komin347 komin347 komentáře u knih

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Nevím proč, ale kniha mně trochu zklamala, nedokázala mně vtáhnout do děje, neměla žádný spád a přišlo mi, že tam bylo dost nesrovnalostí které nedávaly smysl, asi jsem měla velké očekávání. Za mně spíše oddychové čtení.

08.02.2019 3 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Po shlédnutí filmu, který mě úplně dostal, jsem si musela přečíst i knihu, protože jsem chtěla vědět víc a pochopit pár věci z filmu, které mi nedávali moc smysl. Knihu jsem četla v originále a byla jsem naprosto nadšená, lepší knihu jsem už dlouho nečetla. V poslední části mi i slzička ukápla a dlouho po přečtení jsem si říkala, co že jsem to vlastně četla, že to ve mně zanechalo takový pocit a že jsem nad tím musela pořád přemýšlet. Ještě teď když si na to vzpomenu mám husí kůži a zlomené srdce. Za mě tedy jednoznačně jedna z nejoblíbenějších knih.

28.08.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Za dva dny jsem měla hotovo, vůbec jse se od knihy nemohla odtrhnout, musela jsem vědět jak to dopadne. A když už jsem si na něco udělala názor, na další stránce jsem si říkala, to jako fakt! Za mně super vymyšlený, napsaný a čtivý příběh :)

15.01.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knihu jsem nechtěla odložit, četla se sama. Plusem bylo, že se příběh odehrává ve více časových liniích.

16.11.2018 5 z 5

MY 2 MY 2 Radka Denemarková

Knížku jsem koupila za 29 kč a i to bylo moc. Styl psaní mi vůbec nevyhovoval, bylo to spíše jako scénář a odložila ji po pár stránkách.

23.11.2017 1 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Jako první jsem viděla film, takže kniha se už odehrávala s herci z filmu, o to bylo čtení zajímavější. Rozhodně nejpovedenější díl z celé trilogie.

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Knížka ke které se ráda vracím, vlastně zatím jediná od autorky, která se člověku chce číst i víckrát. Typická letní oddechovka s vtipnými momenty, kdy si připadáte jako byste to znali ze života :) Moje nejoblíbenější kniha od LL.

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Kniha se četla dobře díky kratším kapitolám, i když v ní pode mně chybí několik zásadních věci, jako jak se to Amy stalo, více o pachateli a naopak řada věcí a postav pro mně zbytečných jako linky Sue a alkoholička hlavní postava (zřejmě teďka populární). Pro mně poměrně lehké čtení a posledních cca 50 stránek je nejzajímavějších, jelikož začínalo příbývat kapitol s Amy.

16.06.2018 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Za mně super, tenhle žánr mně baví, četlo se to úplně samo. Finchovi kapitoly se mi líbili o něco více než ty Violet, ale jinak doporučuji.

15.03.2018 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha je naprosto úžasná, hned mně vtáhla do svého světa. Plusem je, že je to celá série a nekončí to po jedné knížce, tudíž se máte pořád na co těšit a hlavně neklesá kvalita jako to bývá u některých jiných sérií.

Aliance Aliance Veronica Roth

Nejslabší díl z celé trilogie, v první polovině knihy jsem pořád čekala kdy se tam konečně začne něco zajímavého dít, neuvěřitelně se to vleklo na to, že to měl být úplný konec, naštěstí druhá polovina už se četla sama a na konci jsem si říkala že to autorka nemyslí vážně, ale po rozležení v hlavě jsem ráda že to skončilo jak to skončilo. Takže 4 hvězdy za druhou polovinu a konec a bohužel stěží 2 hvězdy za první půlku.

23.11.2017 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Za mě super oddechovka, i když jsem postrádala více promyšlený konec (přišlo mi to trochu odfláknuté, jakoby ho autorka chtěla nechat nejednoznačný a neuzavřený , aby čtenáře nutil k zamyšlení, ale to se u mne nekonalo. Myslím, že příběh si zasloužil propracovanější konec).

24.04.2019 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Nádherná klasika :)

11.01.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomila kdo je kdo, ale pak se knížka četla už celkem dobře, až na to že jsem se těšila na tu onu detektivní zápletku, jejíž rozuzlení bylo tak nějak aby se neřeklo. Vzhledem k tomu, že kniha byla propagována na každém rohu jsem čekala něco víc.

23.11.2017 4 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Kniha měla zajímavý příběh, i když jako zdravotníkovi mi některé věci nedávali smysl a chtěla bych vědět co přesně se hlavnímu hrdinovi stalo. Navíc už jsem asi z takových těch zamilovaných 16-ti letých vyrostla a nějak mi tam něco pořád chybělo, aby to bylo za víc hvězd. Přesto byla kniha čtivá a jako oddychové čtení se hodí.
PS: asi jsem jedna z mála, u kterých to díky autorčině podání nevyvolalo zamýšlené emoce.

21.08.2018 4 z 5

Zlá krev Zlá krev John Sandford (p)

Téma knihy mi vůbec nesedlo i když styl psaní byl dobrý a hlavní hrdina sympatický. Ke čtení jsem se musela nutit.

09.03.2018 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Od začátku se to četlo dobře, stránky rychle ubíhaly, postavy byly sympatické, zápletka zajímavá. Po tak skvělém vystavění příběhu by si to ale zasloužilo trochu lepší konec, škoda. Ale i přesto super knížka.

11.02.2018 5 z 5

Soukromé životy Soukromé životy Tasmina Perry

Knize by neuškodilo ubrat pár stránek se zbytečnou omáčkou kolem, mělo by to tak svižnější spád, občas jsem se musela přemáhat ke čtení. Na mně bylo v příběhu také moc jmen, kdy jsem se za půlkou už ztrácela, ale naštěstí hlavní postava byla jedna a sympatická. Díky tomu, že konec nesklouzl k lacinému happy endingu s celebritou, který mně jako první napadl, výsledné dojmy jsou pozitivní :)

01.01.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Na mně bylo v knize moc postav, po půlce jsem se musela vracet a ujasňovat si kdo je kdo a to k tomu bylo přidáno i ještě více časových linií a konec jsem nepochopila už vůbec. Ale jako oddechovka se to dalo a díky krátkým kapitolám se i rychle četla. Na delší cesty vlakem ideální ;)

29.11.2017 4 z 5

Jak zabít svého šéfa Jak zabít svého šéfa Shane Kuhn

Až na ten konec v podobě hollywoodského happyendu a doprovodnou novelu, kterou si autor mohl odpustit byla kniha celkem čtivá.

25.11.2017 4 z 5