dočíst s radostí, musela jsem se nutit.

12.04.2023 2 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Moc se líbil první díl série s Colterem a proto jsem se velmi těšila na druhý. Bohužel, měla jsem následovat příkladu mého muže, který po několika stránkách knihu odložil. Dočetla jsem jen proto, abych mohla zhodnotit. Colter je prostě nejlepší, nejúžasnější, všechno mu jde od ruky, je perfektní prognostik, statistik, ovládá bojové umění a odmala byl cvičen na vše možné, co jednoho v divoké přírodě může potkat. Je tak dokonalý, až je protivný. Zápletka taková plytká, narychlo dělaná. Pan Deaver mě velmi zklamal.

02.01.2023 2 z 5