Knizniuchyl Knizniuchyl komentáře u knih

Propast Propast Jozef Karika

Jsem velký nadšenec do Karikovych knížek. Ovšem po Tmě, Trhline, Smrsti a Strachu, kde jsem neměla absolutně co vyčíst, jsem už v Propasti tak trochu věděla, o co běží. Nicméně mě to rozhodně neodradilo a v druhé části knihy jsem si opravdu hodně užívala "magoření" hlavního hrdiny. Zkuste se do toho vcítit a nemít husí kůži.

20.08.2022 4 z 5

O myších a lidech / Plameny zářivé O myších a lidech / Plameny zářivé John Steinbeck

Jedna ze dvou knížek, u kterých jsem kdy v životě brečela. A to rovnou jako želva. Krásné novely a jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec.

15.08.2022 5 z 5

Propast Propast Arnošt Lustig

Samozřejmě je to Lustig, takže nečekejte žádné radostně chvilky. Ovšem u téhle knihy jsem měla namale, abych se nepozvracela. Což ale vzhledem k tématu by nemělo být neobvyklé.

15.08.2022 4 z 5

Djatlovova expedice: Nová odhalení Djatlovova expedice: Nová odhalení Martin Lavay

Jsem velký fanoušek této záhady, takže není divu, že jsem po téhle knize sáhla hned, jak jsem ji v knihkupectví zahlédla. Narozdil od té první je více fakticka, obsahuje spoustu dat a shromažďuje všechny nové informace k tomuto případu. Ovšem jestli umíte cesky, budete trpět. Ostatně jak už jsem u tohoto nakladatelství zvykla.

Životem na zelenou Životem na zelenou Matthew McConaughey

Je nutno říct, že autora této knížky miluji, takže možná jsem malinko zaujata. Ale obě roviny, jak dějová, tak filosofická mě opravdu bavily, a to myslím v pravém slova smyslu. Několikrát jsem se u knihy upřímně zasmála a několikrát se i hlouběji zamyslela.

15.08.2022 5 z 5

Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce David Attenborough

Zajímavá kniha co se týče porovnání tehdejší a dnešní doby. Uvědomit si, jak tenkrát muselo být těžké zvířata nejen odchytit, ale především přepravit, kolik papírování za tím vším bylo... Také pro mě jako milovníka zvířat bylo vyprávění týkající se samotného chovu zvířat velmi zajímavé. Jinak je to pěkná "oddechovka", abych tak řekla.

Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga

Opět jsem velmi zklamaná z nakladatelství XYZ. Není to první knížka, kterou jsem odtamtud četla (mají pro mě velmi zajímavé tituly), ale těch chyb... Úplně to degraduje celý dojem z knihy. A kort u takovéhoto příběhu, plného smutku, dojetí a nespravedlnosti, se opravdu nechcete na každé stránce pozastavovat nad lidskou nedbalostí.