Kniznikralovna Kniznikralovna komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Něco tomu chybělo. Snad mornštajnovsky hezký jazyk a autenticita.

19.05.2023 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Petra Soukupová. Stejně civilní a chladně přesný popis jako vždy. Je to výborné? Je. Jen mi někdy chybí motivace číst její texty, protože příliš připomínají všední život, který žijeme.

10.03.2023 4 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Na tohle jsem se opravdu těšila, protože autorčina Anna a Justýnka jsou klenoty mojí knihovny. Josefína se k nim teď řadí taky.
Jde o mnohem civilnější příběh než v předchozích knihách, ale opět vyšperkovaný autorčiným krásným jazykem. Kapitola psaná pohledem babičky mě okouzlila.
Pantovič je jedna z mála českých spisovatelů, které pro jejich specifický styl poznám z jedné věty.
Spousta velkých témat v jedné útlé knížce, přesto mám pocit, že všechna dostala prostoru přesně tak akorát.
4,7/5

10.03.2023 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Pro mě největší překvapení tohoto léta. Autorka změnila příjmení, tak jsme si ji nespojila s knihou Justýnka a asistenční jednorožec, i když jsou si vlastně podobné. Jsou bláznivé a spojuje je perfektní cit pro jazyk. Svépomocná skupina pro státní symboly se syndromem vyhoření, důchodkyně, co vidí do budoucnosti, ale jen deset minut.... Miluji v té knize asi každou stránku a nechápu, jak někoho mohou takové věci napadat.

23.09.2020 5 z 5