Knihotyna Knihotyna komentáře u knih

Inspirace - Myšlenky a citáty na každý den Inspirace - Myšlenky a citáty na každý den neznámý - neuveden

Pokud jste typ lidí, který si zdobí diář, deník či podobné záležitosti citáty a chcete nějaké, které Vás povzbudí na těle i na duchu, směle do této knížečky!
Kdo si nevěří nebo nemá podporu pro své plány zvenčí a od svého okolí, snad ho potěší moudrá slova některých osobností, které jsou v knížce uvedené :).

15.01.2023 5 z 5

Murphyho zákony pro zamilované Murphyho zákony pro zamilované Jiří Žáček

Pro zamilované nebo spíše proč se nezamilovat nebo neženit. Pro někoho vtipné, pro někoho méně, pro někoho vůbec. Záleží čistě na Vašem vkusu, pokud máte rádi vtipy/aforismy typu "pan Novák a paní Nováková".

15.01.2023 3 z 5

Murphyho zákony pro řidiče (a řidičky) Murphyho zákony pro řidiče (a řidičky) Jiří Žáček

Vtipné, mnohdy trefné, úsměvné :).

15.01.2023 3 z 5

Nepřemožitelní: Příšera z ostružiní Nepřemožitelní: Příšera z ostružiní Caryl Hart

Čistě náhodou se mi dostal do rukou 3. díl ze série Nepřemožitelní (děkuji za dárek k nákupu :)).
Jako první musím vyzdvihnout grafickou podobu knihy, která je celá černo-oranžová.
Příběh je čtivý, milý, líbí se mi vztah kamarádů i sourozenců :).
Určitě necháme v knihovně pro syna až povyroste :).

09.01.2023 4 z 5

Jak vydrhnout velrybě stoličku Jak vydrhnout velrybě stoličku Scott Adams

Takového psa bych chtěla domů :), nápady se to jen hemží, jeden lepší než druhý :).
Ironie, sarkasmus a mnohdy trefa do černého.
Doporučuji jako inteligentní humor :).

08.01.2023 4 z 5

ADA ADA Jan Těsnohlídek ml.

Mé první setkání s autorem.
Rozporuplné pocity. Jako bych seděla někde v baru či restauraci a někdo na mě chrlil svůj příběh - přesně jako v knize, někdo, kdo pije a kouří a vypráví, opakuje se, doufá, ale vlastně ví, že to nikam nevede, chce, ale vlastně nechce, motá se ve světě a sám v sobě.

Naše doba. Generační problémy. Problémy dospělosti. Motání se v kruhu. Cykličnost. Nuda. Znechucení.
Děláme práci, která nás nebaví, po škole nemáme uplatnění, chceme mít sny, ale nemáme energii, chceme vztah, ale nevíme zda do něj ještě zbytky sebe a té energie vkládat. Zda něco ještě má smysl. Ale pak se rozjasní jako jarní den a najednou všechno smysl má, najednou jsme opět plní snů a plánů. Ale na jak dlouho.

Chápu, že k hlavním postavám a pointě příběhu to patřilo, ale neustále kouření a pití mi vadilo. Ale to je pouze osobní dodatek :).

03.01.2023 4 z 5

Génius Pablo Picasso Génius Pablo Picasso Jane Kent

To pravé čtení pro milovníky umění, kteří jedno tuto vášeň chtějí předat i svým dětem :).
Text je jednoduchý, srozumitelný, obsahuje dostatek informací. Obohaceno o časovou osu. Oceňuji i kvíz, který je na konci knihy a prověří naše znalosti :).

02.01.2023 5 z 5

Jak přežít manželství Jak přežít manželství Pavel Kantorek

Neurazí. Nenadchne.
Humor pana Kantorka je velmi specifický. Mě osobně nesedí. Mnohdy mi přijde až urážlivý. Přesto zajímavý vhled do tvorby klasických českých anekdot, které já si dle ilustrace pamatuji z časopisu a knih své babičky.

01.01.2023 3 z 5

Můj táta a já Můj táta a já Filip Škoda

Líbí se mi předmluva knihy, kde je přiblíženo téma a historie zobrazování "škorpeni táty a syna".
Komiks je hezky zpracovaný. Musím však říci, že mě daleko více pobavil a zaujal komiks Malá máma od Lenky Sadvarové :).

01.01.2023 4 z 5

Lásky českých spisovatelů Lásky českých spisovatelů Martina Drijverová

Pokud máte rádi tvorbu a díla českých spisovatelů a spisovatelek, prohlédněte se po této knize. Nahlédnete do jejich životů a poznáte i jejich druhé polovičky.
Za mě krásně zpracované téma. Já jsem si knihu užila, spoustu si toho zapamatovala a poznala velikány české literatury zase z jiné stránky :).

Arcimboldo Arcimboldo neznámý - neuveden

Bohužel, za mě ne.
Text a obrázková příloha se může lišit i o 50 stran. Čtete tedy popis obrazu na straně 20, ale jeho vyobrazení můžete najít až na straně 55. Pro mě velmi rušivý element.

Hledáte-li však knihu, pro referát nebo naopak sháníte-li knihu pro popis některého z děl Arcimbolda, mohu doporučit. Text je dostačující a obrázková příloha nafocená (vytisknutá) kvalitně - mnoho děl je zobrazeno i v detailu.

01.01.2023 1 z 5

Móda - Kompletní obrazový průvodce světem stylu Móda - Kompletní obrazový průvodce světem stylu Karen Homer

Krásně zpracovaný svět módy. A to ve všech směrech. Styly, látky, přehlídky, modelky, módní redaktoři, módní časopisy. Otázka jak se móda chápe dnes, kdo udává módní barvu roku apod.
Kniha je krásně graficky zpracovaná a pro základní - ucelený - přehled o módě přímo geniální. Jsem moc ráda, že ji mám ve své knihovně :).

Atlas duchů a příšer Atlas duchů a příšer Federica Magrin

Jedna z krásných velkoformátových knih.
Oceňuji rozdělení na světadíly, starodávné světy, mapy, zasazení všech "potvůrek" do místa výskytu :).
Doporučila bych spíše pro větší děti, které už trošku chápou nadsázku :).