Knihotyna Knihotyna komentáře u knih

Móda - Kompletní obrazový průvodce světem stylu Móda - Kompletní obrazový průvodce světem stylu Karen Homer

Krásně zpracovaný svět módy. A to ve všech směrech. Styly, látky, přehlídky, modelky, módní redaktoři, módní časopisy. Otázka jak se móda chápe dnes, kdo udává módní barvu roku apod.
Kniha je krásně graficky zpracovaná a pro základní - ucelený - přehled o módě přímo geniální. Jsem moc ráda, že ji mám ve své knihovně :).

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Četla jsem příběh s tím, že je to milé čtení, již nějaké ten pátek mi není -náct a tak jsem si říkala, že si to trošku připomenu :D. Až do velkého zvratu. Já tedy musím říct, že na mě tato časovaná bomba zapůsobila dokonale a knize dávám 5*, jaké každé knize od NIcoly Yoon.
Vřele doporučuji. Milé čtení, které pohladí po duši, ale má v sobě špetku životní reality.

Atlas duchů a příšer Atlas duchů a příšer Federica Magrin

Jedna z krásných velkoformátových knih.
Oceňuji rozdělení na světadíly, starodávné světy, mapy, zasazení všech "potvůrek" do místa výskytu :).
Doporučila bych spíše pro větší děti, které už trošku chápou nadsázku :).

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Jennifer Coulmann

Krásný veršovaný příběh o Vánocích zasazený do prostředí lesa, jehož hlavními aktéry jsou právě lesní zvířátka :).

Jen pozor, pro malé zvídavé děti - zvířátka si dávají dárky - malí čtenáři by se mohli pídit potom, proč jim je nenosí Ježíšek ;).

01.01.2023 4 z 5

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Bohužel, mně tento díl vtipný nepřišel a pověstný humor jsem hledala marně. Ale každý máme jiný vkus :).

Osobně doporučuji spíše 1. a 2. díl :).

01.01.2023 1 z 5

Michael Jackson - Král popu Michael Jackson - Král popu Glenda Nevill

Kniha na mě působí rozpačitě. Čekala jsem asi více informací. U spousty informací se mi stalo, že jsem si je následně dohledávala na internetu, že mi nebyly "dovysvětleny".
Na druhou stranu kniha splnila účel, člověk se nadchl a chtěl vědět více :).
Publikace je čtivá, obohacena o množství fotografií.

31.12.2022 3 z 5

Večerní písně Večerní písně Vítězslav Hálek

Má oblíbená sbírka básní. Básně jsou milostné, Vítězslav Hálek je psal pro svou ženu, na kterou několik let čekal. Básně jsou zpěvné, připomínají lidové písně, jsou líbivé, lyrické, snadno zapamatovatelné. Pro mě osobně srdcová záležitost.

31.12.2022 5 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Musím se přiznat, že jsem asi ve 2/3 musela knihu na nějaký čas odložit. Té bolesti už na mě bylo moc.
Výborný náhled do duše jedné ženy, která trpí hypersexualitou/nymfomanii. Kniha se čte opravdu rychle. Střídá se zde minulost a přítomnost. Za mě skvělý psychologický román.

31.12.2022 4 z 5