knihomolkaL knihomolkaL komentáře u knih

30 dní touhy 30 dní touhy Christine D’Abo

Název knihy vypovídá téměř vše. Tentokrát jde hlavně a především o touhu resp. o sex, erotiku. Romantická linka knihu prolíná, doplňuje. Příběh je vzrušující, skutečně jsem u knihy mohla vypnout, zasnít se a zapojit fantazii.
Poznámka jen tak na okraj, nevím, jak je to v originále, ale použití některých slov mě úplně iritovalo. Slova jako pinďour a čičinka, tedy, kdo tohle vymyslel, to je hrůza. To jediné mi celkový dojem kazilo.

21.04.2021 4 z 5

Láska na splátky Láska na splátky Sophie Kinsella (p)

Výborné - vtipné, hodně romantické.
Akorát mi vadilo chování hlavní hrdinky, která se nechala dost dlouho skoro každým vyloženě zneužívat a jejím sourozencům bych teda asi nabančila. Ale konec vše spravil - skoro až pohádkově - což mám u tohohle žánru ráda.

12.04.2021 4 z 5

PS: Je to výzva PS: Je to výzva Winter Renshaw

Kniha se mi líbila o kapku více než předchozí PS: Chybíš mi. Hezký příběh o dvou zraněných duších, dvou naprosto odlišných povahách, což dokazuje, že láska skutečně hory přenáší.
Jen tak na okraj, musím zmínit jeden překlep, na které jsem normálně dost alergická, ale tady mě pobavil - str. 164, citace: "Zavřu složku, položím ji na jeho a natáhnu si rohy".

24.03.2021 3 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Začátek super, to popichování a pošťuchování mezi hlavními hrdiny je hodně povedené. To jsem se moc bavila. Pak se hravost slovních přestřelek kamsi vytratila, nastoupilo vážnější téma, a pak ještě vážnější. Konec dobrý, ale to je u tohohle žánru standard. Za mě tak 70%.

13.03.2021 3 z 5

Udělala jsem chybu Udělala jsem chybu Paula Daly

Takový průměr. Nebylo to špatné, ale autorka mě bohužel nedokázala tak úplně vtáhnout do děje, nebyla jsem prostě napnutá, abych už honem četla a věděla, co bude dál.
Hlavní hrdinka mi ne zcela sedla, nějaké její jednání jsem chápala, ale další zas bohužel absolutně ne. Prostě a jednoduše - podle mě - neurazí, nenadchne.

06.03.2021 3 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Příjemné, nenáročné čtení na oddych. Milé, vtipné, romantické.

13.01.2021 3 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

(SPOILER) Thea jsem si v předchozích dílech moc a moc oblíbila. Obdivuji jeho nadprůměrnou inteligenci a hodně zvláštní smysl pro humor. Spoiler. Proto mě hodně překvapil konec knihy, kdy tak nesporně chytrý člověk de facto propadne šílenství. Chápu, co tím autor sledoval, ale myslím, že je to hodně přehnané, pro mne jediné mínus skvělé knihy. A ztráta Jillian? To snad ne, doufám, že se to v dalším díle podaří srovnat. Konec spoileru.
Zápletky má A. Mayne perfektní, proto mu i odpouštím ty vědecké, pro mě absolutně nepochopitelné, pasáže. Obálky mne vždycky uchvátí.

30.12.2020 4 z 5

Posvátné místo Posvátné místo Audrey Carlan

První díl série se mi líbil mnohem víc. Tady na mě bylo moc duchovna a náboženství.

24.12.2020 3 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

No, jsem už asi jako kolovrátek, ale opět to samé - příjemné oddechové čtení, nic víc, nic míň.

18.12.2020 3 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Milé, příjemné, odpočinkové čtení. Trochu k zamyšlení. Pro mě bonus v podobě mých dvou oblíbených věcí - Paříže a kávy.

05.12.2020 4 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Skoro celou knihu jsem byla rozpolcená, nelíbilo se mi, že je vždy jedna nebo více kapitol psaná z pohledu Caroline a totéž pak z pohledu Aidana, ale každý to vidí úplně jinak, po svém. Bylo mi jasné, že je to záměr, ale strašně mě štvalo, že nevím, co je pravda a celou dobu jsem si říkala, že až to konečně zjistím, že to celé budu muset číst znova, aby mi to dalo smysl. Možná také záměr spisovatelky? No, každopádně se mi tohle prostě nelíbilo. Konec to trochu zachránil, takže tak tři a půl hvězdičky. Jinak zápletka dobrá, ale styl podání příběhu mi prostě nesedl.

10.11.2020 3 z 5

Do plamenů Do plamenů Meredith Wild

Zhruba na stejné úrovni jako předchozí díl Na kolenou. Oddechová četba, nijak náročná. Romantická, s větším množstvím erotiky.

21.05.2021 3 z 5

Válka vzpomínek Válka vzpomínek Guillaume Musso

Teda, tohle je pro mě fakt těžké. Musso je jedním z mých oblíbených spisovatelů, co román, to nadšení. Ale po dočtení Války vzpomínek jsem nějak rozpačitá. Jako by to byl i nebyl stejný spisovatel. Kapitoly uvádí stejně jako vždy, styl psaní zůstává stejně dobrý. Nevím, co mi tak úplně nesedí, jako by se pokoušel tak trochu o změnu stylu, nedostala jsem tentokrát to, na co jsem od něho zvyklá, ale přitom román to není špatný. Jak vidno, nevím si rady ani se svou recenzí, což o čemsi svědčí. Ale protože mám autora ráda, dávám čtyři hvězdičky a jsem hrozně moc zvědavá na jeho další počin.

27.03.2021 4 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Romantické, velmi vtipné, super čtení na oddych.

15.10.2020 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Perfektní zakončení celé trilogie. Napínavé až do konce, který jsem tak úplně nečekala. Nebudu rozebírat, to bych stále jen spoilerovala. Jediná výtka - co díl, to stránek jak hrom, při té poslední knize už mě to celkem zmáhalo. 300 až 350 stránek je dle mého tak akorát dostačující.

26.09.2020 5 z 5

V pokušení V pokušení J. D. Hawkins

Další z řady romanticko - erotických příběhů. Přečteno, celkem líbilo, ale za týden už nebudu vědět, o čem to přesně bylo. Ale moc se mi líbí přebal knihy, za ten jednoznačné plus!

23.08.2020 3 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Líbilo se mi to, ale na erotický román zvolila dle mého autorka hodně vážné téma. Bane - tvrďák s něžným srdcem a Jesse - mladá dívka, která si prošla příšerným utrpením. A nejedním. Fandila jsem jim jako o život a přála jim jejich pohádkový konec.
Dvě výtky, ale ty nepatří příběhu: překlad takový nějaký kostrbatý a hodně, ale skutečně hodně překlepů.

07.04.2021 3 z 5

Dva v srdci Dva v srdci Josie Silver

Není to tak dávno, co jsem četla autorčinu prvotinu Den, kdy jsem zahlídla lásku. Byla jsem z ní naprosto nadšená, takže na další knihu jsem se nesmírně těšila. Ale... bohužel přišlo celkem zklamání. Dva v srdci není špatná, ale, je tu to ale... V podstatě se dle mého jedná skoro celou knihu o vyrovnání se se smrtí nejbližšího člověka. Až skoro ke konci se tohle téma změní, ale to už je pozdě. Chtělo to změnu dříve, hlavně i proto, aby byla uvěřitelnější.

10.03.2021 3 z 5