konformita konformita komentáře u knih

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Velmi zajímavý, napínavý příběh. Dobrodružný, určitě také skvělý námět na film. Hlavnímu hrdinovi se několikrát "zláme vaz" a on se z toho vždy dokáže zvetit. Doporučuju.

24.04.2014 4 z 5

Smyslná červeň Smyslná červeň Barbara Delinsky

Ona se na svět dívá zpod dlouhých černých řas, on je ztělesněním mužství. Oba jsou tak krásní, až vám z toho dech přechází. Knihu jsem dočetla jen proto, abych se tu o ní mohla tak pěkně zmínit. Na obalu se píše: "jedna z nejprodávanějších amerických autorek". Paní Delinsky by se měla zcela vzdát snah o popis sexu (mohla by se třebas inspirovat J.M.Simmelem, když už to musí dělat). Hnus a brak, spálit v kamnech. Jediné, co snad mohu kapánek pochválit, když zavřu obě oči a nic neuvidím, je popis trápení nešťastně zamilovaného člověka.

31.03.2014 odpad!

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

Pěkná kniha, stojí za přečtení, ale moc vzpomínek mi na ni asi nezůstane. Některé příběhy jsou zajímavé.

11.03.2014 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Kniha se velmi dobře čte. Závěr je dost smutný a je velmi zajímavé sledovat, jak utrpení jednoho pomůže jinému. Jako matce malého dítěte se mě obsah knihy velice dotkl. Konec mě téměř srazil na kolena.

19.02.2014 4 z 5

Tajemství rukopisu Tajemství rukopisu Veronica Stallwood

Byla rozhodně zajímavější než S vrahem za zády. Poněvadž jsem před ní četla Nesbovy Šváby, proto za 3.

11.02.2014 3 z 5

Zapisovatelé otcovský lásky Zapisovatelé otcovský lásky Michal Viewegh

Úžasné. Vtipné jako třebas Báječná léta pod psa. Mnohokrát jsem se nahlas zasmála. Skvělé, odlehčené. Pan Autor se ukázal.

22.01.2014 5 z 5

S vrahem za zády S vrahem za zády Veronica Stallwood

Kniha se mi celkem zamlouvala, ale do velkých detektivních románů má hodně daleko.

19.01.2014 3 z 5

Sladkost života Sladkost života Paulus Hochgatterer

Průměrná kniha, i když dobře čitelný a poutavý styl psaní. Na můj vkus příliš krutosti. Konec si čtenář skutečně musí vydedukovat.

19.01.2014 3 z 5

Ve stínu sfingy Ve stínu sfingy James Rollins (p)

Druhý díl byl stejně tak skvělý jako ten první. Takže pět hvězdiček a čekání na další... Mám takový divný pocit, že králem lebek je Jakeův táta, ale doufám, že to tak není.

19.01.2014 5 z 5

Stín krále lebek Stín krále lebek James Rollins (p)

Bude mi třicet a hrdě se hlásím ke své lásce k pohádkám a dobrodružným příběhům. Skvělá kniha akorát na konci jsem mírně znervózněla z toho, kde a kdy se mi podaří sehnat další díl. Nicméně povedlo se :-)

19.01.2014 5 z 5

Nebezpečné rituály Nebezpečné rituály Alicia Giménez-Bartlett

Výborná kniha. Odteď se řadím mezi stoupence komisařky Delicado. I když se zprvu zdá, že svým případem postupují poněkud kostrbatě a nehorázně pijí, nakonec se pravdy dopídí.

20.11.2013 5 z 5

Dívky hrají Nebe, peklo, ráj Dívky hrají Nebe, peklo, ráj Olga Lipecká

Kniha má pomalý rozjezd, o to více uchvátí později. Stále čekáte na nějakou tragédii. Konec je zajímavý - zrovna zabili Ferdinanda.

18.11.2013 4 z 5

Proč má dcera? Proč má dcera? Barbara Delinsky

Dobře se četla. Zajímavé téma. Ale jako bych se dívala na americký rodinný film nebo seriál. Problém a jeho vyřešení, všichni jsou šťastní a spokojení.

18.11.2013

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

Předloha pro Nestydu. Občas zajímavé, ale přirovnala bych to k Borůvkám Báry Nesvatbové. Člověk se z toho cítí spíše stísněně. Tedy alespoň já.

18.11.2013 3 z 5