KolSkřítek KolSkřítek komentáře u knih

Fiorella a záhada mrtvého netopýra Fiorella a záhada mrtvého netopýra Vlastimil Vondruška

Příběh dobrý, ale od autora - historika bych očekávala přesnost v základních údajích. Modlitba Růžence neobsahuje 50 "otčenášů". Zároveň tvrzení, že v Bibli není nikde zmínka o ďáblovi - minimálně v Novém zákoně je o pokušení Ježíše na poušti. Nevím, jestli to byl záměr, ale v knize pro děti bych podobné chyby nečekala.

16.05.2020 3 z 5

Fiorella a Bratrstvo křišťálu Fiorella a Bratrstvo křišťálu Vlastimil Vondruška

Velice pěkně čtivé, kdo má rád dobrodružné knihy.

16.05.2020 4 z 5

Neboj se vrátit domů Neboj se vrátit domů Aleš Palán

Nádherná kniha o posledních chvílích života. Také o inspirativní a odvážné ženě, která umí naslouchat druhým, sobě i Bohu. Možná více řekne věřícím lidem, ale i pro nevěřící je velice dobré si uvědomit, že poslední dny člověka jsou velice důležité. Narovnání vztahů je možné u kohokoli a kdykoli. Držím palce nám všem, abychom byli připraveni.

28.02.2020 5 z 5

Popoupo aneb Podivuhodná pouť pouští Popoupo aneb Podivuhodná pouť pouští Zuzana Holasová

Moc hezká kniha o důležitosti spolupráce a respektu různých povah lidí. Dokáže vtáhnout do děje a potěší.

16.02.2020 5 z 5

Taumur Taumur Zuzana Holasová

V knize je zjednodušeně popsáno, jak se žije lidem v nesvobodném světě. Vyprávění se prolíná se základními příběhy z Bible. Jsou velice pěkně převyprávěné. Přemýšlím, jestli tuto knihu dokážou pochopit i děti, které nikdy o Bohu neslyšely.... Pokud knihu budou číst děti samy, bylo by dobré s nimi o knize mluvit.
Hledá-li někdo jen dobrodružnou knihu, doporučuji Popoupo.

16.02.2020 4 z 5

Sami na této zemi? - O Boží přítomnosti mezi námi Sami na této zemi? - O Boží přítomnosti mezi námi Ladislav Heryán

Další pěkná kniha, která nám ukazuje, že život není černobílý. Děkuji za povzbuzení pro všechny, kteří poslouchají své srdce při pomáhání druhým.

08.02.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice se mi líbilo, jak je kniha časově poskládaná. Tím, že vyprávění nejdou přesně za sebou, hezky se skládají informace dohromady. Pěkně popsáno, jak naše chování ovlivňují dávné zážitky.

07.02.2020 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Tomáš Lukavec

Kniha má velice pěkné myšlenky, které stojí za to si nechat projít hlavou. Je dobré, že si každý může vzít do svého života inspiraci pro oživení. Místy je to trochu časově popletené, ale to není tak důležité.

10.12.2019 4 z 5

Pozorování v přírodě Pozorování v přírodě Martina Drijverová

Kniha velice hezky líčí, co se děje v jednotlivých týdnech celého roku v přírodě. Děti se z ní dozvěděly spoustu zajímavých věcí.

16.10.2019 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Velice čtivě napsané. Oceňuji konkrétní a jednoduchá doporučení.

14.08.2019 5 z 5